Yağ Yakmak İçin Tek Kardiyo mu yoksa Çift mi ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Body.26 tarafından 27 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Body.26

Body.26 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaşlar tek kardiyo yapmak çift kardiyodan iyi midir ? 30 dakika koşuyorum ( arada yürüyerek tabii ) ama bir tanıdık 15 dakika koş, 15 dakika bisiklet yap daha faydalı dedi. Bisikleti sıkıcı bulduğum için yapmıyordum ama daha iyiyse yaparım . Sizce iki tane mi yapayım ve iki tane yapmanın faydası ne olur ?

2. zeus66

zeus66 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Tabata tavsiye ederim,kosu cok zevksiz

3. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Sonuç olarak yaktığın kalori miktarı önemli olan yani ikisini yapınca daha verimliyse yapabilirsin. Dikkat etmen gereken kriterler şunlar;
    -Yaptığın egzersizi seviyor musun? Sıkıyorsa daha eğlenceli olanını keşfet.
    -Çok az kalori yaktırıyorsa farklı yöntemler dene.
    -Vücudunda herhangi bir ağrı yapıyorsa çözüm üret veya yapma. (Koşu bandının dizleri ağrıtması gibi.)

4. Body.26

Body.26 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Yaptığım egzersizi seviyorum tabii zevkli buluyorum. Kaç kalori yaktırdığını bilmiyorum o boya, kiloya göre değişen bir şey. Ağrı falan da yapmıyor. Sadece tek değilde 2 kardiyo yapmanın daha çok yağ yaktırdığını duyduğum için soruyorum. Diğer türlü bisikleti sevmiyorum zaten sıkıcı buluyorum.

5. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Sadece koşu yap o zaman. Ne kadar çeşitli kardiyo yaparsan o kadar iyi vücut direnci açısından fakat iş yağ yakmaya gelince en çok kalori yaktıranı yap. Koşu seviyorsan koşu yap, ben 4-5 senedir toplasan 3 kere bisiklete binmişimdir.

6. Brewmaster

Brewmaster Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Açık hava da degil salonda kardiyo yaptığımızı varsayarsak, 4 alet var;

- koşu bandı: ben koşmayı sevmediğim için ve hatta eklemler açısında sağlıksız bulduğum için koşmuyorum. Sadece antrenman oncesi isinma ve kardiyo gunlerimde 40dk 6km hizla yuruyus icin kullaniyorum. Bence en faydasiz cihaz bu.

- eliptik: ayni zamanda kollari da isin icine soktugu icin cok daha etkili, koşarken ayak tabanlari rap rap yere vurmadigi ve diz eklemlerine kosu bandi gibi yuk bindirmedigi icin daha cok seviyorum. Ozellikle hiit yaptiginizda 20dk bile cok etkili. 23-25km ye 30-60sn cikmak bile ciddi kalori yaktiriyor.

- bisiklet: normal bisikletler cok sıkıcı. Pek faydasi oldugunu da saniyorum. Spinnig/cycling denen biraz daha ileri seviye bisikletler eger performansiniz yeterse, cok faydali, 30dk bir hiit grup sürüşü sonrasi yuruyemeyebilirsiniz :) tam bir yag ve kalori dusmani.

- kurek: kesinlikle tek gecerim. En favori kardiyo cihazim. Kol bacak sirt karin calistirmadigi yer yok. Postur duzeltme, eklemlere yuk bindirmeme gibi ilave faydalari var. Gunde 2km kurek kilo verme surecinde en buyuk yardimcim oldu.

Agirlik antrenmani sonrasi kardiyo yapiyorsaniz tek alet yeter (20dk civari), ayri bir kardiyo gununuz varsa ve toplam 40dk dan daha fazla kardiyo yapıyorsaniz 2 alet daha iyi, 2x20 veya 30+10 gibi statik+hiit yapabilirsiniz.

Bozo-Baku bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş