1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yağ oranı tahmini ve yorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve LiveStorm tarafından 9 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. LiveStorm

LiveStorm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese selamlar. Vücut geliştirmeye aralık 2018'de zayıflamak için başladım ve o andan itibaren hayatım oldu. Aralık 2018'den Haziran 2019'a kadar ciddi bir kardiyo ve ağırlık antrenmanıyla 90 kilodan 70 kiloya kadar indim. (Çok bilinçsiz ve bilgisizce hareket ettim ve aç kalarak zayıfladım, ama takıntı olmuştu)

Hazirandan sonra maalesef ara vermek zorunda kalmıştım ve Eylül 2019'dan beri aralıksız bir şekilde Vücut Geliştirme yapıyorum. En güncel fotoğraflarımı aşağıya bırakıyorum. Sizce yağ oranım kaç? Ve vücudum hakkında herhangi bir tecrübe yorumu yaparsanız sevinirim.

Bir de bir sorum olacak. Kolumu sıktığım zaman iri ve büyük gözüküyor ancak normal hâldeyken çok ince duruyor. Fotoğraflarından birinden de anlayabilirsiniz. Bunun için ayrıca bir şey yapılması gerekiyor mu yoksa zamana mı bırakmalıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli Dosyalar:

bodykazm bunu beğendi.
  2. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Yağ oranın ortalama 13-15, bence bulka başlamak için çok uygun bir vücud şuan..

3. LiveStorm

LiveStorm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Şu an üzerine ufak ufak koyarak büyümeye çalışıyorum. Son bir ayda 5-6 kg civarı aldım. Bu esnada yağ oranımda bir düşüş olmaması normal mi? Çünkü her şeyi ölçülü yiyorum ve Cheat Meal bile tüm ay boyunca 1 veya 2 defa yaptım. Yağ oranım artmıyor ancak düşmüyor da. Sizce definasyona girmeli miyim bir veya iki ay sonra? @F35

4. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Definasyon için kütlen yeterli değil bence, eğer yapacağım dersen olan kas kütleside gider eğer bu sporu uzun yıllar devamlı yapmayı düşünüyorsan seneye martta kadar bulka devam et ve o zaman gir definasyona ve karşılığını al, makrolarını iyi ayarlarsan yağ oranını az arttırarak iyi kütle kazanırsın. Şuanki formuna baktığım kadarıyla doğal olarak %30-40 lardasın daha çok kas kazanırsın saygılar başarılar..

Sayfayı Paylaş