Yağ yakımı ve evde spor konusunda tecrübeli arkadaşlar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve suzerain1 tarafından 11 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. suzerain1

suzerain1 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar konu biraz uzun olacak öncelikle ilgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim. Sporu yaklaşık 1 sene önce bırakmak zorunda kaldım ve haliyle biraz yağlandım. İki aydır toplamak için çabalıyorum bir süre spor salonuna gitmeye vaktim olmayacak o yüzden evde çalışıyorum. Ekipman olarak; düz bar, z bar, dumbellar, ağırlık ve mekik sehpası var şuan. Evde spor yapma konusunda tecrübeli arkadaşların ekipman tavsiyesi var ise eğer görmek isterim.
    Boyum 1:79
    Kilo : 86

Açıkçası bir programa, biraz morale ve tavsiyeye ihtiyacım var. Hepimizin zaman zaman olduğu gibi :)
    Son olarak jinekomasti değilim değil mi? :D takıntılıyım da biraz :)
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Evde pek de bir şeye gerek yok aslında bir tane barfiks demiri de alırsan tamamdır.
    Program konusunda önerim temel hareketlerden bir program yapman mesela
    Barfiks (Yapamıyorsan belirli bir süre İnverted row yada Dumbell row yapabilirsin.)
    Şınav (Yerine Bench press olabilir)
    Dips
    Squat
    Omuz için de fly yada press yapabilirsin.

Zaten bu hareketleri yapmaya çalışırken fazlasıyla zorlanacaksın kalori yakımı da gerçekleşek ama unutmaman gereken en önemli şey beslenme sen kalori açığı oluşturmadan gerekli proteini almadan ne kadar spor yaparsan yap gelişimin minimal düzeyde olacaktır.
    Full Body araştırmalarla yeni başlayan kişiler ve belirli bir kas düzeyinin altında olan kişiler için en iyi programmış.(Ege Fitness , Ağırsağlam öneriyor.)
    Kolay gelsin.

3. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Evde çalışan biri olarak fikir vermeye çalışayım. Öncelikle ekipman tavsiyesi ayırabileceğiniz yerin büyüklüğüne bağlıdır. Yer işgali açısından sırası ile gidersek düz sehpa, çok fonksiyonlu sehpa ve çok fonksiyonlu smith machine olarak sıralayabiliriz kısaca. Tabi ki maddi imkanlar da önemli, maalesef ekipman fiyatları da her şey gibi uçtu. Bu iki noktayı açıklarsanız daha net tavsiyeler verilebilir.

4. cgtyeg

cgtyeg Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Evde kusursuz bir şekilde maksimum verim almak istiyorsan Squat Rack tam yerinde olacaktır Onu da demirciden uygun fiyata yaptırırsın. Squat ve Bench'ide verimli hale getirirsin ev içerisinde. Hatta GYM'e bile ihtiyacın kalmaz yeteri kadar ağırlığın olduğu sürece.
    Aşırı bir jinekomosti göremedim ben. Yandan çekilmiş fotoğrafta memen biraz ileride ama ilk bakışta jinekomosti demezdim ben. İnternetteki jinekomosti fotoğraflarına kıyasla öyle aşırı bir durum yok.

Sayfayı Paylaş