Yağ Yakım Günlüğüm (98'den 85 kiloya)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Nicomedia41 tarafından 7 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Nicomedia41

Nicomedia41 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Merhaba arkadaşlar. Kısaca Kendimden Bahsediyim..

Üniversite Öğrencisiyim. 19 Yaşında, 175cm Boyunda ve 98 Kiloyum. Daha Önce Amatör Olarak Futbol, Boks ve 3 Yıl Fitness Yaptım.

Yağ Yakım Günlüğümde Beslenme Düzenim, Antrenman Düzenim ve Amacım;

Amacım: Arkadaşlar amacım günlüğün başlığından da anlıyabiliceğiniz gibi şuan ki kilomdan 85 kilonun altında düşmek. Yani 13kg vermem gerekiyor ve Ben Bu Kiloyu Kaslarımı Koruyarak Vermek İstiyorum. Bu Yüzden Protein Alımımı Oldukça Yüksek Tutmaya Çalışıcam ve Yavaş Yavaş Kilo Vericem.

Beslenme Düzenim: Vücut Tipim Endemorph, Yani Çok Çabuk Yağlanıyorum. Bu Yüzden Beslenmemi Temiz Tutmaya Çalışıcam. Temiz Derken Demek İstediğim Kaliteli Protein/Karbonhidrat/Yağ Kaynakları. Ayrıca Pazar Günleri Cheat Meal Yapmayı Düşünüyorum.

Antrenman Düzenim: Hafta da 5 Gün (Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma) Antrenman Yapıcam ve 2 Gün (Cumartesi-Pazar) Dinlenicem. Antrenmanlarım da Tek Bölge Çalışıcam ve Ağırlık Antrenmanlarından Sonra 15dk Cardio Yapıcam.

Antrenmanlarımı ve Gün İçinde Tükettiğim Öğünleri Saati Saatine Bu Konu Altında Sizlerle Paylaşıcam. Ayrıca Her Hafta Pazartesi Günü Güncel Kilomu Paylaşıcam. 85 Kiloya Düşdüğüm Zaman da Before/After Resimlerimi Paylaşıcam..

Günlüğümü Takip Ederseniz Sevinirim..
    Herkese İyi Forumlar :)

massacrewin bunu beğendi.
  2. massacrewin

massacrewin Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle başarılar kardeşim. Konuyu okurken tamamen kendimi gördüm. Boyumda kilomda aynı seninle. Amatör olarak bende futbol oynadım ve 3 sene fitness yaptım Ocak 2015te bıraktım ve bende şu an 98 kiloyum. Bende 85'in altına düşmek için bir şeyler yapacağım. Birbirimizi destekleyerek bu kiloları verebiliriz :).

Nicomedia41 bunu beğendi.
  3. Nicomedia41

Nicomedia41 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kocaeli
    1. Gün / 07.12.2015 / Pazartesi

1. Öğün
    Menemen (5 Tam Yumurta + 3 Tane Domates + 3 Tane Yeşil Biber)
    1 Adet Muz
    Antrenman (Göğüs Antrenmanı)
    Dumbell Bench Press (12-10-8-6) / 30kg - 32.5kg - 35kg - 37.5kg
    Dumbell Fly (4x10) / 17.5kg
    Incline Dumbell Bench Press (12-10-8-6) / 27.5kg - 30kg - 32.5kg - 35kg
    Dips (4x10) / Vücut Ağırlığımla Yaptım
    Antrenman Sonrası
    1 Ölçek Whey Protein ve İçerisine 500ml Süt (Toplamda 40gr Protein Ediyor)
    2.Öğün
    150gr Ton Balığı
    150gr Pilav
    50gr Barbunya
    3.Öğün
    6 Tam Yumurta
    Salata (4 Tane Domates + 2 Tane Hıyar + 4 Tane Acı Biber Turşusu + 2 Yemek Kaşığı Zeytinyağı)
    Yatmadan Önce

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Diyetimin 1. gününü sağ salim bitirdim arkadaşlar :) Normalde sadece antrenman sonrası protein tozu içiyordum ama bugün tavuk yiyemedim ve protein açığını kapamak için gece yatmadan önce yine protein içtim. Akşam da kaliteli yağ almak için salatama 2 kaşık zeytinyağı döktüm. Genel olarak bugün beslenmem fena değildi. Zaman geçtikte çok daha iyi olucak inşallah :)

@massacrewin
    Güzel beslendiğimiz sürece herşey istediğimiz gibi olucaktır, Sana da diyetinde başarılar kardeş :)

Son düzenleme: 7 Aralık 2015
    massacrewin bunu beğendi.
  4. duayen00

duayen00 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ben de yağları eritip kaslarımı korumaya çalışıyorum fakat düzgün bir beslenme programım maalesef elimde yok :( 18 yaşındayım 1.78 boy 105 kiloyum yağ oranım çok fazla acaba önerebiliceğiniz beslenme programı veya çalışma programı var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Nicomedia41 bunu beğendi.
  5. Nicomedia41

Nicomedia41 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Kocaeli
    2. Gün / 08.12.2015 / Salı

Uyanınca
    10 Adet Çiğ Fındık
    1. Öğün
    250gr Tavuk Göğsü (İçine Birazcık Yağ ve Salça Koyarak Yaptım)
    100gr Pilav
    5 Tane Acı Biber Turşusu
    2. Öğün
    250gr Tavuk Göğsü (İçine Birazcık Yağ ve Salça Koyarak Yaptım)
    100gr Pilav
    100gr Barbunya
    5 Tane Acı Biber Turşusu
    Antrenman (Sırt Antrenmanı)
    Wide Grip Pull Up (5x5)
    Pull Up (5x5)
    Not: Bugün spor salonuna gidemediğim için sırt antrenmanımı sokakta barfiks ile yaptım, o yüzden bu şekilde oldu.
    3. Öğün
    150gr Ton Balığı
    150gr Pilav
    100gr Barbunya
    5 Tane Acı Biber Turşusu
    Uyumadan Önce
    20 Adet Çiğ Fındık

------------------------------------------------------------------

Bugünle birlikte günlüğümün 2.günü bitti. Bu hafta beslenme düzenimi iyice oturtup haftaya da ağırlık antrenmanlarından sonra cardioya başlıyıcam. Düzenimi yavaş yavaş kurmak istiyorum çünkü birden herşeyi değiştirmem beni çok zorlıyabilir. Ayrıca şimdilik pilav yiyorum ama zamanla pilav yerine bulguru tercih edicem çünkü yağ yakımı için bulgur daha uygun, sabahlarıda yulaf tüketmeye başlıyıcam. Şimdilik diyetimin başlarında olduğum için çok fazla detaya inmiyorum ama gün geçtikte beslenmem daha da güzelleşcek :)

Günlüğümü takip ederseniz çok sevinirim, herkese iyi forumlar :)

@duayen00
    Kardeş benim burda sana beslenme programı vermem saçma olur, forumun beslenme bölümüne konu açıp beslenme hakkında sorularını orda sorabilirsin hatta konuyu açtıktan sonra konu linkini özelden bana at bende yardımcı olmaya çalışırım :)

duayen00 bunu beğendi.
  6. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    hocam hatırlıyorum seni tekrar kilo almışsın sanırım bende öyle 20 verdim 15 ini geri aldım bıktım valla diyetlerden,çok dkkat etmek gerekiyor verdikten sonra çabuk yağlanıyoruz

7. memo26

memo26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam selamun aleyküm gerçekten çok güzel değişim sergilemişsin sana birkaç sorum olucak ben yeni spora başladım 1-1.5ay oldu kilom çok fazla boy 1.70 kilo 127kg başladığım süre zarfıından itibaren 2kilo falan verebildim bana önerebileceğin antrenman programın yada yemek programı varmı yeniyim bu konularda biraz yardımcı olurmusun ha bide bugün
    Nutrend L-Carnitine Shot 3000mg 20 Ampül bu ilaca başladım onuda belirtiyim
    sabah kahvaltıda 2yumurta birinin sarısı +30gram falan yulaf 1 domates omlet şekersiz çay
    öğle yemeği 250-300gram tavuk yanına günün yemeği ekmek kullanmıyorum
    akşam yemeği sebze yemeği çorba bi kase yoğurt arada 1 dilim tam tahıllı ekmek
    ara öğünlerde elma badem gibi şeyler yiyorum ama kilo veremedim bi türlü 2 ayda 2 kilo

Sayfayı Paylaş