1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

YAĞ YAKIMI YARDIM(RESİMLİ)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve NORTHS tarafından 20 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. NORTHS

NORTHS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar yaşım 18 daha öncesinde yaklaşık 2 senelik deneyimim var fakat maddi ve manevi sorunlar nedeniyle ara vermek zorunda kaldım ve yaklaşık 9 ayda 10-12 kilo aldım bu hafta başında düzenli ve hırslı bir başlangıç yaptım ama daha önce hiç kardio ve definasyon çalışmadığım için zorlanıyorum daha önce birçok supplement kombinasyonu kullandım şimdi sadece hardline 3 matrix kullanıyorum kendime resimlerde paylaştığım beslenme programını tasarladım ve çok memnunum açıkcası elimden geleni yapıyorum ama pek aktif biri değilim haftanın 5 günü antreman yapıyorum ve 4 gün 1 saat yoğun tempo kardio çalışıyorum ölçülerim:
    boy:1.82
    kilo:87.7
    omuz:125
    göğüs:99
    kol:36.5
    bel:97
    arkadaşlar birkaç sorum olucak öncelikle metobolizmam yavaş olduğundan kilo vermekte zorlanıyo olabilirmiyim ne yapmalıyım? bu beslenme programı ve çalışmalarım ne zaman yanıt verir? Sizce ideal fit kilom nedir? Beslenme programım nasıl ?
    Arkadaşlar beslenme programıma çok dikkat ediyorum mutfak terazisi kullanıyorum biraz fazla süt tükettiğimi biliyorum doktorlara sordum sakıncası olmadığını söylediler sütü seviyorum ve lor olarak mandırayı tercih ediyorum çünkü taze ve lezzetli marketten aldığım iki markayı denedim midem bulandı her neyse sizin düşünce ve önerileriniz nedir teşekkür ederim :)

Ekli Dosyalar:

2. erenmrt

erenmrt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    181gr protein senin vücudun için fazla, 136gr karbo da düşük. proteini biraz daha aşağıya çek (150-160gr) karboyu biraz yükselt (150-160gr).
    off günlerde karboyu 130gr çekersin. süt evet fazla onu makul seviyelere getir. ne kadar yağ aldığını yazmamışsın? dengeli (yararlı yağlar) yağ alımını ihmal etme

3. NORTHS

NORTHS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Karbonhidrat konusunda ilk önce bende az olucağını düşünmüştüm yaklaşık iki ay önce dediğin gibi 160-180 gr karbonhidrat içeren aynı programı antremanla birlikte denedim ama 3 hafta boyunca kilom değişmedi bende kademe kademe yulaf ezmesinin miktarını düşürerek bu hale getirdim yağ olarak 1-2 yemek kaşığı zeytin yağı ve bazen biraz kuru yemiş yiyorum

4. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Kardeş yağ yakayım derken yağlanmışsın.

Yoksa resimlerde bir karışıklık mı var?

5. Brewmaster

Brewmaster Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Riviera yazanlar halis zeytinyagi degil, onlari icmeyin. İyi yağ ihtiyacınızı zeytinyağı ile karşılamak istiyorsanız , sızma olanlardan alıp için.

6. erenmrt

erenmrt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    önemli olan kilonun değişmesi değil, belini ölçtüğünde çıkan rakamdır. spora yeni başlayanlar için hem kas yapma hem yağ yakma özellikle ilk 5 ay için mümkün bir süreç

7. NORTHS

NORTHS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Ben önerdiğiniz gibi naturel sızma yağ kullanıyorum teşekkürler
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Mayıs 2016 ---
    Anladım uzun bir aradan sonra iyi bir düzenli başlangıç yaptım metobilizmamın uyku sorundan dolayı yavaş olduğunu düşünüyorum ve bugünden itibaren sade kahve içmeye başladım sabah öğle antreman öncesi olucak şekilde peki beslenme programımı nasıl buldunuz?
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Mayıs 2016 ---
    Yok birader 1 sene önce yazan eski halim o zamanlar düzenli spor yapıyodum ondan sonra ara vermek zorunda kaldım bu hale geldim eski fit formuma göre değerlendirmeniz için koydum

Son düzenleme: 20 Mayıs 2016
  8. mr.panıc

mr.panıc Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    karbonhıdrat fazlalıgı var sende zaten . madem kılo vermeye calısıyorsun neden karnıtın veya thermo urunler almadın kı. 3 matrıx de yag ve seker oranı ınsulın oranı bıraz yuksek .

9. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hahahaha 181 çok fazla 160 protein al nası bi mantık? Karb çok az 136 dan 150 ye çıkar nası bi mantık?

10. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Bence gayet düzgün bir mantık, vücuttaki kas ağırlığına göre KG başına 2 gram protein yeterli oluyor.

Arkadaşın yağ oranı yüksek ve aldığı protein de kilo başına fazla, bu durumda fazla protein almak yerine, aldığı fazla proteinden kısıp, eksik kalan kaloriyi karbonhidrat ile tamamlamak kesinlikle daha düzgün bir davranış olur.

Ben az da olsa tecrübe ettiğim için söylüyorum, fazla protein alıyordum karbonhidratı önemsemiyordum ve bu bana hiçbir fayda sağlamadı.

Şu videoyu izleyebilirsin fazla proteinin gereksiz olduğundan bahsediyor.

11. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    181 çok fazla 160 al '' ı destekliyormusun? o 20 gr protein ne kadar farkedicek anlatsana biraz? Arkadaş 300 gr protein çok fazla 160 a indir dersin,180 çok fazla 160 a indir ne demek açıklasana bi? Tren dozajımı azaltıyosun ?
    5. saniyede adamın vücudu gördükten sonra izlemeye değmiceğini anladım..
    Başlığı açan arkadaş günlük karbı 20 gram arttırdığı için 4 güne Roelly Winklaar olcak,kendisini şimdiden tebrik ediyorum.

12. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    İnanılmaz bir fark elbette olur demiyorum, fakat gereği de yok 20 Gram proteini fazla almanın. Kilo başına 2 gram protein aldığımızı düşünürsek 20 gram protein 10 KG'lık bir kütle farkını karşılar demek oluyor.

Ayrıca 20 Gram protein almak için de 100 gram fazladan et yemek gerekir.

13. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gram gram protein hesabı yaptığına göre iyi bi yarışa hazırlanıyosun :) Bi çatal fazla ye zararı olmaz.Kg başına 2 gr olayıda saçmalıktan başka bişey değil,istediğin kadar ye vücut %90 kadarını alacaktır.

14. erenmrt

erenmrt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    @mevsres gerekli cevapları vermiş. @NORTHS e verdiğim öneride "çok" fazla yada "çok" az diye kelimeler geçmiyor. Daha dikkatli okumanı öneririm.
    Biraz daha dengeli rakamlar çıkarmak adına yapılmış bir öneri. Senin bir önerin varsa yazarsın, yoruma değmez diyorsan sırf başlığı baltalamak adına burada durman gereksiz

15. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Seninde bilincsiz sekilde sirf yazmis olmak icin yazman gereksiz,20 gr az protein alsa 20 gr fazla car almis olsa ne olacak aciklarmisin arkadasta bilinclensin? Sen bunu herhangi bb ciye bunu soyle 15 dk araliksiz guler,carb az bulktaysan 350 gr carb ye desen tamam 160 i 180 e cikar ne?

16. erenmrt

erenmrt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    kafana göre rakamlar ve kelime eklemeleri yapmak yerine yazılan yazılar üzerinden yorum yapmayı dene.
    ben öneri isteyen arkadaşa kg başına 2gr protein ve yine kg başına 2-2.5 gr karbo mantığı ile 20-30gr aşağı/yukarı çekmesini önerdim.
    @NORTHS zaten yakın rakamları yakalamış ve kalori hesabı yapıyor (muhtemelen bakmadın bile).
    20/30gr alırsan at olursun almazsan deve olursun gibi bir şey söylediğimi de hatırlamıyorum.
    Forumun amacı en doğru bilgiye ulaşmak ise yazacağın yazılar bilgilendirme niteliğinde olsun.

17. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tartismaya girmicem sen cok iyi bilgilendirmissin arkadasi bize gerek kalmamis,sen en iyi bilensin kardesim tebrikler.

18. NORTHS

NORTHS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar anlamsız yere tartışmanın lüzmu yok herkes kendine göre fikrini söylemesi yeterli yorumlarınız için teşekkür ederim değerlendiricem

19. thekingsong

thekingsong Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Kaliteli yag almimina ozen gostermelisin gerekirse biraz karb dusurup yag al , karb artir diyenlere inanma senin amacin yag yakmaksa karb artirma ama kaslarimi muhafaza ederek daha yavas yag yakmaksa buna devam et

Sayfayı Paylaş