Yağ Yakım Günlüğü 17 Mayıs 2018 Perşembe

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Doğuhan Bey tarafından 17 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Doğuhan Bey

Doğuhan Bey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhabalar arkadaşlar.
    • Kiminizin abisi, kiminizin kardeşi, iki gün önce diyete başlamış ve başlangıç kilosu 106.7 olan ve ciddi anlamda kilo verip zamanla yerine kas inşa ederek sporu hayat tarzına yansıtmak isteyen 18 yaşında bir bireyim.
    Daha önce düzensiz diyetler yaptım, en son yaz tatilinde bir aylık, diyetisyen kontrolünde, on kiloluk kaybım oldu fakat sonra dikkat etmediğim için ve üniversite sınavı dolayısıyla baştaki kilomun üstüne on kilo daha alarak salakça bir rekora imza attım :)
    İkinci günüm olarak dün yemek düzenime dikkat ettim, biraz da spor yaptım. Diyetimin yanında Hardline marka burner, cla, vitamin ve mineral, thermo carnitin kullanıyorum. Dün ilk kez kullandım ve cidden hepsi de işe yarıyor. **(Burada çıkıp da diğer markaların ürünleriyle kıyaslayacak olanlar elbet olacak, unutmayın ki arada ciddi anlamda fiyat farkı var. Diğerleri daha iyi olabilir evet ama bu ürün verdiğin paraya göre iyi performans gösteriyor. Kalkıp saçma sapan kıyaslamalar yapmayın lütfen. Adam 10 farklı karnitin kullanmış, vücudu baya sevmiş okşamış sonra da kalkıp bir işe yaramıyor diyor. Tabi yaramaz abicim, vücudu çöp torbası etmişsin sen, ne bekliyorsun ki?)**
    Diyetim düzensizdi, yarından itibaren if diyeti uygulayacağım. 16/8 periyodu olacak ve saat 09.00 - 17.00 arası sağlıklı besleneceğim ve günde en az 4 litre su içeceğim. Karbonhidratı mümkün mertebe kısacak, alacağım karbonhidratları kaliteli karbonhidratlardan seçecek ve protein ağırlıklı besleneceğim. Yağ olarak sadece zeytinyağı kullanmayı düşünüyorum ve onu da çok az kullanacağım. Ayrıca tuz ve şeker alımını eser değerlere indirmeyi düşünüyorum. Normalde de tuz kullanan biri değilimdir zaten, şekeri de meyve gibi doğal şekerlerden alacağım en fazla.

16.05.2018 Başlangıç
    Kilo 106.7
    Omuz 128
    Kol 38
    Bel 113
    Uyluk 71
    Kilomun göbekten çok kalça ve basen kısmında toplandığını düşünüyorum. Bunun nedeni büyük ihtimal hareketsizlik. Bakalım 30 gün sonra neler olacak :)

Fotoğraflar her 30 gün sonunda before-after olarak paylaşılacaktır, bilginize :)

2. Doğuhan Bey

Doğuhan Bey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu sabah 2 tam yumurta, iki de yumurta beyazı olmak üzere dört yumurta yedim ve bir kase ev yapımı şekersiz hoşaf içtim. Öğlen bazı sebepleren ötürü yemek yiyemedim ama herhangi bir açlık hissetmedim. Akşam eve gelince en sevdiğim nimet tavuğun göğsünden 550 gram yağsız haşlayıp biraz da kıtırlaştırarak bol pulbiber ile yedim, yanında da bir yemek tabağının içini dolduracak kadar limonlu ve pulbiberli yoğurt yedim. Tavuğu biraz abarttım gibi, zaten supplement kullanımımdan olsa gerek max 300 gram yedikten sonra doydum, gerisi açgözlülük :D

Supplement olarak sabah kahvaltısı öncesi cla, burner ve kahvaltı sonrası vitamin mineral aldım. Öğle yemeği yememiş olmama rağmen yine öğünden yarım saat önce cla aldım. Aynı şekilde akşam yemeğinden yarım saat önce cla ve burner aldım. Spordan yarım saat önce thermo karnitinden bir servis kullandım ve etkisi yine şaşırttı ;) 15 dakika kardiyo bisikleti ve evdeki istasyon aletinde 30 dakikalık amatörce çalışma sonrası üzerime on litre su dökülmüş gibi oldum :) Bugün nedense kaslarımda ağrı ve acı oluştuğu için istediğim şekilde spor yapamadım. Vücudun ham olmasına veriyorum zira böyle devam ederse performans amaçlı nox almayı da düşünüyorum. Yarından itibaren saat 6’da kalkıp 45 dakikalık bir yürüyüş yapacağım, akşam da bisiklet ve istasyondan devam edeceğim.

Şu ana kadar yaklaşık 4 litre su içtim ve muhtemelen uyuyana kadar bir litre daha içerim. Bu arada clenbuterol kullanmayı düşünüyorum, haftaya alıp kullandığım günler etkilerini yazacağım. 13 gün sonra tartı ve beden ölçüm vakti, hadi hayırlısı :)

Yarından itibaren intermittent fasting diyetine başlayacağım. 16/8 periyotluk olacak ve beslenme saatlerimi 09.00 ile 17.00 arası olarak planlıyorum.

BUGÜN ALINAN TOPLAM KALORİ 1600

Her şey insanın içinde bitiyor, gelecekte büyük planlarım var ve o planları gerçekleştirmek için doğru yönde bir adım attığımı düşünüyorum. Yarın tekrar görüşmek dileğiyle, kendinize iyi bakın :)

3. Doğuhan Bey

Doğuhan Bey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bugün intermittent fasting diyetine başladım, beslenme saatlerim dediğim gibi oldu ama son bir saat yemedim. Karatay’ın dediğine göre 16.00’dan sonra bir şey yememek daha çok yağ yaktırıyor. Açıkçası aldığım supplementlerden mi bilemem ama zaten son öğünümü de tok karnıma zorla yedim. Aşağı yukarı 5 litre su içtim bugün.

Runtastic uygulamasını indirip kilometre hesabını doğrulayarak yürüyüş yaptım bir saat. Her gün mesafeyi bir kilometre arttırmayı düşünüyorum. Fatsecret ile kalori hesabımı yaptım ve bugün aldığım toplam kalori 1000. Supplementler spor öncesi ve sonrası, yani gün içindeki kullanımım yine içten bir teşekkür ettirdi hardline’ye :)

Bugün anladım ki karbonhidratsız olmuyor :D
    Kendime acı çektirmedim, aldığım karbonhidratları ve şekerleri tamamıyla sebzelerden aldım. Sebze dediğim kırmızı ve yeşil biber, kuru soğan ve domates. Onun dışında gün içinde fazlasıyla yumurta beyazı tükettim (8 tane) ve üç yumurtayı da tam olarak yedim, elbette hepsi haşlandı :) (Sebzeler fırınlandı)

Tartım ve ölçüme 12 gün kaldı, bakalım neler yaşayacağız :D Bu arada clenbuterolü iyice araştırdım ve doğru bir şekilde kullanacağım kadar bilgi edindim, etrafta kullanan abilerime, ablalarıma ve arkadaşlarıma sordum ve kendimce bir karar çıkardım. Yalnız sahtesini alırsam sağlık açısından büyük problemler olacak ve bundan korktuğum için güvenerek satın alacağım bir yer bulamadım, araştırıyorum hala. Güvenilir bir site vs bilen varsa ve benimle bilgilerini paylaşırsa çok minnettar kalacağım kendisine.

Herkese iyi akşamlar, umarım hayatınız ve fiziğiniz dilediğiniz gibi olur ve iyi bir efor sarfederek istediklerinize ulaşırsınız umarım. Aksi takdirde hakkım haram :D

4. Doğuhan Bey

Doğuhan Bey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dün giremedim akşam, nedeni ise koşuda kalf hizasında ön tarafta kemiğe kadar giden ağrı ve insanı felç eden sızılar...
    Beslenmem düzgün, alınan kalori 1200 ve herhangi bir acıkma olmadı, if diyetine ve supplementlere devam. Pazartesi bacağım için doktora gitmeyi düşünüyorum, ne zaman koşsam bu ağrı başlıyordu bacağımda ama ilk defa böyle aşırı şiddetli oldu, yürütemez hale getirdi :(
    Bugünün değerleri için akşam görüşmek üzere...

5. Doğuhan Bey

Doğuhan Bey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bugün spor yapamadım, normalde her gün yapmayı planlıyordum ama off day oldu bugün. Nedeni bacağım tabi, ayrıca biraz çiftlik işiyle uğraştım ve onlar da yordu.
    Supplement kullanımım yine aynı şekil oldu, if diyetine tam gaz devam ediyorum.
    Sabah 200 gram kırmızı dut, öğlen fırınlanmış sebze, akşam da 100 gram ızgara tavuk göğsü ve iki adet pişmiş kuru soğan yedim. Herhangi bir şekilde yağ kullanmadım. Aldığım şeker ve karbonhidrat tamamen doğal yollardan, diyetin ilk gününden beri ne pirinç ne de hamur ürünü bir gram bile ağzıma girmedi, bu da beni çok mutlu ediyor açıkçası :)
    Toplam alınan kalori 600, herhangi bir şekilde açlık yok, spor yapılmadı :)
    Kendinize iyi bakın, yarın görüşmek dileğiyle...

6. Hafiy

Hafiy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    gün boyunca if yapıp toplamda 600 kalori mi alıyorsunuz ?

7. Doğuhan Bey

Doğuhan Bey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet, açıkçası çok mantıklı değil, doğru da değil ama ciddi anlamda yeme isteğim yok. Şu anlık hafif acıkma var ama uyuyacağım için suyla geçiştiriyorum. Önceden de alışıktım zaten bu tür durumlara, bi de üstüne burner gibi tokluk etkisi yaratan supplement vs binince zorlamadı beni.

8. Hafiy

Hafiy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Bişey diyemeyeceğim tecrübe yaşamanız daha iyi :D İyi geceler..

9. Doğuhan Bey

Doğuhan Bey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tecrübeleri paylaşmak hepimizin açısından iyi olur bence, sonuçta burası bir forum ve insanlar yanlış yoldaysalar geriye kalanlar onları uyarmalı, haksız mıyım? Ayrıca yememezlik yapmıyorum dediğim gibi, şöyle söyleyeyim peygamber hayatına geçtim resmen :D hani spor yapmaya enerjim var, yürümeye enerjim var ama ağzımda bir şeyler çiğneyip yutmaya gram gücüm, isteğim ve enerjim yok. Yarın doktora gittiğimde bunu da soracağım. Şu an yiyemiyorum çünkü yersem if zamanları bozulacak, zaten çok da acıkma yok hafif dediğim gibi :)

10. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Diyetisyen kontrolünde ağırlık kaybedip If ve low carb uygulayacağını söylemen üzücü. Son dönemlerde önemli olanın ağırlık kaybı değil, doğru beslenme alışkanlığı kazanmak olduğu söyleniyor. Regain(tekrar ağırlık kazanımı) yaşayıp, karbonhidratı mümkün mertebe keseceğim demen, IF ye yönelmen doğru ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanmadığını gösteriyor. Bunun için üzüldüm.
    Umarım bu konuda bir diyetisyenden tekrardan destek alırsın. Bulunduğun ildeki en yakın toplum sağlığı merkezine gidip, hem kan tahlillerini yaptırman hem de bir diyetisyenden destek alman iyi olacaktır. Yardımcı olabileceğim şeyler olursa bana da her zaman sorabilirsin.

zeo64 bunu beğendi.
  11. Doğuhan Bey

Doğuhan Bey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tekrar ve dikkatlice okuyup ondan sonra yeniden cevap yazmanız dileğiyle:)
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Mayıs 2018 ---
    Dün giremedim, artık arada bir girip gün gün kaç kalori aldığımı vs yazıp çıkacağım.
    Dün toplam alınan kalori 1700, supplement kullanımı aynı ve spor olarak bir saat hentbol oynadım (profesyonel)
    Bugün toplam 1300 kalori alındı ve bir saat tempolu yürüyüş yapıldı, supplement kullanımı aynı.
    Yarın birinci haftam doluyor, tam 15 gün olunca ölçüler ve kiloyu atacağım zaten. Kendinize iyi bakın...

12. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    İlk mesajı okuyarak cevap yazmıştım. Sonraki mesajlara da bakınca bir diyetisyen olarak, beslenme bilgi düzeyinizin ilk mesajdaki izlenimden daha kötü olduğunu farkettim. Uyardığınız için teşekkürler. Sağlıklı bir beslenme alışkanlığına ve yeterli bilgi birikiminize kavuşmanız dileğiyle :)

13. Doğuhan Bey

Doğuhan Bey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bir daha okuyup gözünüzden kaçırdıklarınızı görmenizi ve daha iyi idrak etmeniz dileğiyle. Teşekkür ederim benim beslenme alışkanlığım hakkında yaptığınız eleştiriler için. Lakin bu eleştirileri pek kaale alamam, imkanı yok çünkü yine dediğim gibi okuyup anlamadan yazıyorsunuz. Eleştirileriniz benim için pek önemli olmadı bu yüzden, ama olur da işim düşerse emin olun kaale almayı gözden geçireceğim. İyi günler :)

14. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    O cüsseye 2000 altı kalori alarak metabolizmanı felç edersin sonra gelsin hormonal hastalıklar. Şuan belli ki bir hedefin var ve o hedef için her yolu mübah görüyorsun ama gittiğin yol sakıncalı. Faydasını görürsün o ayrı ama uzun vadede çok sorun yaşarsın. Birde clenbuterol demişsin buda durumun vahimlik düzeyini gösteriyor.

Birde @respect2us.23 ün yorumlarını kaale almanda fayda var. Diğer uzmanlar gibi özelden ulaşıp dükkanım şurda gel orda yardımcı olayım demek yerine forumda bilgi paylaşımı yaparak bilinçlendiriyor. Bazen fazla bilimsel yaklaşıp konuşuyor o ayrı :)

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 24 Mayıs 2018
    Doğuhan Bey bunu beğendi.
  15. Doğuhan Bey

Doğuhan Bey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Diyetisyenlerin çoğunun para karşılığı iş yaptığını hepimiz biliyoruz. Ne yazık ki insanların sağlığından çok paralarını önemsiyorlar. Abimizin böyle biri olmadığını düşünüyorum, dediğiniz gibi bilgi yardımı yapıyor, dediğim diyetisyenlerden olsaydı eğer hemen kendini reklamlardı, pazarlardı. Benim derdim şu ki tam anlamıyla okumayıp beni yargılaması :)
    Birinci olarak diyetisyen kontrolünde ağırlık kaybetmiyorum, zamanında diyetisyen kontrolünde ağırlık kaybetmiştim ve fazlasıyla geri almış bulunuyorum. Diyetisyenim de işinde iyi biriydi, parası da çokça tuzluydu ama bir aylık programının fiyatı yetmezmiş gibi bir ay sonunda kilomu nasıl koruyacağımı sorduğumda bunu söylemek için bile para istedi ve ben bu yüzden hiçbir diyetisyene güvenemem, kimse beklemesin bunu ;)
    İkinci olarak ben zaten kendi başıma kilo vermekte tecrübesiz ve yeni olduğumu, beslenme alışkanlığımın kötü olduğunu, 17-18 yaşında bir kardeşiniz ya da abiniz olduğumu söyledim en başta. Tabiki tecrübelerinizden yararlanmak isterim, onları kaale alırım ama benim yazdıklarım üzerinden hem yanlış okuyup yanlış anlaşılmaya hem de yazdıklarımı aynı şekilde sert bi eleştiriyle bana çarptırmaya tahammül edemem. Yazmasaydım bunları evet eleştirisi doğru olabilirdi ama bunları ben kendim öz eleştiri yaparak düzgünce yazdım zaten, haksız mıyım? :)
    Ayrıca clenbuterol konusunda durumun vahim olduğunu ifade etmişsiniz, biraz daha açabilir misiniz bunu? Mesela kendiniz tecrübe ettiniz mi ya da yakın çevrenizde gördünüz mü?

16. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Hiç kullanmadım, kullanmayı da düşünmedim. Clen aslında astım hastalarına verilen bir ilaç. Sonradan vucut geliştirme ile uğraşanlar yağ yakımına olan etkisini görüyorlar. Hemen akabinde önce geçici etkiler ortaya çıkıyor kramplar, kalp çarpıntısı, titreme vs uzun vadedeki etkileri içinde

- kolajen salınımını arttırarak kalp kası yapısını bozuyor ve kalbin verimini düşürüyor buna bağlı olarak kalp hastalıklarına davetiye çıkıyor
    - kemik yapısını daha kırılgan hale getiriyor.

söyleniyor yerli ve yabancı kaynaklarda. Kullanmayı düşünüyorsan ilk iş kardiyoloji bölümüne gidip herhangi bir sorun olup olmadığını öğren.

30 yaşında 120 kiloluk bir abin olarak şunu diyim ayda 1-2 kilo ver ama böyle riskli işlere girme. Tartıya da odaklanma mezura ölçümü ve ayna en doğru cevabı verecek sana. Şimdi sana tavsiyem buraya boy, kilo, yaş, tahmini yağ oranı ve hedefini belirten kısa bir yorum yaz hatta mümkünse 1-2 foto koy. Mevcut durumuna göre sana daha iyi bir yol gösterilir. Daha gençsin bilinçsiz beslenme ile sağlığını çöpe atma :)

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğuhan Bey bunu beğendi.
  17. Doğuhan Bey

Doğuhan Bey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    15. Gün dolunca seni dinleyip vücut yağ oranı dahil her şeyi yazacağım abi buraya, fotoğraf da atacağım o şekilde devam ederim, clenbuterol için de hastaneye gidip kardiyolojiye danışacağım, zaten bir ay kullanacağım bakalım ne diyecek doktor :)

18. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Uzatmak istemediğim için mesajdan alıntılar yapıp yazmamıştım.
    Yazdıklarım oldukça açıklayıcıydı aslında. Bir beslenmeci olarak bana göre, adölesan bir erkek için 600-1200 kalori kabul edilemez. Büyüme ve gelişmenin tamamlandığı son dönemdesin ve vücut ağırlığına yaşına aktivitene göre çok az kalori alıyorsun. Aldığın kaloriyi IF ile mümkün olduğunca düşük karbonhidrat şeklinde alacağını söylemişsin. Tekrardan ağırlık kazanımın da var. Bütün bunları alt alta toplayıp, sağlıklı yeterli ve dengeli bir beslenme alışkanlığına sahip olmadığını söylüyorum. Bence bu çıkarımı yapabilme hakkım var. Sen katılmayabilirsin, hemfikir olmak zorunda değiliz. Ancak ısrarla yazdığını tekrar okumamı söylemen yerine, yazdığımı tekrar okusaydın keşke. Çünkü bir diyetisyen ile zayıflamadığını bildiğim için "tekrardan" diye özellikle belirtip seni aile sağlığı merkezine yönlendirmiştim. Kan tahlili yaptırmanı ve ücretsiz olarak bir diyetisyenle görüşmeni tavsiye etmiştim. Ancak sanırım yeterince dikkatli okumamışsın.

Diyetisyenlere veya başka bir meslek grubuna güvenmeyebilirsin buna bir şey söyleyemem. Ancak önyargılı davranmayıp yardımcı olmaya çalışan insanların da olduğunu görmeni isterdim. Belki sepetteki çürük elmaların bir çoğuyla hayatın farklı yerlerinde karşılaştın ve kendince haklısın. Ancak bu sepetteki bütün elmaların çürük olduğu anlamını taşımaz.
    Ayrıca buradaki bir konuya yazdığım bir mesaja eklediğim kaynaklar, çeviriler ve bilgiler için bazen saatlerimi ayırıyorum. Forumdan mesaj atarak ücretli beslenme danışmanlığını yapmamı isteyen kişilere böyle bir hizmet sunmadığımı söylüyorum. Bunları yapmak yerine diğerleri gibi bir instagram hesabı açıp sporcu beslenmesiyle ilgili biraz paylaşım yaparak online diyet yapabilir; burada harcayacağım vakit yerine orada online diyet yazabilirim. Bunları yapmayıp, kimseden hiç bir ücret talep etmeden ve forumda ayrım yapmaksızın elimden geldiğince beslenme ve suplementler ile ilgili bilgilerimi güncel kaynaklarla ve bilimsel olarak paylaşmaya çalışıyorsam bunun tek sebebi insanlara faydalı olabilmek istememdir. Ve karşılığında duymayı istediğim tek şey bir "sağ ol, eline sağlık, teşekkür ederim, Allah razı olsun"dur. Fazlası hiç bir zaman olmadı. Neyse daha fazla açıklamaya gerek yok. Başarılar dilerim. İyi sporlar.

Bilimsellik konusunda haklısın hocam :D Teşekkür ederim, faydam olduysa birilerine ne mutlu :)

19. Doğuhan Bey

Doğuhan Bey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Haklısınız, özür dilerim. Suçun büyüğü bende ve anlaşamazmışız bir şekilde. Açıklamalarınız konusunda tabiki haklısınız, doğru da benim zaten günlük bir aktivitem yok. Sınav öğrencisi olduğumdan yaptığım spor haricinde bir hareketim yok. Paso evde masada ders çalışıyorum. Başka yaptığım bir şey olmadığı için kalori alımımı düşürebileceğimi ve karbonhidratı az alabileceğimi düşündüm. Fikirleriniz için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş