1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yaş 23, 167-56kg

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Tolga.pi tarafından 22 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Tolga.pi

Tolga.pi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selamlar. 1 yıl 4 aydır vücüt geliştirme yapıyorum. Başladığımda 46 kilodaydım. O kada kötüydüm ki o günlere ait fotografım malesef yok. Geldiğim nokta ise şu şekilde.

Göğüs fotoğrafları son 3 foroğraf hariç kaslarımı sıkmadan çekildi. Sadece karın kaslarını sıktım biraz. Göğüslerimde baya bir eksiklik olduğunu hissediyorum. Nasıl düzeltirim bilemiyorum. Üst göğüs ne kadar çalışsam da düzelmiyor bir türlü. Bir de bel bölgemde yağlanma var gibi.

Şu anda uyguladığım programım

1. Gün Göğüs-Biceps
    3x10 Bench
    3x10 Inclince Bench
    3x10 Decline Bench
    3x10 Butterfly

3x10 Dumbell Curl
    3x10 Incline Dumbell Curl
    3x10 Concentration Curl
    3xMax Wrist Curl

2.Gün Omuz-Sırt-Triceps

3x10 Ense Press
    3x10 Yana Açma
    3x10 Öne Açma

3x10 Lat Poly Göğse Çekiş
    3x10 Long Poly
    3x10 Barbell Kanat

3x12 Triceps Push Down
    3x12 Triceps Alna Press

3.Gün

3x10 Squat
    3x10 Extension
    3x10 Curl
    3x10 Calf Raise
    30dak koşu

Haftada 4 gün gidebiliyorum. 1er gün arayla peş peşe yapıyorum. Böylece her bir grup dönüşümlü olarak haftada 2 kere çalışıyo. Bir de karın çalışmasını bütün bu çalışmalardan sonra yapıyorum.

Mekik
    Leg Raise
    Mekik
    Çakı
    Mekik
    Leg Raise

şeklinde de karın çalışıyorum. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

2. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    ölçülerin bana cok yakın [ 1.65 54 ] ama benden daha iri duruyorsun fakat 1 yıl 4 ay = 16 ayda kilo alımın az olmuş gibi seni kendimle kıyaslıyorumda ben başlıyalıda 4 ay oldu 46kiloydum şuan 54 kg yım :) sen biraz az kilo almışsın sanki neyse vücudun hakkında yorum yapayım; kilo alman lazım 65-70 kilograma kadar çıkman lazım boy kısa olduğu için düşük kiloda güzel vücut yapabilirsin kilo alırken yağı yada mide kısmını pek düşünme derim mideyi yapmaktan kolay birşey yok yeterki kütle kazanmayı başar vücuduna :)

3. sayter

sayter Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    16 ay gibi uzun bir sürede çok daha iyisi olabilirdi diye düşünüyorum.ama yine de geldiğin nokta güzel bu gerçek.amacın ne bu sporda bilmiyorum fakat benim kafamdaki vücuda yakınsın sadece biraz daha miğdeye ve kola ihtiyacın var.başarılar...

4. Tolga.pi

Tolga.pi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    İkinize de teşekkürler. Kilo alımım biraz garip oldu açıkcası. İlk başladıgımda 2 ayda 4 kilo aldım. Sonra 50kg eşiğine takıldım. Daha sonra yine 3-4 ay gibi bir sürede 56 oldum. Sonra yaz geldi ve gerçekten büyük bir hata yaparak çok ağır bir programa girdim. Her bölgeyi 7-8 hareketle yüksek ağırlık 4-5 set ile yaptım. Bu yıl içinde yaptıüım en aptalca hareket buydu sanırım. En son 58,5 kg görmüştüm ama yaz sonunda 55,5 kg'a kadar geriledim. Şu an yavaş yavaş toparlıyorum denilebilir.

O ağır programı yapana kadar 1 yılda 10 kilo aldım. Ayda 1 kilo normal sayılmaz mı? Daha hızlı aldığımda çok hızlı büyümeden deride çatlamalar olacağı korkusunu yaşıyorum çünkü.

Peki hiç göğüs ve omuz problemim yok mu? Evet mide ve kollarım biraz zayıf ama asıl problem üst göğüs ve omuz başlarında gibi görüyorum.

5. alican12

alican12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    idare eder ama beslenmene biraz dikkat et

6. ◄İzM@ЯiT►

◄İzM@ЯiT► Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Kadıkoy
    Benimde anlamadığım eski resimler hep özentisiz ve çekilebilecek en iğrenş şekilde poz verilir. Yeni olanlar ise kasılarak vucudunda ustunde bir şekille gosterilir. :) Bunun nedenini anlamıyorum sadece. Elbetteki gelişiyor vucut ama abartmaya ne gerek var bu derece . Sözüm sana değil yanlıs anlasılmaya sebebiyet vermek istemem. Tum Dünyada durum böyle. Sadece işin mizahımı acaba

Sayfayı Paylaş