Yağ Yakımı İçin Kombinasyon Tavsiyesi

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve mamoli76 tarafından 31 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mamoli76

mamoli76 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba, 2 ayda %24 yağ oranımı %15 civarına çekmeyi hedefledim. Bunun için supplement kombinasyonu tavsiyesi istiyorum. L-carnitine, CLA ve burner setim vardı kullanmadım bir arkadaşıma verdim. Bu kombin yerine önerebileceğiniz birşey var mı yaklaşık 2 yıllık spor geçmişim var.

Kilo: 95
    Boy: 1.88
    Yağ Oranı: %24

2. mamoli76

mamoli76 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

3. CCK

CCK Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba dostum. Öncelikle hedefin yağ yakımıysa hedefine giden yolda suplementleri en son yağ yakamıyorum artık dediğin vakit kullan BENCE.
    Öncelikli silahın ağırlık çalışması ve kardiyo çalışmaları olmalı . Tabi bunları izleyen disiplinli ve güzel bir diyete sadık kalman lazım.
    Kısaca tavsiyelerim...
    -Sabah aç karnına yeşil çay,tarçın,limon bunu içerek başlamanı tavsiyte ederim akabinde karbonhidratı düşükl bol proteinli ve lifli bir kahvaltı (Ör. 6yum Zeytinyağlı yeşillikli salata Kuruyemiş )
    -İştah kontrolün yoksa ve şekerle mücadelen zayıfsa Yüzde 80 kakaolu bitter çikolata öneririm.
    -Ara öğün gene iştah kontrolünde önemli bir etken kuruyemiş,meyve(glisemik indeksi düşük meyve tercihen) gibi şeyler tüketebilirsin
    -Antrenmandan önce klasik kahve (2 tatlı kasığı) içersen yağ yakımına yardımcı olacaktır.
    -Kardiyo : Vaktim yok diyorsan sabah erken kalkıp 30/45 dakika hafif tempo ip,joke,yürüyüş ;; buna da vaktim yok dersen ağırlık antrenmanı sonunda 30/45 dk orta tempo kondisyonum yeter dersen 15/20 dk HIIT kardiyo
    -Ağırlık çalışmaları : Bu konuda da compound hareketler (Bench Pres,Squat,Deadlift) in yanında set aralarındaki dinlenme sürelerini kısaltarak (ör.30sn) yağ yakımını hızlandırabilirsin.
    -İlla suplement kullanacam dersen öncelikle termojenik yağ yakıcılar ve l carnitin (pek yarar göremesem de ) tavsiye ederim.
    -Öğlen ve akşam yemeklerinde min. 200 gr balık et tavuk ve 150 gr bulgur esmer pirinç vs. yemeni tavsiye ederim.
    Şimdilik yardımcı olabileceklerim bunlar.Ama şu konuda lütfen anlaşalım supplementlere vereceğin parayla günlük beslenme rutinini güzelleştir daha iyi.

ulaire bunu beğendi.
  4. gallantboy

gallantboy Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Kısacası tavsiyelerim
    -Sabah aç karnına limonlu su 1 bardak içmeni öneririm
    -Kesinlikle şekeri hayatından çıkarman lazım iradene hakim olmak zorundasın benim tavsiyem (Krizi azaltmak için çare Tarçın.)
    -Unlu mamüllere elveda demen gerek . ( Tek tolerans sabah 1 dilim tam buğday ekmeği tüketmeni tavsiye ederim )
    -Bol protein , sağlıklı karbonhidrat tavisye ederim
    -Ara öğün tavsiye etmem günde 2 öğün bol proteinli seni tok tutup günlük kalori alımını azaltacaktır.
    -Hergün yüksek tempolu spor yapmanı tavsiye ederim
    -CLA tavsiye ederim
    -Günde 2 bardak yeşil çay , akşam yemeğinde mutlaka salata , az yağlı yoğurt öneririm
    -Alerjin vs herhangi bi sağlık sıkıntın yoksa Keten tohumu, Qunioa , Chia Tohumu , Zencefil , Biberiye , Kırmızı toz biber , Balsamik sirke , Zeytinyağı öneririm

Şimdilik aklıma gelenler bunlar , varsa sorun yardımcı olurum

Sayfayı Paylaş