Yaşım 16 MMA başlıyım mı?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Arveless tarafından 24 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Arveless

Arveless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle Selamun Aleyküm ben normalde boksa başlamayı düşünüyodum ama şehrimde 1 tane bile boks antrenörü bulamadım kimse boks yapmıyo herkes kick boksa dönmüş bende MMA yapmaya karar verdim ama ben yani bu işte iyi olmak istiyorum maçlara felan ne zaman çıkarım veya neler yapıyım ne önerirsiniz bu arada 1 buçuk yılda vücut geliştirme yaptım pek de verim aldım sayılmaz kilom 67

2. Majör64

Majör64 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Kick boks hocalarından sadece yumruk dersi alabilirsin boks istiyorsan bende yaptım bi zamanlar muay thai ama benim ilgimi çeken şey bokstu o yüzden sadece yumruklara yönelmiştim sende öyle yapabilirsin.

Arveless bunu beğendi.
  3. Arveless

Arveless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bende boksu çok seviyorum ama boks kulübü yok kimse boks yapmıyo kick boks antrenörleride boks veremem diyo

4. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    mma güzel bir spor ama önce güreş ve bir striking temeli daha iyi olabilir

Arveless bunu beğendi.
  5. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Birkaç dövüş sanatında uzman olmalısın antrenmanlar ağırdır

Arveless bunu beğendi.
  6. Arveless

Arveless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Hepinize teşekkür ediyorum cevaplarınız için

7. cekhemir

cekhemir Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    kesinlikle basla nekadar erken baslarsan okadar tecrübe eder darbeye alısırsın reflekslerini gelistirirsin

8. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Genelde mma bransi icin öncelikle bir mucadele sporunda alt yapın olmasini oneririm cunku ayni anda gures bjj muaythai öğrenmen cok zor yapamaz misin yaparsin ama cok zor

9. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Kardeşim aslında o eskidi artık.
    MMA kendine has bir stili ve çalışma disiplini olan bir spora dönüştü. Doğrudan MMA olarak başlayabiliyorsun. Yurtdışında öyle en azından. Yani, eskdien kick boks,judo vb.. eğitimlerle alt yapı oluşturulurken, şimdi MMA kendi altyapısını oluşturdu, doğrudan MMA deki kurallara göre antreman biçimi geliştirildi.

10. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Türkiyede ki imkanları goz onune aldığında bunu yapman ne kadar olagan? 16yasinda bi kardesimiz okula gidiyor, kendi hayatini kurmamis ogrenci ve sifirdan baslayacak hem gures, bjj, kickboks vs dersi alacak hem beslenecek hem kosacak ben agirlik calisacak sence ne kadar mümkün bu ülkede ki destekle veya tam anlamiyla mma kursu veren kac salon var ulke de mma ulkemizde cok cok yeni bir brans dedigin belki zamanla olabilir ama suan icin zor bir sey ben zaten olmaz dedim olabilir ama zor olur yazdim görmüşsündür belki:)

11. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    phuket top team var taylandda belki biliyorsundur orda boks muay thai kickboks yoga güreş bjj hepsini ayrı ayrı çalışıyolar

12. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Söylemek istediğim biraz farklıydı.Şöyle anlatayım.
    Mesela boksa giden birisi, saatlerce kum torbasına tekme atsa, bu zaman kaybıdır. Sonuçta boks yapacak.
    MMA antremanı yapanlarada judo, jiu jitsu yerine MMA de kullanabilecekleri teknikleri öğretiyorlar.Bu daha verimli oluyor kişi açısından. Örneğin judo ya da jiu jitsu yerine, armlock öğretiyorlar, necklock öğretiyorlar.Bunlar işine yarayacak. .
    Ya da ağırlık antremanı yapacaksa, ağırlıklarla rsasgele çalışmak yerine, power clean, power snatch, box jump gibi patlayıcı kuvvete yönelik özel çalışmalar yapılıyor.
    Eskiden güreş, jiu jitsu gibi sporlardan geliniyordu şimdi bu spora başlayan çocuklara doğrudan MMA tekniklerini içeren atremanlar uygulanıyor. En azından işi bilen yerlerin çoğunda böyle.

Ama dediğiniz gibi Türkiyede buna uygun salon olmayabilir belki.İstanbulda kazgan akademi doğrudan MMA eğitimi veriyor diye duymuştum.

13. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    balaban solid sports var en iyisi orası bence gökhan saki orda çalışıyor(ufc dövüşçüsü) bir sürü a seviye kickboksçular falanda var

14. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Evet toplamda ulke de 2 3 yerde dediginiz sekilde egitim var ben de onun icin ulke sartlarina gore once birinde temel almasinin daha iyi oldugunu dusundum ve prof mma dövüşçüsü ertan balaban da benimle ayni fikir de videolarinda mevcut

Sayfayı Paylaş