yag yakımı ve yag yakıcı tavsiyesi

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve pischoo tarafından 25 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. pischoo

pischoo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bana yardımcı olursanız cok sevinirim oncelikle.benim asiri yaglanma sorunum var.yasım 24 boyum 1.70 kilom 83 kg .yaglarımı yakmak daha sonrada vucudumu gelistirmek istiyorum.spor salonuna yazıldım 2 haftadir gidiyorum duzenli.forum icerisinde bircok yag yakıcı urunu inceledim.kararsız kaldım. hydroxycut pro series likit ile L-carnitine arasında bunlardan hangisi daha etkili bir sekilde yag yakmamı saglar?bu arada diyet de yapıyorum protein agırlıklı.

2. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    antreman öncesi acı bir kahve iç enerji verir daha uzun süre spor yaparsın.. yürüyüş-koşu-bisiklet-uzay bisikleti - merdiven gibi aktiviteler yağ yakımına yardımcı olur..

3. pischoo

pischoo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    peki hydroxycut veya l - carnitine kullanmıyım mı ?

4. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    benim önerim bir yağ oranını ve metabolizmanı ölçtür.

2 haftadır salona gidiyorsun yaşın 24 çok çok iyi bence kişisek tavsiyem 6 ay herhangi bir kimsayalı rüyanda bile görme.

belki metabolizma değerin o kadar iyi ki 6 ay değil spor yaptığın seneler boyunca herhangi bir takviyeye ihtiyaç bile duymayacaksın.

Kendim sporcuyum ve ağır antreman nedir ve zamanında sürantremanı da yaşamış biriyim 2 haftalık biri ne kadar inanılmaz yoğun antreman yapabilir ya da vücuduna ne verebilirsin ki takviyeden kazanç sağlayasın.

Ha alırsan zararı dokunur mu o kısım senin vücudunın yapısal özelliğidir kimse bilemez ama alırsın idrarla atar gidersin.

yavaş yavaş antreman temponu artır ki bu forumda üstadlar yağ yakımı muıtfakta başlar diyorlar çok da doğru söylüyorlar haklılar da ona dikkat et gerisi gelecek.

5. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    olimpin l carnitine fena değil,1 kür kullanabilirsin. 3000 mg tupler , yarısını yemekten once yarısını da antremandan once alıyorsun , ben kullanmıstım ,beni bayağı eritti, bayagı etkili.ama kaslar da azaldı o dönem.

6. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    kas kaybı da olduğu için overtraining olmuş olasılığı yüksek, peki hiç kullanmasaydın da gene erir miydin gene overtraining yapacağın için kas da kaybederdin. carnitine konusunda şüphelerim yoğun.

7. pischoo

pischoo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yorumun icin cok tesekkurler.hydroxy i aslında antrenmanlarda biraz da itici guc olsun diye almayı dusunuyorum.Ve etkili bi ürün oldugunu biliyorum.ama kafein duyarlılıgım olma ihtimali var.bu yaglar psikolojimide etkiliyor.beslenmeme dikkat etmeye calısıyorum. ekmegi kestim kahvaltıda haslanmıs yumurta yiyorum biraz da peynir.ızgara kofte falan yiyorum oglen spora gitmeden once yani kısacası hayattımda hic etmedigim kadar dikkat ediyorum.bu yagları ne kadar hızlı eritebilirsem o kadar iyi benim icin.
    salonda 45 dakika kardio yapıorum kosu bandında mekik ve aletlerde calısıyorum simdilik.1 hafta sonra program yapıcakmıs salondaki hoca .bolge bolge calıstırcak sanırım.

8. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    rica ederim bu arada bildiğimiz kadarıyla herkes gibi birşeylere yardımcı olabiliyorsam yanlış yönlendirmeden ne mutlu bize.

hangi salona nasıl bir yere gittiğini ya da nasıl bir hoca ile çalıştığını bilemiyorum ama gerçekten işi bilen sırf diploma almış olmak için almış biri değilse burada önemli olan aslında hocan ile senin arandaki güven duygusu. şu da bir gerçek dostum hızlı koşan atın boku seyrek düşer yağları ne kadar çok hızlı kaybedersen o kadar hızlı alırsın.

ben lisanslı sporcuyum, haftada 6 antreman yaparken ama beslenmeme hiç dikkat etmiyorken 106 kilolara kadar çıktım en sonunda yağ yakıcından önce "spor diyetisyenine" para vermeyi daha doğru buldum. buna da iten sağolsun hacettepedeki fizik tedavi reh. bölümünde doç dr ablamız. dizim sakatlanınca gittim bana söylediği çok netti: dizinin iyileşmesini biz hızlandırır ama geçmesini istiyorsan kilo vereceksin. beraber doktorasını yaptığı sporcu diyetisyenine gitti. eskisi gibi yemek yiyerek ama doğru beslenerek 1.5 senede 20 kilo verdim ve neredeyse hepsi yağ idi bu çok önemli.

örneğin kendi hesabına göre ay içinde fazladan kilo verince yemekler ekliyordu. Bu iş sabır emek bilim işi malesef. ne kadar inat etsek de kabullenmek istemesek de bu iş malesef böyle. ben o zaman da sorarken l-carnitine vs. yağ yakıcıları bana hep şunu derdi: gittiğimiz en son dünyadaki kongrelerde makalelerle bir işe yaramadığı kanıtlandı idrarla attığın bir sıvı alırsın istersen al demişti. protein tozunu da biz et yiyemeyen vejeterjan ama protein alması gereken hastalarımıza veriyoruz derdi. eğer haftalık çok ağır antreman yaptıysan bazen birkaç ölçek protein toz alabilirsin demişti. Şimdi bu işin ehli insanın dediklerini uygulayıp başarıya ulaştıktan 2 sene sonra 86 olan kilom şimdi 88 89larda ve yağ oranım halen aynı civarda çünkü doğru beslenmeyi az çok öğrenebildim.

ama yetmiyor işte insan hep daha fazla daha fazla istiyor. aneroksiya hastalarının o noktaya gelirken yaşadığı psikoloji bu. sen bu kesin deri kemik kalmış ölür dediğin kişi halen aynaya baktıkça ben kiloluyum diye düşünüyor. Bana da yetmiyor. istiyorum ki yağ oranım %9 olsun. cla ve carnitine kullanmaya başladım 1.5aydır en iyi markaları aldım orjinal. hikaye.

1.5 ayda beslenmeni azıcık boz yağın artıyor doğru beslen yağın azalıyor.
    umarım anlatabilmişimdir.

pischoo bunu beğendi.
  9. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş

ben uzun yıllardır fitness yapıyorum(4-5 yıl) , yağ oranım yuzde13 ile yuzde 8 arası döneme göre değişir. bazı donemlerde ozellikle kışın yaglandıgım oluyor, 5-6 kilo fazlalığım olabiliyor.bu durumda bahar aylarında carnitin kullanıyorum.hydroxi bana çok ağır geliyor. yeni baslayan oldugunuz icin onu onermedim . hydroxi daha kompleks ağır bir urun.
    karnitin daha doğal, vejeteryenler hatta bayanlar bile kullanıyor.
    overtraining olmayacak kadar tecrübeli birisiyim , kilo ve yağ kaybı yaşadığımız dönemde kas ve ölçü kaybı olması da normal. belki kullanmasam da zaten kas kaybederdim. demek istediğim yağ yakıcı bende çok etkili oluyor. belki de zaten metabolizmam hızlı olduğu içindir. belki de psikolojik olarak kendimi incelmiş hissediyorumdur.
    sizin bünyenizde nasıl etki eder onu bilemem. inşallah faydasını görürsünüz.

pischoo ve dhardhar bunu beğendi.
  10. pischoo

pischoo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmeme dikkat edebildigim kadar dikkat ediyorum. ama arada bazen kendimi ödullendiriyorum.
    spora basladıgımdan beri tartıda cok fazla kilo veremedim ama vucudum kuculdu.gobegim kuculdu.bunu goren komsular falanda soluyor.kolum genisledi. heralde hem sıkılastım hemde kas kutlesi kazandım.
    pazartesiden itibaren bolgesel program yapıp calısmaya baslıcam.

Sayfayı Paylaş