Yağ Yakımı

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Freyja9 tarafından 23 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Freyja9

Freyja9 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar. Sık sık takip ettiğim ve sayesinde ketogenic diet ile tanışıp, zayıfladığım bir site o yüzden size sormak istedim. Beslenme konusunda aklıma takılan bir iki soru var. Şuan 160 boyunda 61 kiloyum. 21 yaşındayım. Düzenli olarak spor yapıyorum. spor salonuna gitmediğim zamanlar evdeki ağırlıklara çalışıyorum. Spor olarak ise haftada 4-6 gün yaklaşık 20-30 dk kardiyo ve 1-1.30 saat süren tüm vücut ağırlık çalışması ve mekik, şınav squat vb. hareketler yapıyorum. Haftada 1-2 günde dinleniyorum. Aynı kasları arka arkaya iki gün çalıştırmanın iyi olmadığını biliyorum aslında ama bazen iki gün üst üste tüm vücut çalışıp bir gün ara veriyorum. Yanlış mı yapıyorum ?
    Ve asıl soruma gelicek olursak beslenme konusunda biraz soru işaretleri var kafamda. yağ yakmak, sıkılaşmak ve kaslanmak için uygun bir program arıyorum. Biraz yeme bozukluğu var genelde günde 2 öğün yemek yiyorum. Sabah kalktıktan sonra en az 2-3 saat kahvaltı yapamıyorum. Şuanki beslenme şeklim ise karbonhidratları mümkün derecede az tutuyorum(ketogenic dietten sonra oluşan karbonhidrat fobisi:)) bir günlük örnek verecek olursam;
    Sabah 2 yumurtadan omlet, beyaz yada hollanda peyniri, yeşillik, şekersiz çay. Yada iki kepekli ekmekten sandviç.
    Öğlen/İkindi yoğurt yada peynir ve yeşillik ( eğer acıkırsam)
    Akşam ise et çeşitleri veya etli yemek yanına salata/yoğurt bazende ufak porsiyon pilav.
    Hergün bir kase yoğurt kesin tüketiyorum. Bazen aralarda elma veya mandalina yiyorum. Ve eğer ogün gerçekten çok iyi şekilde spor yapmışsam spordan sonra bir ölçek suyla karıştırılmış protein tozumdan içiyorum. Bu arada malesef ki şuan uyku düzenim bozuk. Gündüzleri uyuyup geceleri uyanık kalıyorum, bununda eksi bir etkisi var elbet. Eminim çok yanlışım vardır. Doğrularım, yanlışlarım ve fikirlerinizi bekliyorum :)

Sayfayı Paylaş