Yağ yakıcı supplement fiyaskosu

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve berbes tarafından 22 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar yıllardan beri belki 50 farklı çeşit thermogenic, yağ yakıcı ürün kullanmış biriyim..
    Amerika dan getirtmediğim, denemediğim yağ yakıcı kalmadı nerdeyse..
    Psikolojik olarak işe yaradığını düşündüklerim oldu, işe yaramadıklarını düşündüklerim oldu vs...

Ama sonunda gerçeğin kesinlikle yağ yakıcıların hiçbir halta yaramadığını olduğunu anladım..
    Onlarsız ve onlarla yaptığım testlerle geçti uzun zamanım..
    Thermogenic, cla, l-carnitin, yağ yakmak için glutamin almak vs hepsi hikaye..Hepsinin etkisi sadece psikolojik..

Ama ben size bütün denemelerim sonucunda yağ yakımını müthiş hızlandıracak bir kombine önereceğim..Başka hiçbir şey kullanmanıza gerek yok..

1 - Omega 3-6-9
    2 - Vitamin D3
    3 - Whey Protein
    4 - Probiyotik
    5 - Cardio
    6 - Diet

Bu 6 li kombine ile yağ kilo falan kalmıyor..Yıllarca 1000 lerce dolar para ödedim o saçma sapan thermogenic ve yağ yakıcı supplementlere..
    Kesinlikle fatburner kullanmayın..Çöpe atılan para demek..Verdiğiniz paranın etkisi ile, o an gaza gelip woowww süper falan diyorsunuz ama, aslında onsuz yaptığınızda da değişen birşey olmadığını farkedecek duruma geldiğinizde cebinizi nasıl boşalttıklarını anlıyorsunuz..

Bozo-Baku bunu beğendi.
  2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Aynı fikirdeyim. Ama Diyet, 1.sırada olmalı. Kardiyo olmasa da olur. Ağırlık antremanları daha çok yağ yakar.

Benim de maalesef geçmişte bu sözüm ona yağ yakıcılara çok param gitti. İnsanları bu para tuzaklarına karşı uyarmak lazım. Bizler, kolay yolu seven insanlarız.
    Sınavlara 1-2 ay kala çalışıp başarılı olmak isteriz.
    Toplum olarak bir liderin çıkıp bizi kurtarmasını bekleriz.
    Kısa yoldan çok güçlü olmak isteriz.
    Ya da bu tarz takviyelerle yağ yakmak isteriz.

Hep bizim tembelliğimizden ve kolaya kaçmamızdan faydalanıyorlar.Pazarlama sektörü, insanın ruh haline göre pazarlıyor ürünleri. Hatta ülkeden ülkeye pazarlama stratejileri değişiyor.

3. Brewmaster

Brewmaster Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Kardiyoyu sadece yag yakma amacli olarak dusunmeyin, o zaman gereksizmis gibi algilanabilir. Kalp damar sagligi acisindan genel formumuz ve saglimiz acisindan son derece faydali. Sadece agirlik kaldirarak genel saglik durumumuz ve kardiyovaskuler kapasite (kosma, yurume, yuzme, bisiklet, merdiven cikma, yokus cikma vs) tam anlamiyla yeterli hale gelemez. Her antrenman sonrasi kardiyo yapmayabilirsiniz belki, ama haftada 1-2 defa yapmak genel saglik acisindan faydali olacaktir.

Yag yakicilar konusunda hemfikirim. Disiplinli bir diyet+spor programi yeterli kesinlikle. Sadece para tuzağı, insanların tembellik ve kısa yoldan başarılı olma isteklerine sektörün verdiği çok güzel ve kârlı bir cevap.

Bozo-Baku, muzaffer_53 ve imagine40 bunu beğendi.
  4. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Hep alışılagelmiş pazarlama yöntemleri ve bunları mucize sanan bilinçsiz kesim.
    Nabzınız luis armstrong yada usain bolt gibi 35-40 atmayacağına göre diyet yapmaktan daha akıllıca ve kısa yol yok.
    cardio zaman kaybı değildir ayrıca. evet cardio yapmadanda kilo verebilirsiniz fakat cardio sayısız faydasınıda görmek lazım.

5. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar cardio olmadan elbette kilo verilebilir ama diyet cardio ile desteklenirse gerçekten çok etkili oluyor..BUnun yanında ağırlık antremanıda olursa çok daha süper olur..Ben şahsen cardio yu asla bırakmam..Beni psikolojik olarakta çok rahatlatıyor..
    Ben haftanın 5 günü 50 dakika cardio yaparım..3 gün Saatte 6 km hızla % 5 eğimle hızlı yürürüm, Haftada 2 gün HIIT yaparım 20 dakika..Çok memnunum..
    Yani bu thermogenic ve yağ yakıcıların tam bir fiyasko olduğunu yeni anladım..Yıllarca verdiğim paralara yanıyorum şu anda..Ama D3 Vitamin ve Omega tabletleri inanılmaz etkili yağ yakmakta.. Bilhassa D3 Vitamini ile ilgili yerli ve yabancı kaynakları araştırırsanız zaten her türlü gerekli bilgiyi bulabilirsiniz..Bu arada probiyotiklerde kesinlikle çok önemli..Ben evde kendi kefirimi kendim mayalayıp yapıyorum, ama sadece kefir yetmiyor tabi..Tablet olarak da probiyotik kullanıyorum..Kilo vermenin yolu iyi sindirmekten geçiyor..

Bozo-Baku ve Dvrmchrky bunu beğendi.
  6. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yağ yakımında bence kafeninin etkiside güzel ben koşudan önce mutlaka 3 kaşık sade kahve içiyorum ve bayağı terletiyor, bu arada hangi prebiotik tableti kullanıyorsunuz.

7. zeus66

zeus66 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Kahvenin hicbir yag yakici katkisi olmadigi kanitlandi,ama verdigi enerjiyle idmanlar daha sert geciyor bu bile bi faydadir

8. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Kafein halen masum:)
    http://www.bodybuilding.com/fun/the-truth-about-caffeine.htm

Ama burada ise, kilo kaybı açısından çok az kanıt olduğundan bahsedilmiş.Ama başka birçok faydası var.
    http://www.rd.com/health/wellness/caffeine/

Kısacası, kafein doğrudan yağ yakmasa da, dolaylı yoldan yağ yakılmasında iyi bir araç.

Kardiyoya gelince, kardiyo gereksizdir demek doğru olmaz tabi ama ağırlık antremanlarından sonra vücut yağ yakmaya devam ediyor bir süre. Ağırlık antremanları, zayıflamada daha etkilidir kardiyodan.

Son düzenleme: 23 Haziran 2016
  9. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Peki yeşilçay?

10. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Üstadım önce NBL kullandım sonra Natures Bounty kullanmaya başladım..Memnunum..Aslında çok çok iyi probiyotikler var ama Türkiye de bulmak mümkün değil..Bu arada vitaminler ile ilgili çok güzel bir site var, ben buradan yararlanıyorum vitamin alacağım zaman..

https://labdoor.com/rankings
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Haziran 2016 ---
    Yeşil Çayı günde iki fincan içerim..Supplement olarak kullanmaya gerek duymuyorum açıkcası..Ama 2 fincanıda markette satılan kutu şeklinde olanlardan değilde, bizzat açık olanlardan alırım aktardan.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  11. Baran AYGÖREN

Baran AYGÖREN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    En baba yağ yakıcı supplement bile arkadaşın dediği gibi sadece kandırmaca
    Yüksek diet ve yüksek bir kardio ile zaten kendiliğinden halledilebiliyor.
    Bizim gibi ileri düzey BB ciler zaten ufak kürlerle definasyon yapabiliyor en az zarar ile ama yağ oranı %20 üstü kişilerin Yağ yakıcı supplement saçmalıkları ile uğraşması tamamen para israfı.

12. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    herkes profesör gibi maşallah. bizzat kendim kullandım grande yağ yakıcı daha 1 ayın dolmasına 4 günü var ben her türlü faydasını gördüm. gerek yağ yakma gerek verdiği enerji açısından. benim gibi birisi kullanmadığım günler gerçekten yorgun bitkin hissediyorum kardiyo antremanında 5 10 dakika koşu bandında duramıyorum. 2 kapsül kullandığımda bile bana attırdığı ter ve beni 20 25 dakika koşu bandında tutması benim için yeterdi. ve verdiğim 6 kiloyuda sayarsak ben gayet memnunum.

13. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    oxyelite ve animal cuts denemediyseniz fiyasko diyebilirsiniz. Tabii beklentiniz de önemli.

14. muzaffer_53

muzaffer_53 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Oxyeliteden bahsedermisiniz detaylı kullandınmı etkileri faydaları zararları.Tüm termoları kullanan birine önerirmisin farkı nedir.

15. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    belki ben abartıyorumdur ama psikopat bir üründü, aldıktan kısa süre sonra kupalarca kahve içmiş gibi oluyorsun akşama kadar sürüyor diyebilirim, ama farklı bir kafası var, çok su attırıyor. ben midem ve diğer organlarımın zorlanmış olabileceğini düşünüp bitirmeden atmıştım, bir süre sonra rahatısz etmişti.

Kimseye tavsiye etmem.

16. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Merhaba,

Konu yanlış anlamışsınız. Konu kilo vermek değil yağ yakmak üzerine dönüyor. Başlığı okuyunca, yağ yakıcılar hakkında yeni bir araştırma yayınlandı sandım :) Yağ yakıcıların genel olarak, direk yağ yakımı üzerinde bir etkisi yoktur. examine.com ve http://www.ncbi.nlm.nih.gov/ adreslerinde araştırmalar mevcut. Dileyen gözatabilir.

Ayrıca beslenme destek ürünleri, bünyeye göre değişiklik gösterebilir. Zaten forumdaki bir çok arkadaşın da, farklı ürünler hakkında benzer yorumları var. Mark Rippetoe, bir röportajında-glukozamin üzerineydi sanırım konuşma- arkaşlarının kullanıp fayda gördüğünü; kendisinin ise herhangi bir fayda görmediğini söylüyordu.

Barbell Training bunu beğendi.
  17. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    iksir değil ki bu hiç birşey yapmadan yağ yaktırsın dostum bu sana enerjini hat safhaya çıkartıyor metabolizmanı hızlandırıyor sen adam akıllı beslenip kusursuz bir antreman yaparsan yağ yakmak istiyorsan yakıyo olucaksın zaten
    1 ay bile dolmadı daha ilk fotoğrafta ben böyle belirgin bir hat hayal bile edemezdim. hedefimin ilk kısmını başarıyla atlatmama destek oluyor açıkçası 1 aylık daha işim var :)
    edit buda bugün: 28. gün

18. Baran AYGÖREN

Baran AYGÖREN Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    herkesin profösör olmasına gerek yok kardeşim.
    gerçekleri söylüyoruz.
    supplement firmaları bi kaç enerji veren formül yada karşımlarla iyi bir psikolojik etki yaratıyor.
    senin gibi güzel kardeşlerimde buna düşüp bütün parasını bayıyor :))
    onları kullanma her sabah bir bardak limonlu yeşilçay kısa süre sonrasında acı bir kahve iç o aldığın haplardan daha fazla enerji alırsın
    yağ yakımının sebebi ise hem metomobilk yapın hemde diyetindir
    Not. 10 yıllık bodybulding geçmişi olan ve antrenörlük yapan biri bunları söylüyor... :)

ama yinede sen kullan kardeşim.
    Ne zamanki Karaciğer vede Böbreklerin S.o.S verirse o zaman neyin ne fayda yada zarar verdiğini anlarsın....

Bozo-Baku bunu beğendi.
  19. muzaffer_53

muzaffer_53 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Kardeş sen karaciğerini eline aldın heralde :D şaka bi yana ne zararlarını gördün kalp atışının hızlanması ve enerji vermesi dışında.

berkay7743 bunu beğendi.
  20. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    all star lipodex universal animal cuts grenade thermo detenator nutrex lipo 6 black musletech sx7 musletech harcore elite kullandım bir sorun yaşamadım mak alınabilecek dozda alıyordum ki yeni değil
    2012 de karnitin kullandım nerden baksanız 60 küsür karnitin 2013 te bir kutu universal animal cuts bitirdim 2014 te all star lipodex bitirdim yanında cla da kullandım arada cla ile karnitin kombinesi yaptım şu anda grenade thermo detenator nutrex lipo 6 black musletech sx7 musletech harcore elite bunlardan kullanıyorum hepsinden denedim yanında cla ve ek olarak karnitin alıyorum hemde 2 tüp
    bu yağ yakıcılar bana dokunmadıysa kimseye dokunmaz:)

Sayfayı Paylaş