Yağsız kas icin görüşlerinizi bekliyorum

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve xxxx1112 tarafından 16 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. xxxx1112

xxxx1112 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar 69 kilo 1.70 boyundayim vucudumun olculeri:
    Kol:34cm.
    Göğüs:94cm.
    Omuz:111cm.
    Yaklaşık 3 aydir spor yapiyorum.Vucudumum göğüs,kol,karın bölgeleri yağlı bel ve basen bolgeleri ,cok yagli bunlari eritmem gerekiyor.Salondaki abi pazartesi carsamba ve cuma olmak uzere 3×12 8 cesit hareketli bi antreanman yazdirdi bi kas grubu 4 hareket neyse benim asil sorum beslenme programim doğru mudur?
    Sabah
    60 gr yarim yagli beyaz peynir
    100 gr. Lor peynir
    2 adet yumurta
    Cok az reçel veya pekmez sonrasinda 500 ml. Yarim yagli süt
    Ogle
    Antrenman gunuyse 1 tabak bulgur pilavi ,yogurt,400 gram kadar haslanmis tavuk normal gunse sadece tavuk antrenman çıkışı elma yiyeceğim.
    Akşam
    Corba 200 gram kadar tavuk corba
    Saat 11 gibi kahvede icerim
    Antrenmanimin olmadigi gunler 3 gun yani sali persembe cumartesi kardiyo yapcam bisiklet twist kosu olmak uzere sizce bu dogru mu? Bir de dogru bir beslenme sistemim var mi? Yoksa ne ekleyip ne cikarmaliyim. Yakinda da bcca alcagim simdiden Teşekkürler iyi forumlar.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ne yediğin kadar ne kadar yediğini de yaz. 1 tabak bulgur pilavı koyduğun miktara göre 200 kalori de olabilir 500 kalori de. Günlük toplam kalori, protein ve yağ miktarlarını hesapla. Öğlen 400 gr et yiyip akşam sadece çorba içmenin sebebi nedir?
    Neden hiç sebze yok?
    Neden hiç meyve yok?
    Her gün aynı şeyleri mi yiyeceksin?

3. xxxx1112

xxxx1112 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Haklısın araya zaten kuruyemiş meyve falan ekliyorum akşam hafta da bir balik 2 gunde bir et 200 gram civari et yiyorum

4. cesajans

cesajans Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    grafik tasarım reklamcı
    Yer:
    antalya
    Beyaz peynir yarım yağlıda olsa olmaz, az maz pekmez bal reçel asla olmaz, kuruyemiş olmaz, glisemik endeksi yüksek meyveler de olmaz, şeker asla beyaz un beyaz prinç makarna yok, yarım yağlı sütte olmaz,
    sabah kalktıktan sonra en az 2-2,5 saat ağzına lokma alma bırak hazır insülin uykudayken biraz daha yağ yakımı sürsün, aynı şekilde kardiolarını da (HIIT) yine bu dönemde yap.
    Karbonhidarat düşük olacak, oda kompleks olanlar, tam buğdaylılar, yeşil yapraklı sebzelerden her öğün bolca tüket.
    sabahları yumurta sayısını arttır, 6-7 adet gibi sadece 1 ini sarısıyla tüket + 50-60gr yulaf yeter.
    ara öğün yok!
    geri kalan 2 öğünde de toplam 400-500gr et tüket (tavuk - kırmızı et veya somon gibi )
    Nasıl? çok seRt geldi dimi :D

5. xxxx1112

xxxx1112 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Gorusun icin tesekkurler de ben olabildiğince yag yakip kas kazanimina devam etmek bunu da proteini günlük 150 200 grama cikartarak hayvansal kaliteli proteinlerle yapmaya calisiyorum amacim definasyon falan degil vucudumda ki fazla duranları atmak bel ve basen bolgelerinde ozellikle

6. cesajans

cesajans Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    grafik tasarım reklamcı
    Yer:
    antalya
    bel ve basen bölgelerini nasıl eritmeyi düşünüyorsun peki? fikrini paylaşırsan bende deneyebilirim?

7. xxxx1112

xxxx1112 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Sabah reçel yeme sebebim az da olsa karbonhidratı hizlica vucuda gonderilmesini saglayip vucudun karbonhidrat yerine kasi enerji olarak harcamasini engellemek icindi antremanlarsa dusuk agirlik fazla tekrar yapicam aksam ogunun de karbonhidrat yok su gunde en az 3 lt yemekler yagsiz yada yarim yagli karbonhidrat olabildigine az sadece antrenman gunleri alicam biraz oda 1 gun antrenman 1 gunde kardio olmak sartiyla spora gidip hedefim 1 ayda 3 kilo vermek olcaktir denedim daha oncede yaptim gecen senede yapmistim spor 83 kg den 72 ye 2 bucuk ayda inmistim

8. Mahmutkrdnz

Mahmutkrdnz Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Arena Fitness / Trainer
    Yer:
    Adana
    O kadar az karbonhidrat için o kadar vücuda şeker yüklemesi yanlış bir düşünce bence çünkü recelde baya şeker var.Kahvaltıda yulaf yiyebilirsin olmadı muz.Kahvaltıyı 1 saat sonra filan yapıyorsanda elma filan ye ama reçel deyil :)

9. losesome94

losesome94 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci-lisans
    Yer:
    Tekirdağ
    ''az maz pekmez bal reçel asla olmaz'' cesacans'a kesinlikle katılıyorum.Eğer ki amaç sağlıklı,yağsız fit bir görünümse inan bunlar ilk kaçman gereken şeyler.Reçellerden ve bilimum basit şekerlerden hep uzak durmak gerek..

10. cesajans

cesajans Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    grafik tasarım reklamcı
    Yer:
    antalya
    O zaman , başarılar...

Sayfayı Paylaş