1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yaş 18 - Ectomortof vücut(Sanırım duruş bozukluğum var)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve gemre96 tarafından 25 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. gemre96

gemre96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Fatih
    Resimler burada.Spora başlamayı düşünüyorum.16 yaşımda iken 1 ay spora gitmiştim.52 kilodan 58lere kadar çıkmıştım.Daha sonra 62'yi gördüm spor yapmadan.Ygs-Lys stresi başlayınca da 54'e kadar düştü kilo.5 yıldır buradaki makaleleri ve yazılanları okudum.Fakat uygulamak nasip olmadı.Malum bu sene üniversiteye başladım.Sizce bir duruş bozukluğu gerçekten var mı?(Ben olduğunu düşünüyorum.)

Ekli Dosyalar:

2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Uzman doktora görünürsen en net cevabı alırsın. Bu arada çok zayıfsın bende spora başlamadan önce duruşum ve kilom bu seviyedeydi ama sporla beraber vücut büyüdükçe(kas kazanımı olarak) ortada duruş bozukluğu falan kalmadı. Bildiğin kambur gibi yürürdüm. Ben doktora görünmedim ama senin görünmeni öneririm :)

gemre96 bunu beğendi.
  3. gemre96

gemre96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Fatih
    Öncelikle yorum yaptığın için teşekkür ederim.Açık ve net olarak duruş bozukluğumun olduğu aşikar mı?

4. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    4. ve 5. resimlerde bir duruş bozukluğu oldu açık ve net görülüyor fakat dediğim gibi bu benim sıkıntı yaşadığım döneme çok benziyor o yüzden kilo alman şart ama ondan önce bir uzman doktora görün ve ne önereceğine bir bak + fitnessa başlayacağını da söyle bazı hareketlerden kaçınmanı önerebilir(ülkemizde o kadar iyi doktorlar olduğunu sanmıyorum ama bir ihtimal...). Son olarak ben 1.82 boy 57 kilo iken bu durumdaydım şuan 1.85 boy 82 kiloyum kambur duruş ortadan kalktı. Boyunun kaç olduğunu belirtmemişsin eğer uzun boyluysan bu kiloda bu duruşta olman çok doğal. AMA DOKTORA GÖRÜN :)

gemre96 bunu beğendi.
  5. gemre96

gemre96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Fatih
    Teşekkür ederim tekrar.Boyum 1.82 ve 56 kiloyum.

6. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Tahmin etmiştim :) İçinin rahatlaması için öncelikle doktora görün. Sonra ilk işin doğru düzgün bir salona(alet yeterliliği açısından) yazılmak olsun. Daha sonra beslenme programı hazırla ve bu aşamada yağlanmayı düşünmeden kilo almaya bak. Sonrasında hiçbir hocayı dinlemeden forumu alt üst edip istediğin her bilgiyi öğrenmeye bak. Kolay gelsin.

7. berkyanar

berkyanar Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    İzmir
    Yer:
    İzmir
    Ektomorf ve skinny diye geçen zayıf fiziki çatının en büyük sorunlarından biri eklem ve kas güçsüzlüğüdür. Durum böyle olunca omurga üzerinde illaki bozukluklar ve eğilmeler başlar çok normaldir. Pulbiber07 arkadaşımıza katılıyorum en net bir omurga röntgen filmiyle bu durum anlaşılıyor o yüzden doktora görün. Bana ılımlı skolyoz var gibi geldi. Tehdit yada risk oluşturacak bir derece değil sporla gayet rahat aşabilirsin o yüzden kendine dert etme :)

Benim kişisel tavsiyem bölge ayırt etmeksizin 3-6 ay kadar eşit oranda tüm kas gruplarını çalıştırman tabi ki büyük kas gruplarına daha çok ilgi gösterebilirsin. Kollar için bir anda acele etme ve hedefini uzun süreli koyarak bu ilk 3 ayı hipertrofi hacimsel antrenman yerine daha kuvvet içerikli olması alt yapın açısından çok daha sağlıklı olur. En önemlisi de beslenme yine bu ilk 3 aylık süreci hayatını yaşam biçimini düzene sokmakla geçirip artık bunu benimsediğin noktada hacimsel antrenmanlara geçtiğinde çok daha sağlıklı ve hızlı sonuç alırsın. Başarılar şimdiden :)

8. mnrt

mnrt Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Duruş bozukluğu var gibi gözüküyor, bende de var derecesi hemen hemen seninki gibi, kesinlikle hemen spora başlamanı tavsiye ederim.Yaptığım araştırmalardan birkaç ipucu vereyim antreman programını ona göre hazırla .Duruş bozukluğun var iken göğüs kasını ve ön omuz kaslarını çalıştırmanı tavsiye etmiyorum bunun yerine senin vücudunu dengede tutacak olan kaslarını; Arka omuz, sırt, bel, kalça, bacak bu kaslara yoğunlaşmanı tavsiye ediyorum. Dediğim gibi bunu ben kendi kafamdan uydurmadım benimde duruş bozukluğum var profesyonellerden aldığım tavsiye bu doğrultuda oldu ;)

gemre96 bunu beğendi.
  9. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim benim merak ettiğim sırtındaki izler nedir? İşkence izi gibi görünüyor yeminle. :D Bu arada senin gibi biri gelmişti eski salona hocalar ilacın Deadlift demişti.

10. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Deri yirttigi bendede var kilo alip verince aniden boy atinca vb durumlarda olusuyor

Ayrica duruş bozukluğun fazla degil sporla rahat düzelir

gemre96 bunu beğendi.
  11. gemre96

gemre96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Fatih
    deri çatlağı malesef.

12. isoLT

isoLT Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Tekirdağ
    hızlı kilo filan mı verdin genelde bu tip izler hızlı kilo kayıplarında oluşur

gemre96 bunu beğendi.
  13. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Bu sorun bendede vardi...boyumu hep 1.75 bilirdim 1 senelik salon gecmisinden sonra gecen hafta tesadufen 1.79 oldugumu ogrendim:) iyi bir salona yazilmanu tavsiye ederim...63kg dan 75 kg ciktim ve hicte yagli degilim...umarim sende faydasini gorursun

gemre96 bunu beğendi.
  14. anestezi

anestezi Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Paramedik
    Yer:
    İstanbul
    Minimalize bir skolyozunuz var. Hiç sorun edilecek bir durum değil. Nedeni de zayıf bir vücudunuzun olması. Omurgayı destekleyen tendon ve kaslar güçsüz olduğundan dolayı omurgaya dik durma desteği sağlayamıyor. Dolayısıyla omurgada eğim meydana geliyor. Antraman programınıza ekstra olarak çekebildiğiniz kadar barfix ve sırt kaslarını geliştirici çalışmalar yapmanız gerekmekte. Derin tendon ve adelelerinizi güçlendirdiğinizde duruşunuz anatomik postüre geri dönecektir. Sorun yapmanıza hiç gerek yok. Sadece bilinçli ve sağlıklı spor.

gemre96 ve Burako6 bunu beğendi.
  15. gemre96

gemre96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Fatih
    Hızlı kilo aldım,hem de hızlı kilo verdim diyebilirim.54'den 62'ye çıktım.Ygs sonrası 62'den 56'ya düştüm.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Kasım 2014 ---
    Çok teşekkür ederim.Başladım spora bugün tam itibariyle.Düzgün bir düzen içinde umarım hallolur.

16. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Hafif öne yuvarlanmış omuz görüyorum her zayıf insanda olduğu gibi. Ama bence problem oalcak bir durum değil. Sporla beraber sırt kasları güçlendikçe duruş değişcektir. Devam..

17. ByProTein

ByProTein Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    ben zayıfken kambur gibi duruyordum fitness ile beraber hem yürüyüş tarzım hem vucudum epey oturdu yerine omularım dikleşti dimdik duruyorum artık

Sayfayı Paylaş