yağ yakımı protein ve amino kullanımı hakkında yardıma ihtiyacım var

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kratos1 tarafından 29 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    merhaba arkadaşlar 22 yaşındayım 1.86 boyunda ve 90 kiloyum yağ oranım biraz fazla %16 civalarında ve yaklaşık 3 haftadır yağ yakmaya çalışıyorum. Normalde vg ile yaklaşık 1 senedir uğraşıyorum ve 10 kilo aldım fakat ara verdiğim bi dönemde 5 6 kilo yağlanmam oldu bunu yakmaya çalışıyorum. Haftada 4 gün gidiyorum 1 günü sırf cardio olmak üzere diğer günlerde ağırlık çalıştıktan sonra 20dk cross yapıyorum. 2 3 aydır supplement olarak muscletech nitrotech kullanıyorum. Yağ yakım dönemimde hocam lipo6 yada cuts önermişti fakat ben günde 9 hap almak istemedim ve cutsı direk sildim lipoyuda diyetisyen önermedi. Ayrıca hocam lipo yada cutsı kullanmam için 3 4 hafta boyunca haftada en az 5 6 gün spora gelip cardio ağırlıklı çalışmam ve hergün kullanmam gerektiğini yoksa ikisininde bi işe yaramicağını söyledi. Bunun üstüne bende multipower l carnitin kullanmaya başladım. Cardio günü 2 tüp diğer günler 1 tüp olmak üzere yaklaşık 3 hafta kullandım fakat çok kilo verdiğim söylenemez 1buçuk kilo civarında verebilmişim. 7 8 kilo vermem gerekiyo. Haftada en fazla 4 gidebiliyorum okulumdan dolayı.Size sorularımı sıralıyim

1) l carnitin yerine daha etkili bişey kullanmalıyım? Hydroxycut gibi mesela daha etkili olur mu? Yada cuts lipo tarzı termojenik yağ yakıcıları haftada 3 4 gün spora gittiğimde kullansam faydasını görürmüyüm?

2) Bu dönemde kullandığım nitrotech kilo vermemi engellermi? Sonuç olarak 3 gün ağırlık çalışıyorum. Yada onun yerine tavsiye edebiliceğiniz protein tozu var mı?

3) Amino asit kullanmalımıyım? Etki olarak protein tozundan farkı nedir?

4) Son olarak biraz güçsüz kalıyorum kalıbıma göre kaldırdığım kiloları arttırmak için bi takviye ne önerirsiniz? Pump yada nox tarzı şeyleri öneriyomusunuz?

Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Şimdiden yardım eden herkese teşekkür ederim thums:

Sayfayı Paylaş