1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve cagrihalacoglu tarafından 25 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    3 ay ıcın cok ıyı bence..Burada bu ısın agırlık kaldırmaktan ıbaret olmadıgı bılgı ve duzen gerektıgı cok ıyı anlasılıyor..Ben bıtek bıceps'i bıraz gerı kalmıs gordum..Belkıde acıdan veya ısıktandır..
    Gogus konusuna pek katılmıyorum 3 ayda bu kadar yagsızken en fazla bu olur dusuncesındeyım..

cagrihalacoglu bunu beğendi.
  2. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    Kesinlikle haklısınız..Sırtın gelişmesi göğüs, kol ve omuzlardaki gelişmeyi kesinlikle örtüyor..Bu konuya bir önlem gerektiğini antrenörüm de söylemiş ve şu anki programıma "enseye lat machine" yazmamıştı..Sanırım bir dahaki programda daha farklı önlemler alınacak..

HeavyDuty bunu beğendi.
  3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    İste insanın antrenoru bilgili ve ilgili olmasın ya..Sonra hooop 3 ayda Cagrı..:D

4. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    Söz, bu fotoğraflar son..Bundan sonra fotoğraf yok 3 ay boyunca...

Ekli Dosyalar:

xlygan bunu beğendi.
  5. rasimsky

rasimsky Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Burdur
    bence yapılması gereken en iyisini yapmışsın bayağı kilo verip vücudu düzene sokmaya başlamışsın biraz daha efor sarfet az daha vücudu şekle sokmaya başla işte ondan sonra kilo almaya başla tabiiki proteini bol yiyecekler yumurta beyazı gibi yağlı yiyeceklerden kaçınmaya çalış bu şekilde kimse tutamaz seni..başarılarının devamını dilerim

6. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Tebrikler kolay kismi geride birakmissin ;) Psikolojik olarak yaglari eritmis, fit bir vucuda sahip olmussun , esas simdi o psikolojik destek olmadan ayni azimle devam etmek zor. Antrenorunle konus ve eklemler icin guclendirici takviyler iste ve bilek destekli eldiven kullan, tanri korusun bir bilekte veya dirsekte ciddi bir sakatlanma, meslegini zora sokabilir.

Bence, vucut killarini alip, birde solaryuma girmen sart ayda 1 =))

Ayrica sakali menejer kestirmiyor demissin, takma sakal kullanabilirsin konserlerde :p

7. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    Asıl şimdi zor kısımda olduğum konusunda kesinlikle haklısınız..Programın ağırlığı, beslenme konusunda aşırı dikkat, millet dışarda fink atarken evde uyumak zorunda olmak..Zor kısım şimdi başladı dediğiniz gibi, ama allahtan sporcu geçmişimden bu zamana kalan yegane özellik disiplin oldu..Zorluk hissetmiyorum o yüzden..

Vücut kılları ve solaryum konusunda da katılıyorum, biraz daha şekillendiğimde onu da yapmaya başlayacağım..

Sakal konusunda ise menejerle anlaştık kollar sıcak 44 cm olduğu anda sakal gidecek..:)

8. basictr

basictr Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı okan bayülgen e benziyor

9. wrench

wrench Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Harika ilerleme kaydetmişsin Çağrı.

Sırtta resmen şantiye kurulmuş, inşaata başlanmış.

2010 yazına nasıl gireceğini epey merak ediyorum doğrusu..

10. efe2356

efe2356 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    göbek erimiş yerine güzel ve hafif karın kasları çıkmış gayet iyi bence ;)

11. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    94 kg gibi görünmüyor son fotoğraflar :/

12. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    Son fotoğraflarda sanırım kilom 93,7 kg falandı..:)

13. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Tebrik ederim dostum,3 ayda yaptığın ilerlemeye hayran kaldım.

14. icoot

icoot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selam Hocam,

Anlaşılan müzisyensin sende benim gibi. Bende vg yapıyorum fakat bişeyi merak ettim.

Şu alkol olayını naptın hocam ?? =)

15. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    28 Mayıs'tan beri toplam 5 kutu bira 1 duble rakı içmişimdir..Açıkçası artık canım hiç çekmiyor alkolü..Öncesinde sabahlara hatta öğlene kadar içerken, bir anda böyle olmak sanırım sadece psikolojik bir olay..Kararlı olduktan sonra nefsinize ve vücudunuza daha da hakim olabiliyorsunuz..
    Yakın gelecekte sigara ile ilgili de değişik planlarım var..:)

16. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Hocam bu arada uyguladığın programı yazabilir misin zahmet olmazsa? Bu arada aynı şekilde alkol olayını ben de sıfırladım,canlı performanslarım çok sık olmasa da ben de gitar ile ilgileniyorum 7 senedir.Ciddi anlamda içkiyi seven ve bünye itibariyle keyfimin yerine gelmesi için fazla içen biriydim ama 10 gündür içtiğim bir duble rakı.Aramıyorum da şahsen,hergün hergün içeceğime (ki öyleydim) 40 yılda bir tadını alarak içmek daha iyi.Alkol'e vereceğim para ile aminoasit alırım daha iyi :)

Bu arada icoot sen turkrock.com a takılıyor musun yada gitarpedal.net'e ,nick çok tanıdık geliyor da...?

EDİT = Hocam açıklamışsın programı idmanı vs. ben detaylıca başlığını okuyunca.Benim de boyum 1.86 ve kilom 93 senin baya bi yağlı halini düşün işte :) Bana kardiyo konusunda ve 3 ayda yaktığın yağlar ve katettiğin yol konusunda vereceğin tavsiyeler var mıdır acaba? Ben de yeni olarak disiplinli bir antreman programına başladım ve ;

20 dk 6,5 km ile yürüyüş.
    10 dk orta ayarda bisiklet
    5 dk bel çevirme
    3x25 mekik
    3x12 yatarak ayak çekme
    3x10 5kg dumbell yana açış
    3x10 makinede göğüs press
    3x10 pullover
    3x10 oturarak sırta çekme (makinenin adını bilmiyorum ama sırtımın orta/üst kısmı çalışıyor.)
    3x15 polaris (oturup göğüste sıkıştırma,makine nin hareketin adını tam yazdığımdan emin değilim)
    3x15 dumbell curl 12,5 kg

Yorumlarını ve fikirlerini bekliyorum.Kardiyo döneminde ki beslenmenden de bahsedersen çok sevinirim.

Saygılar

Son düzenleme: 3 Ekim 2009
  17. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    TheExtremist:
    Şunu belirteyim ki her geçen gün alkole olan isteğin azalacak..Hatta bir içki ortamına gidip "bugün deliler gibi içcem" bile desen emin ol 2 dubleden sonra istemeyeceksin..Dediğin gibi 40 yılda bir ağız tadıyla içmek daha mantıklı ve sağlıklı..

Programın hakkında kendimi yorum yapabilecek kadar deneyimli ve bilgili görmüyorum..Ancak ben senin yerinde olsam yaz dönemi geçtiğine göre artık programı büyümeye dayalı yaparım..Eminim antrenörün bu programı adaptasyon süreci kapsamında vermiştir..İlerde her güne bir bölge olmak üzere farklı ve ağır programlara geçeceksindir..

Ben yaz döneminden maksimum şekilde yararlanmak amacıyla, antrenörümün de yönlendirmesiyle definasyon tarzı bir program izledim..Beslenmede karbonhidrat miktarını şu anki oranlarda değil daha alçak seviyelerde tutuyordum..Ancak şimdi tam tersi, büyümeye çalışıyorum..Kış döneminden büyüme konusunda mümkün olduğunca randıman almak şu anki amacım...

Tavsiye olarak şunu söyleyebilirim..İdmandan sonra karbonhidrat alımını mümkün olduğunca azaltmanı öneririm..
    Antrenmandan önce karbonhidrat yüklemesini tam yapabil ki antrenmanda gücün yerinde olsun..
    Günlük protein alımını eşit parçalara böl..Bir öğünde 50 gr. gerçek proteini aşma..
    Antrenörüne sonuna kadar güven..! (bu, bu spora yeni başlayanlar için en önemli madde bana göre)

Not : Bunlar benim naçizane fikirlerimdir..Elbette bu spora yıllarını vermişler benden kat be kat daha iyi biliyorlar, yanlışım varsa düzeltmelerini rica ederim...

xlygan, cadocx ve slymnasye bunu beğendi.
  18. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Şunu belirtmek istiyorum keşke herkes senin kadar şanslı olsa antrenör konusunda :).Ben de görüşüyorum hocalarımla ama en ufak bir yanlışın da artık güven falan kalmıyor açıkçası(üniv şehirindekinde sorun yok Allah a şükür, istteki salonum için konuştum :)]

19. icoot

icoot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Eywalah hocam , ama gercekten zamanla insan pek istemiyor içmeyi.Aynen dediğin gibi birsürü iççem diyosun ama 2-3 tane yetiyo.

gitarpedal.net e hiç girmiyorum belki uzun zaman önce sadece üye olmuş olabilirim ama turkrock.com bağımlısıyım :p

ben orjinal icoot'um taklitlerimden sakının :)

20. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    Ya ben cidden çok sabırsızım, ya körüm, ya da algılama yeteneğimi kaybettim..
    Bundan yaklaşık 2,5 ay önce fotoğraf çekip buraya koymuştum son olarak (3. sayfa)..
    Aynı şekilde bugün tekrar fotoğraf çektim..Ama neden gelişim bu kadar az..:S
    Kollarda biraz gelişim olmuş evet, belki göğüste çok hafif bir gelişim veya tam tabiriyle belirginlik var..Ama başka hiç gelişim yok sanki..:S

Fotoğrafları; 2,5 ay önce çektiklerim ve şimdikiler olarak sırasıyla koyuyorum..

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş