Yağ Oranımı Nasıl Azaltabilirim Yardımcı Olurmusunuz

Konusu 'Test Alanı' forumundadır ve stilem tarafından 30 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. stilem

stilem Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    15 Yaşındayım 1.74 Boy 80 Kiloyum.Yağ Oranım Ne Kadar Bilmiyorum Ölçtürmedim.Pazartesi Günü Hastaneye Gideceğim Yağ Oranımın Ne Kadar Olduğunu Öğrenmek İçin.
    Herhangibir Ek Takviye Kullanmıyorum.
    Şuan XFİT'e Başlayalı 1 Ay Oldu Ve Başladığımdan Beri Hergün Gitmeye Özen Gösteriyorum.
    Kollarımda,Göğsümde Ve Sırtım'da Başlamadan Önceki Halime Göre Gelişme Var.
    Hergün Gittiğim Zaman 10 Dakika Koşup 1.Olarak Göğüs 2.Olarak Kol 3.Olarak Sırt Çalışıp Son Olarak'ta Mekik Çekip Bitiriyorum.
    Benimle Aynı Boy Ve Kiloda Olan Arkadaşlarım Var Ve 1 Aydır Gidiyor Onlardan Daha Çok Ağırlık Kaldırmama Rağmen Onların Bicepsleri Ve Göğüs Kasları Çok Belli Bunun Nedenini Benim Yağ Oranımın Fazla Olmasından Diye Düşünüyorum.
    Yağ Oranlarımı Azaltmak İçin Neler Yapabilirim Ve Yemek Programı Yazabilcek Varmı

2. darmstadt

darmstadt Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Hemen hemen aynı boy ve kilolardayız. Ben yağ yakıyorum şuan. Hedefim yaza kadar 72-3 kiloya düşüp Clean olarak devam etmek. 2 haftadır diyetteyim haftada 750gr zayıflıyorum sağlam beslenme ve antrenman ve güzel bir uyku ile.

Günde 160gr protein tüket
    güzel beslen bir gün cardio bir gün ağırlık çalış.

Tabi bu benim 2 haftadır güzel verim aldığım uygulama. Tecrübeliler ne derler bilemem belki benim yaptığım da yanlıştır sormak lazım

3. stilem

stilem Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Spora Gitmeden Önce 300 Gram Tavuk,10 Adet Zeytin Veya Yarım Ekmeğin İçinde 3 Adet Haşlanmış Yumurta Ve 10 Adet Zeytin.
    Spordan Gelince 1 Adet Kırmızı Elma,5 Zeytin
    Akşam Yemeği Olarak Ne Hazırlandıysa
    Ve Hergün 20Dakika Koşup Kol,Göğüs,Sırt Çalışıp 3x15 Mekik Çekip 15Dakika Bisiklet Sürerek Bitiriyorum
    Sence İyimi?
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ocak 2016 ---
    Spordan Gelince Salatalık,Domates,Soğanı Kesip 1 Tabak Yesem Daha İyi Olurmu?

4. darmstadt

darmstadt Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Sabah 10 zeytin
    2 dilim yağsız hindi göğüs jambon
    1 dilim light kaşar
    40gr yulaf
    2 tam yumurta
    250 gr yağsız lor shake

Ara öğün: 5 ceviz içi

Öğlen 50gr yulaf
    250gr lor shake

Ara öğün: 7 kuru erik

Ant öncesi: 100 gr haşlama karabuğday
    250 gr lor shake

Akşam: 250gr hindi göğsü brokoli havuç taze fasulye yarım orta boy patates haşlama.

Benim beslenmem şimdilik bu. Belki biraz kıssam haftada bir kiloya çıkarım vermek için ama gerek yok 750 gr ideal bence

5. Edvard

Edvard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhabalar öncelikle yağ oranının yüksekliği kas görüntüsü engeller tabiki nasıl engeller dersen hatların çizgilerin görüntüsünü saklayabilir buda görüntünün güzelleşmesini engelleyebilir yemek programına gelirsek benim sana tavsiyem ekmeği hayatından çıkarman benim spor yaparkenki sabah öğünüm ( şuanda ara vermiş durumdayım bazı sebeplerden dolayı ) uyandığımda gözümü açtıgımda whey protein 4-5 haşlanmış yumurta maksimum 2 tanesinin sarısını yiyorum eti lifalif yaban mersini atıyorum içine 1 avuç kadargram olarak veremiceğim kendime göre göz kararı ayarlıyorum sende deneyedeneye sana en iyi gelecek yemek ölçülerini kendin ayarlayabilirsin öğle yemeği olarak yagsız tuzsuz makarna ton balıiğı kullanıyorum genelde yanında çok az da olsa yoğurt spordan önce bikaçtane ceviz fındık atıp spora geçiyorum spordan sonra eve geldiğimde de yemek olarak yagsız bulgur pilavı ( çabuk yağlanmaya meğilli oldugum için pirinç yaramıyor bana ) ve haşlanmış tavuk göğsü genel olarak günlük yaptıgım budur

6. stilem

stilem Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Spora Gitmeden Önce 150 Gram Tavuk 1 Adet Haşlanmış Yumurta
    Spordan Geldikten Sonra 150 Gram Tavuk
    Acıkırsam 1 Adet Elma
    Akşam Yemeği Olarak Ne Varsa
    Günlük En Fazla Yarım Ekmek Yiyorum
    3Litre Su İçiyorum
    Yağ Oranım İçin Ne Zaman Süre İçerisinde Bir Fark Görürüm?

7. Edvard

Edvard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kusura bakma hocam biraz geç cevap yazıyorum tatilde olduugm için fırsat bulamadım ekmeği tamamen kesmeni öneririm yersende buğday olsun mümkünse birde spor öncesi ve sonrası sadece tavuk mu yiyorsun karbonhidratlı bir besin tüketmiyorsun ? öncesi ve sonrası için

8. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    hocam yazınızı okuyunca dikkatimi çektiniz, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyor resmen :D ancak ben bb ye yeni başladım ve 4-5 kilo vermek istediğim yağ var. sizce bu sekilde beslenmeye devam etmeli miyim?

Sayfayı Paylaş