Yağ yakmak / İncelmek isteyenler içeri :)

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Enes Drmz tarafından 25 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Enes Drmz

Enes Drmz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ;
    2 gündür yaptıgım detaylı araştırma sonucu kendimde uygulayacağım programı sizlere sunmak istedim
    Kendimi tanıtayım : 17 YAŞ - 1.75 BOY - 65 KG ( Kilon uygun diyenler cıkacaktır yağlı vucudum var benim istedigim derinin kemiklere yapışması )
    Öncelikle yaptıgım program gunluk almamız gereken karbonhidrat - protein - yağ değerlerini dusunerek yaptım. Burda biz 2-3 yıllık bodyciler değiliz ona gore bir program hazırladım umarım beğenirsiniz. Eksiğim varsa konu hakkında bilgili kardeşlerim yorumdan destek cıksın :) BAŞLAYALIM

İncelmek için : Diyet + Kardiyo + Sabır tabiki :)

Beslenme Günlüğü :

KAHVALTI :
    1 Yumurta ( Haşlama veya az yağlı tavada ) - 1 Dilim tam buğday ekmeği - Yeşil Çay - Zeytin,peynir ( çok az miktarda )
    Ara Öğün : 40-50 gr Yulaf Ezmesi ( Kuru üzüm + İncir + Muz + Tarçın + Süt ) bu karışımda yapıyorum gayet güzel oluyor :) .
    ÖĞLEN : 100-150 gr Tavuk Göğsü,Köfte,Ton Balığı vb. ( Birini tercih edebilirsiniz ) - Salata
    Ara Öğün : 1 Yeşil Elma
    AKŞAM : 1 Kase Çorba - 100-150 gr Balık,Köfte,Tavuk Göğsü vb. ( Birini tercih edebilirsiniz ) - Salata

Akşamdan sonra pek yemek yenilmesi uygun değil sıvı olarak kahve,çay(şekersiz) içebilirsiniz.
    Programı günlük karb. - protein - yağ - şeker tüketimine göre hazırladım. Yulaf ezmesini biraz tatlandırdım hem yenilmesi için hemde şekeri ordan azda olsa karşılayıp çikolata vb. ürünlere yöneltmemek açısından. Günlük 1400-1500 kalori civarı bi program yapıyor bana yeterli gibi geldi. ( Yorum serbest )

Kardiyo Programı :
    Ben kendime koşu + basketbol + ip atlama gibi bir program hazırladım.
    1. Kardiyo Tipi :
    10 dk tempolu şekilde yürüyüş daha sonra 9-10 tekrarlı şekilde 1 dk 30 sn koşu 30 sn hızlı tempo yuruyus.
    2. Kardiyo Tipi :
    Esneme hareketleri ( googleden bakabilirsiniz ) - 30 dk basketbol ( boy uzatmayada faydası olur ) - 100-150 ip atlama.

Kardiyoyu 2 çeşit yaptım hergün aynı şeyleri yaparak sıkılmayalım diye. Haftada 3 gün 1. tip kardiyo 3 gün 2. tip kardiyo 1 günde dinlenme olarak koyabilirsiniz.Çikolata,şeker,cips,cola vb. abur cubur hayatınızdan atın gitsin. Ben bu şekilde 65 kilodan 60 kiloya inip yağlarımıda max. düzeyde yakmayı planlıyorum. Hocalarım , abilerim , kardeşlerim yorumlarını,tavsiyelerini eksik etmesin lütfen :)

İYİ FORUMLAR

Ozkan44 bunu beğendi.
  2. DraQon

DraQon Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Kardeşim sen bence Anoreksiya tedavisi gör bu beslenmeye kaslarını eritirsin ayrıca kilo normal bence sende takıntı var ayrıca bu beslenme 1000 kalori den yukarı deil bana göre hesaplama sam da gözle görülür

3. whatjusthappened

whatjusthappened Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ağırlık antremanı günlerininzde bol karbonhidrat tütekiniz , aksi takdirde büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

4. Hafiy

Hafiy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    bu arkadaşın şuanki durumu hakkında bilgisi olan var mı ? :D ya başlıyorsanız bitirin veya haber verin lütfen

Sayfayı Paylaş