1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yaş 14 Boy 1.70 4-5 aydır çalışıyorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve alperkaan tarafından 6 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. Shorakan

Shorakan Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    bu yaştaki irileşme azmi illa bir yerle çakısıyordur :)
    yaşıtlarına göre bu kadar iri olmanı bırak bu kafa ile gidersen 17 yaşında küçük hulk gibi olucaksın :)
    bence egondan kurtul daha ergenliğe bile girmeden bu kadar zorlaman ancak sana zararı olur.
    bence fit bir vucutta kal yağlarını yakmak önceliğin olsun irileşmeyide askerden önce veya sonraya sarkıt.
    insan oğlu bazen o kadar çok isterki bazı şeyleri sonrasına bakmadan yapar yaşıtlarından %50 farklı olman bir sorun teşkil etmez ama %100 farklı olman hayatını etkiler yaşamınıda.
    ama aklında prof bir vucutcu olmak yatıyorsa burdaki hocalarından bilgi al kesin sana tam anlamı ile yardım ediceklerdir salondaki hocandan daha çok burdaki deneyimli insanların sözlerine itimat et yanlış anlama ama bazı v.g çalıştırıcıları ( hoca diyemiyorum) sırf 20 30 tl gibi bir para kazanıcak diye suplement öneriyor bırak önermeyi almazsan gelişemezsin diyor ve psikolojikmende almak zorunda kalıyorsun.
    kısacası daha çok gençsin sor soruştur artılarını eksilerini araştır bunları dahilinde yola çık seni bu spordan soğutmak için yazmadım ama sana getirecegi eksileri araştırman için belki bir teşvik olur diye yazdım.
    başarılar..

2. yakup

yakup Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ehehhe şekle bak yhaa:D harbi yanlış anlama kardeşim ama gerçekten sanki yüzün senin yüzünde deyilde hani fake fotomontaj derler ya aynen öle olmuş resimde:),
    şaka maka biyana bu yaşta ne diye başladın anlamıyorum.artık bi milim ile uzamaasın sen. neden diye sorarsan benim kuzenim vardı oda ahmaklık etti 15 yaşını dolrur doldurmaz badye yazıldı ailesi tepki göstermesine ragmen devamö etti ve şuan yaşı 17 boyuda 1.73

3. gargey

gargey Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bence baslayarak cok iyi yapmıssın ha agır calısıp calısmamak sana kalmıs ama erken yasta vucuduna ozen gosterıyor olmak vucudunu toparlamaya calısmak bence iyi birsey sadece spor degil hemde hayatın duzene gırıyor bu sporla bence supplemente gerek yok ama sana kalmıs basarılarının devamını dilerim

4. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Ilk fotolarindan bu yana 5 ay gecmis sanirim, helal olsun cok iyi gelisim gostermissin. Ama daha yaşın cok genç, bence kendini cok fazla zorlama.

5. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Tam hesaplamadım valla ne kadar oldu o fotolardan bu yana. Çok şey öğrendim bu forumdan şu an herşeyime dikkat ediyorm, fakat bulk dönemim olduğu içn arada sırada küçük şeyler atıştırmıyorum desem yalan olur :D ancak definisyon dönemimde tamamen kesicem :)

6. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrik ederim güzel çalışma olmuş o yaşta.. Göğüsler biraz daha şekillenirse cok daha iyi olur düşüncesindeyim.
    Fakat geçen gün bir arkadaşımın şaka amaçlı çektiği bir fotoyu facebook ta insanlarla dalga geçen bir grupta gördükten sonra her fotografımı internete koymamaya dikkat ediyorum. Böyle şeyleri kafana takar mısın bilmem ama ben olsam en azından bi shortla falan fotograf çekilirdim :)

7. AloneAssasin

AloneAssasin Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    vücudu baya toplamışsın geçen sürede

8. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  9. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    saolun arkadaşlar :) evet göğüslerimden memnun değilim pek ama alt göğüslerimin iyi olduğunu söylüyo hocalar ben de iyi olduğunu düşünüyorm ancak şekil itibariyle berbatlar bence :D üst göğüslerim için aynı hırsla çalışıyorm. :)

10. Independent

Independent Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    senin yerinde olsaydim bu yasta yapacagim en guzel spor yuzme olurdu harika bir vucuda yuzerek kavusurdun yasin cok kucuk bence fazla agirliga girme daha cok form ve kardiyo yaparsan daha guzel bir vucudun olabilir bu yasta fazla kas bence sana pek yakismaz basarilar

11. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    SOn eklediğiniz resimler kurallara aykırıdır (beyaz kilot beyaz boxer) lütfen uygun resimleri ekleyiniz.

Ayrıca programınızı inceledim bu yaşta çok ağır giriyorsunuz .ileride pişman olacağınız şeyleri yapmayınız.

12. HkN67

HkN67 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Bende 14 yaşındayım boyum 164 kilom 53 ben sadece protein-korbonhidrat besleniyorum ama sırf boy gelişimim aksatır diye body'ye başlamadım ben 4 yıl daha beklemeyi düşünüyorum çünkü ileride 185 boyunda 110 kiloluk bi adamla 172 boyluk 78 kiloluk adam arasında fark olacak ve ben 185 olmk istediğim için başlamadım bence sende devam etme kısa olmk istemezsin :D yani ben istemem sennde öle olmanı istemem :D

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Nisan 2010
  13. ErCıN

ErCıN Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslarnda soyledkleri gibi yasın kucuk bu yasta biraz hafiften al alt yapın smdiden baslarsa ilerde guzel bir vucuda kavusursun. bu arada son en bastaki son resminde 2 kolunda cok farklı cıkms olculeri esit degilmi.?

14. DragonFLY

DragonFLY Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    Belcika & es es
    bu 3x15 setlerde neyin nesi? Burak hocalara filan guvenme, dinleme...
    Sen kendi vucutunu dinle , dinlemeyi ogren, yillar gectikcede daha iyi tanirsin vucutunu....

Yaptigin program muthis agir ve "overtraining"

Yasin 14, spora daha yeni basladin ve senin en basta yapman gereken hareketler

-Dips
    -Pull/Chin up
    -Squat&Deadlift&Bench press

Mark Rippetoe taniormusun? Onun programini kesin tavsiye ederim ;)

15. emre1334

emre1334 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    evet ustam çok doğru söylüyorsun.Ben mesela 5 ay 1 haftadır bu sporu yapıyorum. İki kere bir hafta ara vermek zorunda kaldım.Zaten hocam bu konuda çok bilgisiz biriydi. İlk 2,5 ayım resmen boşa gitti.Ne kilo arttırıyordum ne bişi.Makine benchte ilk antremanımda 35kiloya girmiştim.Ve 2,5 ay en fazla gördüğüm kilo 45ti :D sonra bu siteye üye oldum. Şimdi protein aldım. Ama iyi bir gelişim gösterdiğimi düşünüyorum.
    Sana gelince çok güzel bir yolda ilerliyorsun. Devam et gelişimin iyi bence.Yapabilidğin en ağırını yap ama bence sadece makina ile çalış. Halter falan pek bulaşma. Genede baya ilerlersin. Yaşında daha ufak.Umarım hayatından spor hiç eksik olmaz.

16. ErCıN

ErCıN Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Bahsettiginiz şey suplementler falansa bence kimseyi yönlendirir gibi konusmayn sanıyormusunuz faydası var zararı yok ? Hem illa ek besin kullanıcaksan ilerde steroid de bas muthiş hacimli guzel bi vucudun olur ama sonun ne olur onu bilmem.O yuzden kimseyi yönlendirir gibi konusmayn lutfen forumumuzda çok daha üst seviyede hocalarımız var.saygılar

17. samedon

samedon Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    14 yaşında salonda çalışmana rağmen fazla bir kasın yok. Zaten bu yaşta kası çok çalışsanda yapamazsın. Boy uzamanı engelleme sağlıklı beslen. Bir senede yapacağın kası 16 17 yaşında 1 ayda yaparsın.

18. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Bunlar eski fotoğraflar zaten samedon.Yeni fotoğraflar kurallar gereği kaldırıldı açıkçası koymaya üşeniyorum yeni fotoğrafları.
    Bu arada programım da değişti hatta bu programın üstünden 4 program falan geçti diyebilirim.Şu an günde tek kas grubu çalıştırıyorum.kardiyo yok.düzenli beslenme.Setler ve tekrarlar da 8-8-8-6 olarak düzenlendi tabi bazı hareketlere göre değişiyor.

Sayfayı Paylaş