Yağ yakmak için doğru şeyi mi yapıyorum?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve taygunaltan tarafından 8 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. taygunaltan

taygunaltan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boy:177 Kilo:67 Bel:82 Yaş:22

Ortalama 3 aydır, 3 güde 2 defa olmak üzere salona gidiyorum, her gittiğimde 15 dakika deli gibi koşup, 10 dakika stepper yapıyorum. Ardından sırasına göre o gün ne varsa bacak, göğüs, omuz birisini çalışıyorum.

Hocama göbeğim var biraz o gitsin yeter dedim ama o sendeki de göbek mi dedi. Protein kullanmamın uygun olup olmadığını sordum. Protein içinde whey optimum gold standart tavsiye etti aldım yaklaşık 2 haftadır onu kullanıyorum.

Beslenmeye gelince kahvaltıda 4 yumurta, lor peynir 5-6 kaşık gerçekten kuru yemesi zor biraz çay yudumlayıp öyle yiyorum. Başka beyaz penir ne varsa artık onu yiyorum. Ardından spora gidiyorum gelince bol tavuklu pilav, varsa çorba yoksa soya kıymalı makarna. Aksamda okuldan eve gelince duruma göre tavuk sote vs yani yediğim şeyler genelde protein ağırlıklı olup çok çok az yağ ve az tuz koyarak yediğim şeyler. Yatmadan önce yarım yağlı süt içiyorum. Eskiden çaya 2 kaşıktan fazla şeker koyardım artık şekersiz içiyorum. Kolayı bıraktım. En fazla günde yarım ekmek yiyorum onuda hocam söyledi.

Çok ecemiyim bu konuda kafama takılan yağ yakma konusunda karnı düzleştirmek adına konuşuyorum. Herkes bir diyet vs yapıyor ben buna hiç dikkat etmiyorum. Benim yaptıklarım doğru mu acaba? Eksilerim ve artılarım ne ?

2. H4k4nn

H4k4nn Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yağ yakımı ile ilgili açılan her topicte bence faydali ve YETERLİ bilgiler bulundugu kanısındayım.

Bel bölgesindeki yağ vücudun genel olarak en son yaktıgı yağ bölgesidir.

Yaptıkların genel itibariyle dogru. Daha fazla yağ yakan bitki/sebze ve baharatlardan faydalanmalısın.

Günlük süt tüketimini limitlemelisin.

K.hidrat seviyenıde optimize etmende fayda var.

3. taygunaltan

taygunaltan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    verdiğiniz bilgiler için teşekürler...

4. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    pilav ve makarna giyerek yag yakımına devam edemezsin.
    bir süre uzak durmanı tavsiye ediyorum.

tavuk balık ve sebze ile beslen bir ay.

Sayfayı Paylaş