Yağ yakımı hakkında önemli bir gelişme...

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve 307KD tarafından 29 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Spor salonunda hocaya hocam kaç dakika maksimum cardio yapmam lazım, benim yağ yakım aralığım yaşım 27 olduğu için 116-144 deyince. Hoca gel otur dedi... kağıt aldı ve anlatmaya başladı. Her neyse, bu nabız yakım aralığının hafif palavra yani teorik, pratikte saçma olduğunu ima etti! Tam demedi ama ben kesinlikle öyle anladım! Bu nabız yakım aralığı rakamlarını kaldıracağız dedi! bunu ölçmenin 3 yolu var dedi... kalp atım hızı, laktik asit, ..... ! bir şey daha yazmıştı da unuttum arkadaşlar özür! :-( Her neyse, 116-144 aralığı da çok büyük bir aralık olanaksız o kadar büyük aralıkta yağ yakım hızı dedi ve muhtemelen senin kalp atım hızının 126-135 arasında bir yağ yakım aralığı muhtemeldir dedi! bu testerle ortaya çıkar ama dedi... Bir de, bu yağ yakım aralığında olduğu sürece nabız istersen 6 saat yap vücut hep yağ kullanır zaman kısıtlaması yok dedi! evet hep 45 dakika yalanı vardı bence bu da yumurta yemeyin olayı gibi safsata oluyor o zaman hoca bu şekilde dediyse!

Saygılar... görüşleri bekliyorum...

2. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    ben halen 45 dakikaya son derece kesin inanıyorum
    ayrıca yumurta yalanı neymiş onu da merake diyorum
    şimdi kendi bildiklerimi özetlersem:
    (carnitin alınmadığı sürece) cardio da aldığın karbonhidratlar yakılır 12. dakikadan sonra yağ yakıcı enzimler sentezlenir, yani sen bundan sonra bıraksan da aslında cardio dışındaki zaman da da yağ yakmış oluyorsun

ama sen eğer kalkıp 6 saat koşarsan yada ne bileyim benzeri cadio hareketleri yaparsan kortizol dediğimiz birşey salgılanır bunuda google aratırsan yağ yaptıracağını, görürsün

zaten matıken bir düşünelim
    vücut geliştirme de 6 saat koşma da çok ağır şeylerdir
    vg de ani ve kısa süreli enerji harcandığından yağ depolanması çok gerekmez ama kas depolanması gerekirki o ani,patlamalı güç ortaya çıkabilsin
    6 saat boyunca da yüksek hızda koşamayacağını düşünürsek kasların bu süre boyunca kullana bilecğei kadar şekeri kanında bulunduramayıp, yağdan destek alması gerekeceğinden yağı depolama isteğine gider

uzun lafın kısası 6 saat cardio yu ne yapmanız sağlıklıdır, ne de hocanızın dediği doğrudur(yada son 1 haftamda günde 8 saat okuduğum hitt miş bilmemneymiş adına yazılmış yüzlerce yazı vce 10 larca hoca yalan söylüyor)

3. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım valla hoca söyledi bunu ankara'da... isim vermek istemiyorum reklam sanılır sonra ama ben de şaşırdım! başka hoca 45 dakika derken bu hoca yağ yakım aralığındaki nabız aralığı olursa istersen 5 saat yap hep yağ yakarsın dedi! Bilmiyorum buna kesin bir sonuç daha doğrusu kesin bir cevap verilemiyor bence buna son bir nokta koyması gerekir bilgili kişilerin!

yumurta yalanı da şuydu kastettiğim... yumurta yemeyin kolestrol yapıyor yalanı! hiç alakası yok spor yapan birisi yumurta yese çok fazla hiç bir şey olmaz! gidip evde 15 saat oturan birisi 5 yumurta yerse tabi ki olur kolestrol!

4. demit

demit Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    13 antrenman, 21 çalışma , 25 tekrar, 12 kaldırma, 35 derece açı hepsi hikaye arkadaşlar.

yağ yakmada tek gerçek diet.

2. gerçek antrenman ,en doğru yağ yakma antrenmanıda kas miktarınızı arttırmanız. bilmem anlatabildimmi.

Akay, pastnova, ilbilge_11 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    evet diyet konusunda katılıyorum, çünki spor günümüz yiyecekleri için yeterince kalori yaktırmıyor, 30 dakikalık iyi bir kardiyo tatlısıyla pilavıyla yapılan bir yemeğin yarısını harcamaz
    onun için diyet mecbur ancak spor da destekleme adına güzel olur bence

307KD bunu beğendi.
  6. bozkurtumut

bozkurtumut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar ben siteyi yeni buldum bende ayni problem var göbek
    ama gözümle gördügüm bi olay yurt disinda yasiyorum arkadasim cok fena sekilde bir göbek vardi ama asiri cok da yemek yiyordu postanede ise basladi mektup dagitiyor kapi kapi adami 2 ay sonra gördüm cok az bi göbegi kalmis arti gögüs kaslarida sismis ama bi oturusda 3 tabak yemegi götürüyor kiloda almiyor ama günde rahat 20 km yürüyor aksamda eve gelince yemek yiyor yatiyor hala kilo veriyor hic bir extra spor yapmadan galiba cözüm temiz hava ve yürümek

7. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    hocanin dedigine gore 24 saat kardiyo yapalim sonra 1 hafta boyunca yapmayalim. hatta definasyondaki musabiklar 3 gun boyunca uyumadan yapsinlar. bence cok sacma

8. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    zhu.zhg... hocanın dediği yağ yakım aralığında olduğun sürece istersen 6 saat yap yapabilirsen yağ yakarsın hep dedi! ciddiyim böyle dedi! Kafadan sallamıyorum hikaye uydurup! mesela yaşım 27... senin yağ yakım aralığın 126-134 arasında bir nabız atım hızıdır! altına düşersen yakamazsın üstüne çıkarsan da olmaz dedi... aynen bunu dedi. Yalnız bu 126-134 te kesin değil test yapılınca belli olur dedi ama %90 bu aralıkta yakarsın dedi yağları! yapabildiğin kadar da yapabilirsin diyor işe bak ya! :-(

9. demit

demit Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    kas miktarını arttırdıkca daha kolay yağ yakarsın, yani kürde değilsen cardio bile yapma, düzgün antrenmanını yap + 15 dakka interval bisiklet ekle yeter.

10. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    ben sana zaten uyduryorsun demiyorumki :) hocanin dedigi sey sacma geldi bana

307KD bunu beğendi.
  11. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    zhu.zhq e yazdığı iki mesajda da tamamen katılıyorum

307KD
    sen hocandan duyunca iyi niyetle(hocana da çok güvendiğin için) onun dediklerini aynen buraya yazmışsın bunda bir sorun yok burası forum biz de tartıştık ve sanırım seni de bu konuda ikna ettik
    umarım sen de zayıflarsın

307KD bunu beğendi.
  12. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0

dostum zayıflama gibi bir derdim yok aslında :) normal kilom! almam lazım hatta aslında! 82kg'yim :):):) 190cm de boy :)

13. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    hmm ozaman iyiymiş am bence alma, kışa doğru nasılsa yiyip yiyip bulk diye tabir etitğimiz hali almaya başlayacaksın:)
    senin adına ne mutlu ben de 173'üm 66,5 kiloyum düşüyorum yavaş yavaş

307KD bunu beğendi.
  14. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadas sen 66.5 kiloyum diyosun daha neyi dusuyosun sasirdinmi sen? bi aciklik getir su konuya... yani duscek neyin var..

Sayfayı Paylaş