Yaşam Club - Anitta Hotel

Konusu 'Çorum' forumundadır ve diez tarafından 25 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Bu Spor Salonu Sizce Nasıl?

1. Çok İyi

oy sayısı 1
    14,3%
  2. İyi

oy sayısı 1
    14,3%
  3. Orta

oy sayısı 3
    42,9%
  4. Kötü

oy sayısı 2
    28,6%
  5. Çok Kötü / Şikayetçi

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Anitta’nın yıldızları size göz kırpıyor!
    Anitta Hotel Yaşam Club - SPA, seçkin konuklarına 5 yıldızlı yeni bir yaşam tarzı sunuyor.
    Anitta Yaşam Club, uluslararası normlara uygun su sıcaklığına sahip kapalı yüzme havuzu, Geleneksel Türk Hamamı, Fin Hamamı, sauna, fitness salonu ve SPA bölümleriyle sadece Çorumlular’ı değil, bölge insanlarını da farklı, nezih ve yeni sosyal yaşam alanlarıyla buluşturuyor.
    Yaşam Club’ın uzman kadrosu ile sağlık personeli, güvenli ve kaliteli hizmeti Anitta ayrıcalığı ile yaşatıyor.

ANİTTA’YLA SPOR AŞKI
    “Sağlık için spor, spor için sağlık”
    Günümüz modern insanının en büyük sosyal gereksinimlerinden biri, sağlıklı ve şık bir görünüme sahip olmak ve bu formunu korumak…
    İşte Anitta Yaşam Club, sağlıklı bir ortamda spor yaparak istediğiniz vücut ölçülerine ulaşmanızı sağlayacak bir ortam sunuyor.
    Her türlü modern spor gereçleriyle donatılmış geniş ve ferah fitness salonumuzda deneyimli eğitmenler gözetiminde hedefinize yönelik kişisel programlarla durumunuz saptanacak ve gelişiminiz takip edilecek.
    Anitta Hotel Yaşam Club’ın keyifli ortamında “sağlık için spor” yapacak, “spor için sağlık” bulacaksınız.

Tel : 0 364 - 213 99 99
    Adres :

İnönü cad.No:80 Çorum

[email protected]

Ekli Dosyalar:

Despo bunu beğendi.
  2. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    nerden biliyorum :
    2010 yılına kadar üyeydim..1 sene çalıştım burda.VG.ye bir süre ara verdiğim için devam edemediğim bi yer..son halini geçen inceleme fırsatım oldu..

beğendiğim tarafları:
    salon kısmı
    * salonda 45kg.a kadar dumbbell seti mevcut ve çok ağır çalışan olmadığı için genelde bu dumbbelllar size kalıyor :)
    * barların tamamına yakını olimpik ve yeteri kadar bar var denebilir..
    * plakalar çok ağır çalışanlar aynı saate denk gelmezse fazlası ile yetiyor..
    * salona ben ayrıldıktan sonra cable crossover alınmış ki bunda barfiks te yapılabiliyor..önceden barfiks yapamama sorunumuz vardı.
    * yine cable ile beraber leg curl ve extension da alınmışki bu da artık eksi olmaktan çıktı..
    diğer kısımlar
    * herkese salonda kullanması için baş havlusu; duş almak için bornoz, havlu ve terlik verilir.yani çantanızda ekstra yükten kurtulmuş oluyorsunuz.
    * salon otel bünyesinde olduğu için kapalı otoparkı varki bu da çok önemli.
    * 3 tane duş var ki aslında yeterli geliyor.

eksikleri / beğenmediğim tarafları :
    *aynı anda hem aletli spor yapılırken bir yandan da yerde matlar üzerinde grup çalışması yapılabilmesi için yer müsait değil.biraz ayak altında kalırsınız bunu yaparsanız.
    * duşlar ve soyunma odaları birarada ve alan aynı anda 4-5 kişinin soyunması halinde bile dar geliyor.
    *kışın ısıtılması yazında soğutulması konusunda standartları yakalama konusunda geriler.yani kışın üşüyor yazın sıcaktan bunalıyorsunuz.aslında bunun için alt yapıları mevcut ama havalandırmanın ülkemizde önemi hala kavranamadığı için sistem genelde pasif durumda.
    kışın 18C de çalıştığımı hatırlıyorum.diğer üyelerde sanırım bu bilinç hala oturmadığı için sorunu yönetime iletmektense üzerlerine kalın kıyafet giyip spor yapmayı tercih ediyorlar.
    bu da çıtanın malesef hep aşağılarda kalmasına sebep oluyor.

*burda gördüğüm en büyük sorun bana göre kurallarının çok net olmayışı ve bunların da çok net işletilememesi.

örnekler vereyim :
    * ayakkabı ile spor salonuna girmek yasaktır ama misafirler genelde ayakkabı ile salona girer ve sinema filmi izler gibi sizi izlerler.kurallarda galoş takılması vardır ama buna riayet eden nadirdir.
    * kimse aldığı ağırlığı, plakayı yerine bırakmaz, gariban salon hocaları tek tek toplarlar bunları.
    * tv.nin sesi sonuna kadar açılıp biranda müzik kapatılabilir herhangi bir üye tarafından.yani en motivasyon gereken noktada bilmem ne liginin maçının sesini dinlemek zorunda kalabilirsiniz.
    * atletle çalışmak kural dışıdır ama koca koca doktorlar, iş adamları bırakın atletle çalışmayı atletsiz koşarlar ama kimse müdahale etmez.
    * birileri çıkıp bağırarak hatta böğürerek bench yapar ama kimse sessiz ol demez.
    * kimse sehpalara havlusunu sermez ve bu burda kural bile değildir.Birilerinin terleri üzerine yatmak zorunda kalırsınız ya da uyarır ve o kişiye kendiniz sildirirsiniz.

umarım bu mantalite yerini kurallara bırakmıştır zira ne kadar çok kural o kadar çok kişinin mutlu olması demektir.

İdareci ve salon hocaları :
    Yaşam club müdürü Recep Beydi en son. kendisi seviyeli, gayretli ve anlaşılabilir biri.sorunlarınızı dinlemekten kaçınmıyor.
    1 bayan 2 erkek fitness hocaları mevcut.
    Uğur, Çetin ve Aslı hocalardı en son salondaki hocalar.
    uğur hocanın hatırladığım kadarı ile 2.kademe belgesi de var..vücut geliştirme nedir biliyor ve ihtiyaçlarınızı algılayabiliyor..ağır hareketlerde yardım etmeyi biliyor en önemlisi..ne kadar yardım etmesi gerektiğini söylüyorsunuz duruma göre hareket ediyor..yardımın ayarını tutturan partner bulmak zordur..uğur hoca partner bulamazsanız bile partneriniz kadar antremanınıza müdahil olabiliyor..
    çorumda birçok salonda çalıştım , çorumun hoca anlamında en yeterlisi diyebilirim.bu salon için bir artı bence..

Çetin hocayla çok iştigal etmedik ama konum olarak vg.cilerle daha az ilgiliydi.
    Aslı hoca sadece bayanlarla ilgileniyor o yüzden onunla da çok iştigal etmedik ama hocalar genel olarak seviyeli, yardımsever ve güleryüzlüler.

hocalar için şu eksiyi söyleyebilirim ..bu sporu yapmıyorlar ve bu bence bir dezavantaj..
    vg yapmayan istediği kadar teorik bilsin hareketlerin tam formunu anlatması kolay değil..

Özetle :
    Çorumdaki hali hazırda gidilebilecek ve ağır çalışan bir vg.ci için en ideal salon.

Despo bunu beğendi.
  3. manhunt

manhunt Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    53
    Salonun üyesi değilim ancak bir çok kez ziyaret ettim ve bazı izlenimlerimi aktarmak isterim.
    Öncelikle Çorum'daki diğer spor salonları ile kaşılaştırıldığında temizlik, alet çeşitliliği ve kalite bakımından üstün olduğu tartışılmaz. 5 yıldız bir otel bünyesinde yer almasının birçok artısı var; kapalı garajının bulunması ve arabanızda çıktığınızda sizi doğrudan Yaşam Club'a götürecek bir asansörün olması. Spor salonu temiz, sizi saygılı ve güler yüzle karşılayan personeller mevcut.
    Görevli Hocalardan Uğur hocayı, daha önce çalıştığı başka bir salondan tanıyorum, kendisinin branşı güreş olması gerek, vücut geliştirme konusuna yönelmiş ancak belirtmekte fayda var vücut geliştirme konusunda çok da yeterli olamadığı yerler oluyor.
    Salondaki aletlere gelince, % 90 ı gerçekten güzel, en başta dumbell set olması büyük kolaylık, antrenman süreniz dumbell hazırlamakla geçmiyor en büyük artısı bu bence. Duşlar ve soyunma odası da temiz ve bakımlı diyebilirim.
    Özet olarak Çorum da vücut geliştirme için gidilebilecek en iyi yer, tavsiye ederim.

diez bunu beğendi.
  4. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Bu salondaki mantalite açıkçası 4 sene önce yazdıklarımdan çok ilerde değil..
    yakında uzun uzun yine tüm eksiklerini (yapılan %75 zam gibi) buraya yazarım ama kış geliyor..soğuk bir salon ve soyunma odası bizi bekliyor yine..
    alternatifsizlik böyle işte.. ;)

Sayfayı Paylaş