Yağ yaksam da kilo azalmıyor

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve knylmz123 tarafından 5 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. knylmz123

knylmz123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    3 senedir bu sporu yapıyorum. Definasyonda her zaman kolay kilo verebiliyorum. Definasyon bulk derken 95-80 arası çok gidip gelmişimdir. Yani tecrübeliyim kilo alma vermede.

Benim sorunum şu:
    Bir sene spora ara verince 105kg oldum. Tekrar spora ve kardiyoya başladım. Definasyonda önceden yaptıklarımı yapıyorum hatta daha fazla kardiyo vs yapıyorum kalorilere daha çok dikkat ediyorum. Ama niyeyse bir aydır kilo vermeye çalışırken 106 kg’a çıktım 1 kilo daha aldım. Asıl sorun şu ki bel çevrem 117cm’den 102 cm’e düştü.

Yani bir ayda 15cm belim inceldi üstüne 1 kilo aldım. Sorun mu var yoksa olması gereken mi bu anlamadım tartıda artış görünce işe yaramıyormuş gibi geliyor ama ölçüler az buz değil 15cm gün gün ölçerek azalmayı görüyorum. Ne düşünüyorsunuz bu konuda doğru yolda mıyım?

2. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Vücut kendini korumaya almış.fazla kardio zarar verir

3. knylmz123

knylmz123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Daha fazla kardiyo yapıyorum derken 30 dakikadan 1 saate çıkardım. Kardiyo seven biri değilim, sadece tempolu yürüyorum bununla ilgili bir durum değil.

4. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Spora ara verdiysen kaybettiğin kas kütlesini kas hafızasından dolayı yerine koyup hem de yağ yakmış olabilirsin. Belin 15cm incelmiş yağ gitmemesi imkansız. Yani kas kütleni artırıp yağ yakmışsın. Bu yeni başlayanlarda ve spora ara verip yeniden dönenlerde oluyor.
    Saygılar

knylmz123 bunu beğendi.
  5. knylmz123

knylmz123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben de böyle düşünüyorum :)

Sayfayı Paylaş