Yaş 16 Kilo 117..

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve wag tarafından 15 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. wag

wag Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    Evet arkadaşlar bugün 3. kez spora gidiyorum ve 119.9 ile başladığım maratona 115.4 - 116 ile devam ediyorum. Spora başladıktan sonra kendime daha fazla özgüven geldi ve kendimi zayıf hayal etmeye başladım, bütün önyargılarım gitti ve zevkle gitmeye başladım spora. Spor gerçekten mükemmel birşeymiş aynı tempoda devam aydan aya ölçülerimdeki değişiklikleri bu post ile aktarmaya çalışacağım..

2. PipsquEak

PipsquEak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    İlk haftalarda su atımı yüzünden hızlı kilo atarsın ama bu YAĞ değil Su'dur.Ama inanılmaz motivasyon sağladığı kesin.
    Su atımı bittiğinde kilo verimin yavaşlar çünkü Yağ yakmaya başlayıp gerçekten kilo vermeye başlıyosun diyebiliriz.O dönemde de moral motivasyonunu kaybetmeyip sağlıklı kilo vermeye devam etmeni tavsiye ederim.
    2. bişeyse ayda vücudunun resmini çekip haftada bir tartılman.Bunlar da müthiş motivasyon sağlayan etmenler.
    Yemek konusunu diyet gibi düşünmektense sağlıklı beslenmek olarak düşünürsen daha çabuk kabullenir daha kolay adapte olursun.
    Tecrübelerime dayanarak söylediğim şeyler bunlar :)
    Çalışmalarında başarılar dilerim

3. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    önerileri okudum hepsi de çok değerli.umarım başarılı olursun.bu arada bi kaç tane de beslenme ve bodybuilding kitabı alırsan sana çok yardımcı olur.bi de hazır gıdalardan uzak durursan muhtemelen 6-7 ayda ideal kilona ulaşırsın.ayrıca yaşın da buna çok müsait.sadece abur cuburu kes.bakkal yerine daha çok manav ve kasaba git.hatta görüceksin çok da fazla para biriktirceksin:) sonra bodybuilding işine girince biriktirdiğin bu paraları orda harcıycaksın.sana başarılar diliyorum.ha bide senden daha kısa ve daha şişman bi tanıdığım vardi.ona doktorların ilk çağdaki insanlar gibi beslenmesi gerektiğini söylediğini hatırlıyorum:) yani genelde haşlanmış yada ateşte pişen yicekler.yağsız.6 ay sonra karşımdan geçtiğinde tanıyamamıştım.sana bol şans.azmini kaybetme

4. barmel

barmel Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeş sana birseş söyleyimmi. benim yaşımda 16 boy 1,80... 5 hafta önce 103 kilodaydım. şimdi ise 92 yi görüyorum. kemerime bir delik daha açtım :D çok mutluluk verici birşey. Neyse konuya gelelim. ben sadece ekmeği ve şekerli gıdaları kestim. Şeker ihtiyacımı meyvelerden alıyorum. Ama süt, peynir, yumurta protein açısından çok önemli. Ekmek kesinlikle yeme. Emin ol çok yardımcı oluyor kilo vermede ;)

307KD bunu beğendi.
  5. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    ekmek yeme demişsin?!!?? çavdar ekmeği veya esmer ekmek te mi yenmemesi gerekiyor kilo verirken? Benim de boy 189 kilo 82kg... boyuma göre kilomun 79 olması lazım ama belki de 7Okg olmam lazım tüm yağlardan kurtulmak için...

cevaplarsan sevinirim veya bilen varsa cevaplarsa iyi olur...

6. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    çavdar yada esmer ekmek hem besleyici hemde kalorisi azdır. en azından kahvaltıda tüket birşey olmaz.

7. eko34

eko34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    kilo vermenin sırrı bol su içmekle geçer. günde 3-4 litre su içip ve bolbol yürüsen ulaşmak istediğin hedefe çabuk ulaşırsın. Barfiks ve şınav ağır hareketler çok fazla yapıp yorma bünyeni ha yapmada demiyorum yap. günlük en az 40-60 dk yüksek tempoda yürü. 2 günde bir 1-birbuçuk saatlik bir tempolu koşu yapıp yediğine içtiğine dikkat edersen yani çok fazla yağlı yemek yemesen kilo vermen daha kolaylaşacak ..

Bilmiyorum benim bünyem bu şekilde kilo veriyor. Kış aylarındada tembelliğim tutup sporu kestiğimde kilo alıyorum ama yaza doğru tekrardan bu şekilde yürüyüşler ve yediğime dikkat ettiğimde istediğim kiloya düşüyorum şimdide badye başladım. bakalım ne olacak halimiz yaşayıp göreceğiz.

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    15 yaşında bu kadar hızlı kilo vermen geleceğin için çok kötü sonuçlar doğurur. En başta bu şekilde boy uzamanı yavaşlatıyorsun. Gelişim sadece boydan ibaret de değil tabi. Vücudundaki bütün sistemlerin gelişimi çok düşük kaloriyle beslendiğin için sekteye uğruyor.

Ayda 4 kgden fazla vermeye çalışma ve kesinlikle hayvansal protein kaynakları diyetinde bolca yer alsın.

Yağ kütlenin fazla olduğunu hesaba katarak en azından kilon x 1,5 gr protein alımın olsun.

Esansiyel yağ alımını kesme. Günde 1 avuç fındık yağ yakımını da gelişimini de hızlandırır.

Karb alımın lifli gıdalar üzerinden olsun. Kepekli de olsa ekmeğin kalorisinin değişmeyeceğini unutma bu arada.

9. _reckless

_reckless Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    hemen hemen aynıyız yas 17 kilo 110 boy 190 bende cok kolay kilo veriyorum yanlız cok kolayda kilo alıyorum anlamadım gitti bende yazılcam spor salonuna ama işte ne zaman belli deil bende bi ara 5i1yerde die bi çay kullandım 1 ayda sadece bel bölgesinde 116 cmden 106 cm düştüm cayı kestim 20 gün kadar oldu şimdi 110 cm bel keşke devam etseydimm

10. wag

wag Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    1 aydır spora gidiyorum ve 120 den 114 e düştüm 114.5 falanım şu anda aerobiğede katılmayı düşünüyorum bu ay ölçülerimdeki farkı çarşamba günü buradan yayınlarım ölçülerim çarşamba günü alınacak daha fazla da verebilirdim ama kaçırdığım günler oldu ama bu ay daha da disiplinli olmayı düşünüyorum yorum yapan ve öneride bulunan herkeze teşekkür ediyorum

11. _reckless

_reckless Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    wag kardeş ayıptır sorması ama spor salonuna ne kadar ücret veriyorsun...

12. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    durum nedir şimdi birde resimlerini eklersen sana daha rahat yardımcı olabiliriz sanırım...

13. wag

wag Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Grafiker
    Yer:
    İstanbul
    1 aylık değişim

Kilo 119.2 den 114.7 ye
    BMI 42.2 den 40.6 ya
    Metabolizma hızı 367 den 373 e
    % Yağ oranı 44.6 dan 42.5 e
    Yağ 53.1kg den 48.8 kg ye
    Su 48.3 den 48.2 ye

Göğüs 128 den 120 ye
    Bel 125 den 112 ye
    Basen 134 den 129 a

Bir hafta boşladım sınavlar falan vardı sporada gitmedim 1 kilo aldım sanırım.. Ama haftaya tam gaz devam

Sayfayı Paylaş