Yaşım 15 olmasına rağmen vücudumun heryerinde kıllar var

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve JudgeS tarafından 24 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. JudgeS

JudgeS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar...
    arkadaşlarım , abilerim , büyüklerim size bir derdimi anlatmak istiyorum.
    vücudumun hemen hemen heryerinde (göğüs,göbek,bacak,baldır,makat,sırtımda azar azar çıkmaya başladı) kıllanma var.
    yaşım daha 15 ve ben kıllarımdan utanmaya başladım , görseniz sizde olm bune böle dersiniz o derece yani :(
    göğsümü esgeçtim , hadi göbeğimide görmezden geldim diyelim , sırtımdan ve makatımdan inanılmaz derece korkuyorum.
    yaşım 25-30 olsa bankadan kredi alır lazer epilasyon tedavisi görürüm fakat daha yaşım 15 günde 2TL harçlık alıyorum :(
    bacağımdaki kıllar 1cm , sırtımdakiler yeni belirmeye başladılar , göbeğimdede gözle görülür şekilde var , makatımda en azından 2 cm uzunlukta :(
    bi çoğunuz gülebilir fakat 2 senedir ne denize girebildim ne havuza girebildim.
    inanın yüzmenin nasıl olduğunu unuttum.:(
    lazer epilasyon hariç yapabileceğim bişey varmı acaba :(

bu arada sakal traşıda olmaya başladım geçen sene , mal gibi 2 tellenen favori için jilet vurdum , şimdi 25 yaşındaki adam gibi sakal çıkmaya başladı , hergün traş oluyorum :(
    sol yanağımda düz fakat sağ yanağımda yamuk çıkıyor , dudağıma doğru çıkıyor ve düz kesince muhakkak kalıyor , bunada önerileriniz nedir sölerseniz sevinirim :(
    ters almayınca çok kalıyor , lütfen yardımcı olun abileri , büyüklerim :(:(:(

2. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    şimdilik akışına bırak istersen 15 yaşında yapabilceğin çokta birşey yok bende 18 yasındayım göğsümde ve göbek kısmında kıl mevcut korkma yani büyüdügünü hissetmeye çalış çok rahatsız olursan makineyle almayı dene tüy dökücüler vs. tahriş ediyor bazı ciltleri. ve kimseden utanma bi tüy parçası yüzünden

3. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    bu tip durumlarda başka insanlara sormak yerine doktora görünmek en doğrusu. hormonal bir bozukluk olup olmadığını tetkik ettirirsin hem için rahat eder , inş. yoktur ama eğer bir problem varsa doktor gerekli tedaviyi başlatıp sorunu halledecektir.

fakasupi bunu beğendi.
  4. salih61

salih61 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bende 15 yaşındayım bende dolusuyla var.Sırt,göğüs,kol,bacak her yerde...
    Sakallar desen onlarda o biçim makineyle almaktan usanıp jilete başladığımdan beri epeyi bol çıkıyolar.Benim arkadaşlardada benim kadar sakallı olan var okulda belki göğsünde çok tüylü yok ama... Alışsan iyi olur böyle şeylere büyüyorsun artık herkesin gelişimi farklı olur tüyleneceksinde büyüyeceksinde.Dert edilecek konu değil bunlar diğer arkadaşlarına benzemek zorunda değilsin.
    Sakın ha boş yere tüylerinden utanmaya falan kalkma denize de gir havuza da gir.
    Sakala gelince benimde birçok arkadaşımda sakalı yan çıkan var herhalde büyüdükçe sakallar traşa alıştıkça geçiyordur,traşını olurken alttan yukarı değilde jileti yukardan alta doğru al,alttan yukarı traş olduğumda çok kötü sivilce yapmıştı ve tersten alan bir çok arkadaşımdada oluyor.

5. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Paran oluncaya kadar kıllarını tıraş edebilirsin. Basit ve acısız bir yöntem. Makinaları da o kadar pahalı değil. Kıllarına sakın jilet, tüy dökücü vs. sürme. Sonra tüyler olur sana sakal kılı.
    Paran olduğunda lazer epilasyona gider, sorunu kökten halledersin.

6. Kullanıcı Adı

Kullanıcı Adı Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Avukat-Basketbol Hakemi
    Yer:
    İzmir
    Çok da büyütülecek bir şey değil aslında, benim de yaşım 17 ve ben de epey kıllıyım. Sakal konusunda kesinlikle dikkat et ama, asla tersten alma bi süre sonra batmalar yapmaya başlıyor ve gerçekten çok kötü oluyor. Ayrıca çok aşırı değilse kılların insanlar bi zaman sonra alışıyorlar. Arkadaşların dalga geçiyorsa kesinlikle takma, bi çoğu senin gibi kıllı olmak istiyor aslında ben şimdi anlıyorum. :) Kızlara gelince inan hiç bi kız seni kıllı olduğun için reddetmiyor, ayrıca kıllı erkeklerden hoşlanan kızlar da yok değil.

7. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Kızlar döşü kıllı erkek sever.

8. Kullanıcı Adı

Kullanıcı Adı Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Avukat-Basketbol Hakemi
    Yer:
    İzmir
    Aynen, tabi aşırı olmadıkça :)

dinamik.ip bunu beğendi.
  9. SerseriBeyfendi

SerseriBeyfendi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ağda yap kurtul :)

10. fakasupi

fakasupi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    netugur arkadasin dedigi gibi hormonel bi bozukluk olabilir, istersen doktora gidip derdini anlatirsan daha iyi olur. Ona göre bi hormon tedavisi felan bisey uygularsa belki bu derdinden kurtulabilirsin.

11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    boşver milleti gir yüz niye başkasının yüzünden sen denize gırmıyorsun kapanıyorsun eve boşver kıl olabılır ben kıllı bırı gorunce ona hıc kotu bakmıyorum hıc bakmıyorum normal ınsan gıbı goruyorum eger kıllarına alay edıyorlarsa o onların ayıbı yanı sen utanma gıt yuz hayatını yasa ılerde paran olursa cozersın sorunu

12. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    kes hepsini,özgüven kaybına neden olabilir,seni tereddüte düşürerek,sonradan geri dönülmez özgüven kayıplarına neden olabili.r

13. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    ya arkadasım kes demesi kolay 15 yaşında kıllarını keserse ilerde ne olur hepsi sakal gibi olur sen kendinen cok rahatsızsan doktora git en iyisi ama erkek adamsın kıllı olıcaksın tabi o kadarda dert etme rahat ol.

14. polinom12

polinom12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim çok rahatsız olursan ağda yap .. çoğu erkeğin yaptığı bişiy

15. Vatoz

Vatoz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    göğüs göbek sırtına fln bisi diyemem ama bacakların cok rahatsız ediyorsa kes istersen ben 5 senedir futbol oynuyorum ilk kestiğimde jilet kullandım 1,5 ay sonra fln cıkmaya basladı tekra bi kac kere daha kestim ama önermem sıklaşıyorlar cunku

16. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    bizim sınıfta en kıllılardan birisi benim herkes diyo sen ne kıllı çocuksun diye ama yemin ederim kıskandıklarından diyolar bende onlara diyom erkek adam kıllı olur öyle diyince susuyolar bnce kıllı olmak iyi bişey kıl çıkınca en azından çözümü var kesersin ama hiç kılı çıkmayanlar var onlar napsın(sitedeki arkadaşlar alınmasın kendi çevremi kasdettim)

17. ByFatiq

ByFatiq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Peki bu kıl yüzünden kaslarda bi engel teşkil ediyor mu yani ne bilim kas yapımını filan engelliyor mu bu konuda aydınlatırmısınız ?

18. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Benimde kıllarda dengesizlik var.
    sırtta hiç yok göğüs-göbekte aşırı var(uzun olmamasına rağmen geniş alana yayılmışlar. tişörtün boynundan çıktığı oluyor düşün :D)

sakala gelince yüzümün altında boynumda baya var ancak yanaklar boş :D
    bende Israrla jilet vurmuyorum makineyle alıyorum bakalım...

çok dert etme.kızlar en çok normal sayıda kıllı erkekleri severler ancak kılsız mı çok kıllı mı diye sorarsan, eminim çoğu çok kıllıyı seçer;)

kılı tüyü yünü çok takmayın kafanıza. millet DOĞAL KAZAKla deniz giriyor eminim sende yarısı kadar bile yoktur

19. ByFatiq

ByFatiq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben 18 yaşındayım vicudumda aşırı kıllanma var göbek sırt gögüs, tüy dökücü kullanmayı düşünüyordum. Hakikaten baya var kazak misali spora başlamayı düşünyordum ki spor için kası emer gibi bi çok söylenti var acaba aslı astarı tam olarak nedir ?

20. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    kası emmesi gibi bir durum olamaz...
    Sadece profesyonel yüzücü vs. iseniz sürtünme yaparak bir miktar yavaşlatır

Sayfayı Paylaş