Yağ oranı yüksek göbek gitmiyor

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve gsd064 tarafından 2 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gsd064

gsd064 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar.Yaşım 37 1,86 boy ve 90 kg yim.Bir holdinge bağlı Avm de güvenlik görevlisi olarak çalışıyorum.1,5-2 yıl içinde şeker,unlu mamül,asitli içecek vs keserek 110 kg den 95 e kadar düştüm ve 6 ay önce spora başladım.İşten dolayı haftada 3 gün spor salonuna gidiyorum,çalışma saatlerimi de vardiyama göre ayarlıyorum.Çalışmamın 1 saati kardiyo sonrasında ise 30-40 dk arası ağırlık olarak.Omuz kol bicepslerde gelişme oldu fakat hala alt karında yağ var.Ayakta ilken göbek yok gibi görünüyor ama oturduğumda yayılıyor ve bu durum beni rahatsız etmeye başladı.Bunun yanında ölçümde yağ oranım %25 çıktı geçen ay.Yiyip içtiklerime dikkat edip günlük 2-5 lt su tükettiğim halde bu göbek niye gitmiyor?

2. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    1 saat kardiyo gereksiz fazla. 20 dakika hiit veya 30 dakika orta tempolu yürüyüşten fazlası zaten kas yıkımı gerçekleştiriyor. hatalardan birisi bu.

bunun yanı sıra fazla su içmeniz veya ihtiyacınız kadar içmeniz çok iyi birşey. kilo verdirir diye bir şey yok.

full body antrenman kilo vermenize daha çok yardımcı olacaktır.

metabolizmanızda, vücudunuzda yolunda gitmeyen şeyler olabilir. mesela demir eksikliği, kansızlık, vitamin eksikliği gibi şeyler. bu yüzden benim size tavsiyem dahiliyeye görünmeniz ve bir kan tahlili yaptırmanız. gün içerisinde yediğiniz şeyleri yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

3. gsd064

gsd064 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1 saat kardiyonun fazla olduğunu herkes söylüyor.Geçen gün salondaki antrenörle de tartıştık bu konuyu ama kendisi 1 saat normal diyor.Sağlık ocağında 2 kez tahlil verdim değerler normal gözüküyor.Gün içinde yediğim şeylere gelince:Sabah kahvaltısı:2 adet haşlanmış yumurta,1 tatlı kasesi kadar yulaf(yarım yağlı sütle tüketiyorum,arada içine küçük boy muz doğruyorum)öğle yemeği evde olduğum zamanlar:Tavuk göğsü 120-130 gr kadar ve bir kase yoğurt.işyerinde ne çıkarsa onu yiyorum(her öğün çorba olur yanına ana yemek olarak bazen tavuk,bulgur ya sa pirinç pilavı oluyor bazı günler nohut fasulye vs gibi şeyler çıkıyor)akşam da hafif şeyler yiyorum

4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    yetersiz. sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsan günlük kalori ihtiyacının sadece %15'i kadar açık bırakman gerekiyor. günlük alman gereken kalori, protein, karbonhidrat, yağ miktarını hesaplayan web siteleri mevcut. oralardan yardım alabilirsin. burada bahsetmek istediğim şu: kardiyoyu ağırlıkla desteklemeyeceksin, ağırlığı kardiyoyla destekleyeceksin. kilo vermende yardımcı olabilecek en iyi sistem; fullbody workout+20 dakika hiit kardiyodur. su içme durumu da şu: günlük alman gereken su miktarını da hesaplayarak alman gerekiyor. suyun fazlasının da iyi olduğu söylenemez. ama senin ilk ama ilk olarak kan tahlili yaptırarak eksiklerin varsa onları gidermen gerekiyor.

Sayfayı Paylaş