1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

yaş 34 96 kilodan 74 kiloya düşüş ve 4,5 aylık v.g geçmişi

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve umut205gti tarafından 25 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    Adım Umut .34 yaşındayım . 2009 kasım ayında 96 kiloydum.sıkı bir rejime ve kardiyo çalışmalarına başladım. Ocak 2010 da 83 , Mart 2010 da 73 Nisan 2010 da 70 Haziran 2010 da 68 kiloya düştüm. ( deniz kenarında çekilmiş olan fotoğrafta 68 kiloyum ) . bu arada mayıs ayı itibari ile kardiyoyu bırakıp v.g ye başladım . 4.5 aydır düzenli olarak salona gidip programım çerçevesinde çalışıyorum . bu 4.5 ay süresi içerisinde 68 kilodan 74 kiloya çıktım ama aldığım kiloyu kas olarak aldığımı düşünüyorum( metabolizmam kilo almaya çok müsait ve çok kilo almak istemiyorum ). Beslenmeme mümkün olduğunca özen göstermeye çalışıyorum . öğle yemeği dışında kesinlikle tencere yemeği yemiyorum . antrenmandan sonra haşlanmış ya da yağsız tavada tavuk göğsü , yumurta beyazı , ton balığı , mısır gevreği , süt , peynir , yağsız tavada kırmızı et , fırında folyoda yapılmış balık v.b proteini bol ürünler tüketiyorum.en önemli beslenme saatinin antrenman sonrası olduğunu düşünüyorum.
    v.g ye başlamadan ölçülerimi maalesef almadım ….
    şu an ki ölçülerim

boy : 1.77
    kilo : 74-75
    göğüs : 102
    bel : 82
    sağ kol : 36
    sol kol : 35

biliyorum ki çok fazla eksiğim var.halen göbek kısmında kalan yağları eritmeye uğraşıyorum ve bir yandan da kas kaybetmek istemiyorum . bu sporu daha çoook uzun zaman bırakmayı düşünmüyorum , ve neden daha önce başlamadım diye kendime kızıyorum . dileyen herkesin fikirlerini bekliyorum .özellikle bu spor ile uzun bir geçmişi olan arkadaşlarımın fikirleri benim için önemli.kırıcı va mantıksız olmayan her türlü eleştiriye açığım . fotolarda yüzümü gizlememin sebebi poz verirken suratımın aldığı şekle benim bile gülmem :)
    şimdiden teşekkürler…

Ekli Dosyalar:

mr.mike, canavar, Bio ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  2. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Azmin ve sabrın zaferi . TEbrikler ( : 4.5 ya göre eksik bölge olarak trapezleri görüyorum . iyi sporlar

umut205gti bunu beğendi.
  3. semmer

semmer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oncelikl merhaba diyim bu sitede yeniyim vg ye yeni baslicam sayilir daha once bir bucuk ay kadar yaptim ama sinavlarim yusunden mayista birakmak zorunda kaldim.sinvalar ve yaz da birlesinde tekrar baslayamadim ve 7 kilo aldim su ana kadar bu kadar kisa surede :( su an 81 kiloyum 1.75 boyundayim ve kiloyuda daha cok bel karin ve bacak bolgelerinden aliorum en sinir bozucuda su pantolonda yandan portleyen yaglar vg ye tekrar pazartesi gunu basliorum bi program ve yardimlarinizi bekliorum bu arada 20 yasindayim

4. ataberkim

ataberkim Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ny, usa
    tebrikler, tek sorununuz biraz daha hacim yapmak.

umut205gti bunu beğendi.
  5. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu

sitede yeni olduğun belli bu konunun yeri burası mı ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:52 ----------

evet hacim mutlaka gerekli ama kiloyu yağ olarak almaktan çok korkuyorum.
    bu kış yağsız bir şekilde hacimlenmek için elimden geleni yapıcam .

6. ataberkim

ataberkim Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ny, usa
    umut205gti bunu beğendi.
  7. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Abi başarın iyi bence bende kilo veriyorum 2009 eylül ünden beri bende 135 KG idim şimdilerde 102,5 KG ım daha da kilo vermeye çalışıyorum inşallah bende senin gibi toparlayabilirim vucudumu gerçektende en zor karın ve bel bölgesi yağları eriyor çok fazla sabır gerektiriyor ama sen bu gisişle onu da halledersin başarılarının devamını diliyorum.

8. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle tebrikler.Size bi sorum olacak 4.5 ay boyunca v.g yaparken protein ihtiyacınızı doğal besinlerdenmi karşıladınız yoksa takviye olarak protein tozları vs. kullandınızmı ?

9. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    ilk 1,5 ay dogal besinler daha sonra protein tozu nu da beslenme düzenime kattım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:27 ----------

bu bölgedeki yağlar için kendime mart 2011 e kadar süre verdim :) kendime bir hedef koymassam başarılı olacağımı düşünmüyorum . her bölge için ayrı ayrı hedeflerim var. çalışmak ve sabır da beslenme kadar önemliş bence . insanı tam anlamı ile gerek fiziksel gerekse ruhsal olarak bir disiplin altına alan bir spor bu .

atesdagli ve 007EMRE bunu beğendi.
  10. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    "2009 kasım ayında 96 kiloydum.sıkı bir rejime ve kardiyo çalışmalarına başladım. Ocak 2010 da 83 ...."

hocam şu dönemde ne yaptın bi anlatır mısın? Ben de şu anda senin durumundayım da :)

11. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    haftanın 6 günü salonda kardiyo çalışması yaklaşık olarak 1 saat 15 dk civarı ve en önemli kısmını oluşturan yüyürüş + koşma 25-30 dk.
    bunun dışında çok sıkı bir rejim yaptım ama çok sağlıklı bir rejim yaptığım söylenemez ( sağlığımı kaybetmediğim için şanslıyım ) .
    esas olan gerçekten istemek ve bunun için gerekli iradeyi gösterebilmek .

12. Absinth

Absinth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Azminizden Dolayı Tebrik Ediyorum.

Kardiyo'dan Kastınız Yürüyüş + Koşu Değilmi ? Bende Hergece 12'de 1-2 saat Koşuyorum Fakat Kilo Veremıyorm Sanki Ve Ekmeği Kestim.
    21 Yaşndaym 1.80 ve 85 Kiloyum Bi 6-7 Kilo Vermek İstiyorum.duh

Azminizi Örnek Alıyorum.;)

Sizin Dietiniz Epey Katıydı Sanırm Saglıgımı Kaybetmedıgıme Sukredıyorum Falan Demişsiniz.

Şu An Gayet İyisiniz Fakat Hedefleriniz Dahada İyisi Umarım Istedıgınz Noktanın Dahada Iyısıne Gelirsiniz.

İyi Çalışmalar.thums:

13. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    teşekkür ederim . evet yaptığım rejim oldukça katı bir rejimdi.günlük almam gereken kalori miktarının oldukça altında bir kalori aldım ve maalesef bunu bilinçsiz bir şekilde sadece tek öğünde aldım.neyse ki artık o zamanlarım geçti . şimdi bu yaşımdan sonra v.g de yapabildiğimin en iyisini yapmaya çalışıyorum.
    kardiyo derken evet koşu yürüyüş bisiklet v.b bunların herbirini spor salonunda haftanın 6 günü yaptım .
    her gece 1-2 saat koşmak aslında yapılabilecek en iyi spor fakat etkisini görememiş olmanızın sebebi belkide bunu gece saat 12 de yapıyor olmanızdır.saat kaçta yatıyorsunuz? kaçta kalkıyorsunuz ? yani metabolizmanızın çalışma ( aktif çalışma ) saati farklı olabilir.

14. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Sevgili umutun da müsaadesini isteyerek ben de programını anlatayım

102 kilodan, bu sabah itibariyle 86 kiloya indim. 3 ay ya sürdü ya sürmedi...
    ilk başlarda diyet ile başladım bu işe sonra kardiyoyla devam ettim...

1. ancelina coli diyeti uyguladım, sabahları ceviz ve bir diş sarımsağı bir bardak suya attım, sabahları içtim. 1 hafta filan sürdü, hem tadı çok kötüydü - ki açkarnına içiyorsunuz, hem de her sabah düzenli bir şekilde yarın sabahki bardağı hazırlamanız gerekiyordu, ellerim gün boyu sarımsak kokuyordu. kimseye de tavsiye etmiyorum. :D

2. sandaloz tozu+elma sirkeli su. hala kullanıyorum, sabahları hap içmem gerektiği için problem olmuyor, bir bardak suya 2-3 çorba kaşığı koyup götürüyorum. sandaloz tozu tatsız tuzsuz bir şey, yine de yerden toprak alıp yiyormuşsun gibi hissettiriyor, bırakacam galiba. akşamları da sirkeli suya devam.

3. tatlıyı pastayı -mümkün olduğu kadar- kestim. büyükleri ziyaretler, bayram vs...bunlar engel oldu-olmaya da devam edecek, bunun kaçarı yok..ama porsiyonları minik tutuyorum

4. hafta içi sabahları kahvaltı olarak, istisnasız bir şekilde yağsız süt+cornflakes, üzerine 2 bardak yeşil çay (nane limonlu).

5. hafta içi akşamları , haftasonu ise gündüz vakti kardiyo, haftada en az 5 defa. 6-7,5 hızda yürüyüş, 40-50 dk arası...haftada 3 kez aletli mekik ...boyun fıtığı hastası olmam nedeniyle abking ile yapıyorum. son bir haftaır spor öncesi l-carnitine almaya başladım

6. çok çok az yağ, çok çok az şeker, çok çok az tuz...

7. spor yapmak için fırsat yarattım, 1 durak önce indim mesela minibüsten. o gün işe arabayla gidersem öğlen arası yürüyüş yaptım, her seferinde 2.5 km yürüdüm. ayakkabıları iskarpin değil de plastik tabanlı ve yumuşak olanlarından seçtim, böylece gerekli aksesuar yok cümlesi de boşa gitmiş oldu.

8. sıkı diyet karşısında vücudumun vitamin ihtiyacı için multivitamin one-a-day weight smart alıyorum. her sabah kahvaltıdan sonra, yeşil çaylı.

9. karın kaslarımı güçlendirdiğine inandığım abronicX2 aletini mekik çektiğim günlerde (ki bu haftada en az 3 defe, 15 dk civarı, 100 adet 1000ader değil 15 dk) karnıma kullanıyorum ve kaslarımı güçlendirdiğine inanıyorum. zira çalışma prensibi boyun fıtığı tedavisinde görmüş olduğum fizik tedavi seanslarındaki gibi; kaslara elektrik yollayıp kasılmalarını sağlıyor. o çok feci boyun ağrılarından beni kurtarıp boyun kaslarımı güçlendirdiyse karnıma da aynı şeyleri yapması lazım deyip aldım ve şimdi haftada en az 3kez, 40 dk kadar kullanıyorum. bu sayede mekik dakikaları her geçen gün artıyor, bir seferinde 30 dk yaptım kendim de şaşırdım...en azından mekik sonrası kaslarımı rahatlatıyor

Uzun lafın kısası definisyon sürecinin sonlarına gelmiş durumdayım...karın kaslarının biraz daha ortaya çıkmasıyla birlikte kas ve ağırlık çalışmalarını artıracağım...

-

Birşeyin altını çizmeden geçemiicem: En çok da çevremde "zamanım yok" diyenlere kıl oluyorum bu konuda ben. Çünkü bu cümle çok tipik bir savunma mekanızmasıdır. Zamanınız, ayırmak isterseniz, daime vardır. Zamanım yok cümlesinin tam Türkçe karşılığı "İRADEM YOK"tur. Bir tanıdığım sırf sabahları 6 km hızda 60 dk yürüyerek ve yediklerine (un-yağ-şeker çok çok az) dikkat ederek 6 ayda 30 kilo verdi. Bunun için sabahları 6 olmadan evvel kalktı, 1 saat yürüdü...Bu iş için zaman yarattı, uykusuna dikkat etti...

Dolayısıyla, ne yesem yarıyor, zayıflamak için zamanım yok, programım çok dolu gibi tuhaf cümleler duydukça karşımdaki kişinin iradesiz biri olduğunu anlıyorum...kan şekeri problemin, kalp porblemin olmadığı müddetçe zayıflarsın arkadaş, bal gibi de yağlarını yakarsın...

Bir şeyi gerçekten istersen yaparsın. If you want, you can...

15. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Tebrikler ama ilk iki ayda 13 kg, 2. iki ayda 10kg daha vermişsin. Gerçekten sağlıklı değilmiş ama neyse ki sağlığın bozulmamış.

16. haldir54

haldir54 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    abi sende jinekomasti var galiba ya zayıflarken yada stereoid falan kulanırken olmuş olabilr ama vücut süper gerçekten tebrkler

17. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    resimlerin üzerinde yazdığım yazıyı keşke okusaydın : mantıklı her türlü yoruma açığım yazmıştım .mantıklı

milletin diline takılmış bir jinekomasti . jinekomasti olan birinin göğüsü kadın memesi gibi olur , daha önce hormon tedavisi görmüş ( ergen yaşta ) kişilerde olması muhtemeldir , google de jinekomasti yaz ve resimlere bir bak.jinekomasti nasıl olurmuş bir öğren.sonrada yine google a steroid yaz resimlere bak.steroid kullanan vucut nasıl olur gör.

buraya resim eklemeden önce ki tek korkum senin gibi bilmeden araştırmadan , herşeyi bilirim diye düşünen insanların abuk sabuk yorumlar yapmasıydı.al işte başıma da geldi.
    trapez eksik de , kollar çok zayıf de , göğüs çalışmalısın de , hiç olmamış de ama yaptığın yoruma bak!
    bir de oturmuş sana cevap yazıyorum ......

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:43 ----------

şimdi senin forumda yazmış olduğun diğer mesajlara baktım da sürekli kendinde olan ( ya da olduğunu düşündüğün ) jinekomasti sorunundan bahsetmişsin . bunu konuşmak ve başkalarına ..ok atmak yerine adam akıllı gerçekten isteyerek her gün işe gidiyormuşcasına spora başlasan bir sorununun kalmayacağını düşünüyorum.
    yine resimlerimin üzerindeki yazımda bu sporun insanı hem bedenen hem de pisikolojik olarak çok geliştirdiğini yazmıştım. okumamışsın yazık...

not : site yönetiminden özür dilerim arka arkaya bu arkadaşa cevap yazdım ama bir şekilde bilinçlenmesi gerekiyor.

Son düzenleme: 29 Eylül 2010
    actively bunu beğendi.
  18. muro-van-kenobi

muro-van-kenobi Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    murat
    Yer:
    ankara
    Tebrik ederim abicim. Güzel örnekler görmek beni daha bi şevke sokuyor. benim de korktuğum göbekten ziyade göğüs kısmından kilo vermek. inşallah bu gazla devamı kiloları da verebilirim.

19. Absinth

Absinth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Savaş Senide Tebrik Etmeden Geçemicem.Helal Olsun Valla 16 Kilo 3ayda, Umarım Bu Kilonu Korursun. Umut Abi Gibi Sende de Goruntu İtibariyle Epey Değişiklikler Olmustur.thums:

Bende Gece 12'de ki Kosmalarımı Sabah 7'ye Alsam Daha Verimli Olucak Sanırm.Aşaa Yukarı 2 Haftadır Ekmek Hamur İşi Yemiyorum. Ama Hala 85ım Hala 85im. Bi Yerde Yanlıs Yapıyorm Ama Nerde Yakında Bı Kac Fotografımı Cekıp Buraya Eklıcem Bıde Sızın Goruslerınızı Alaym Bakaym Napimm Ne Edeyim Diye.:(

Neyse Umut Abinin Topic'i Uçurmayalım. Umarım Bende İstedigim Su 78-79 Gibi Rakamlara Gelebilirim duh

20. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    teşekkürler.
    keşke hepimiz sadece istediğimiz bölgeden kilo verebilsek ya da yağ yakabilsek . ne güzel olurdu ama biliyorsun ki böyle birşey yok . onun için çalışmaya devam.

Sayfayı Paylaş