Yıllardır aynı ürün

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 17 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    ben optimum'un amerika dan geleninide irlanda dan geleninide kullandım aroma hariç hiçbi fark yok. amerikadan gelenlerin daha yoğun bi aroması var. ama kalitesi, mikronize oluşu, suda eriyişi, protein oranı gibi önemli konularda bi fark göremedim. ayrıca aynı firma aynı üretim prosesini kullanıyor bi fark olmamasıda gayet normal. irlanda geri kalmış bi afrika ülkesi olsaydı belki teknolojisi yetmiyor derdim ama bi avrupa ülkesi. ''o kadar para verilecek ürün değil'' sözüne gelince, ben 2,3kg lik kutuyu 130tl ye alıyorum, dışardan getirdiğimde bu fiyat çok daha düşüyor. ultimate, universal, weider, multipower, bu markaların 2,3kg lik kutuları kaç para bi araştırın. 130a bana bulun hemen alim.

ispirli bunu beğendi.
  2. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi heryeri ayrı ayrı karşılarştır bence ben ankarada optimumu şu an 145 ten aşagı satan yer bulamam, yok. universal 130.weiderle optimum karşılaştırılmaz bence.ultimate 140.yani illa optimum diyecek bir olay yok ben ondan bahsediyorum tabiki ilk yazdıgınız cumleler dogrudur.o kadar para derken aynı paraya baska birşey denenebilir daha ucuz tozlarda denenebilir.

3. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    optimum fiyat performans olarak gayet iyi fakat değişiklik istiyorsan ben optimum dışında iki ürün tavsiye ederim 1.muscletech nitro-tech 2.weider premium zaten bunlardan sonrada optimum gelir benim için

4. buraktemiz

buraktemiz Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amerika Oregon
    Turkiyede ki fiyatini gercekden bilmiyorum hydrobuilder'in , ben amerikada yasayan biri olarak soyluyorum , burada satislarinda fiyat farki yok , GNC urunlerini soylemedim yanlizca GNC'den alisveris hakkinda birseyelr soyledim , GNC On urunleri dahil her urunu cok pahaliya satan bir firma ve kendi urunlerine gelince ( AMP ) tamamen sisirme urunlerdir , bir GNC storuna gittigimde bana en iyi protein olarak direk AMP'yi gosteriyor yetkili ki kullanan arkadaslarim memnun degiller. Gaspari urunlerindeki dusuncenize katilmiyorum cunku gittigim spor salonun da bircok kisi gaspari myofusion kullaniyor ve idman sonrasi icin tuketilecek cok iyi bir whey protein oldugunu soyluyorlar , ben kullanmadim tabi ki etkisini bilmiyorum ancak BSN urunlerine yada bu tur firmalarin whey proteinlernden daha iyi bir urun olduguna eminim.

5. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    antrenmandan hemen sonra kullanılıcak protein sindirimi hızlı ve kolay olan whey protein izolat veya whey protein konsantre olmalıdır. maddi durumunuz iyiyse hydrolize whey protein de kullanabilirsiniz. ama gaspari gibi blend proteinler idman sonrası kullanım için uygun değildir. idman sonrası 2. öğün olarak kullanılabilir recovery'i hızlandırmak için. bunu anlamak için uzman olmaya gerek yok. gaspari myo fusion un içeriğinde yumurta albumini, süt proteini gibi geç sindirilen proteinler var. bu proteinler idman sonrası acil proteine ihtiyaç duyan kaslar için uygun değildir. ayrıca gaspari myo fusion un 100gr ının sadece %69 u proteindir, %14 karbonhidrat, %8.3 yağ kalanıda vitamin vs. bu %69 luk protein oranının tamamıda whey protein değildir. daha önce söylediğim gibi yumurta albumini ve süt proteini içerir. şunuda söylemekte yarar var gaspari myo fusion kötü bi ürünmüdür kesinlikle hayır. recovery için çok iyi bi üründür ara öğünlerde ve idman sonrası 2. öğün olarak kullanılabilir.
    not: yeni başlayanlar için bu yazdıklarım geçerli değildir. başlangıç seviyesinde kas yıkımı ve protein gereksinimi düşük olduğu için gaspari myo fusion u idman önceside sonrasıda ara öğünde de kullanabilirler.

ispirli bunu beğendi.
  6. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara

Bugüne kadar distrübütörden aldığım tüm optimum ürünlerinin arkasında made in USA ibaresini gördüm.Bunu neye dayanarak söylüyosunuz,cidden büyük bir iddia.

ispirli bunu beğendi.
  7. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    daha önce de optimumların bulgaristan dolum olduğu söylenmişti
    ...

8. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    iddaa degil gercek arkadasım bütün supplementcilere sor sana söylerler bunu zaten ankaralıymıssın git amerikan pasajına sor nerde üretiliyor türkiye ye gelenler de.

hatta orada ünlü bir dükkan ver isim vermiyorum kendisi birebir söylemişti bana zaten anlamışsındır o dükkanın neresi oldugunu

9. ispirli

ispirli Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    bütün optimum ürünlerinin hammaddesi amerikada üretilir. ama irlanda da ayrıca bir işleme merkezi vardır. burası sadece hammaddeyi işleyip dolum yapar. internetten defalarca araştırdım irlandadaki merkez son derece teknolojik ve hijyenik. o yüzden kalite konusunda bi sıkıntı yok. zaten irlanda gelişmiş bi avrupa ülkesi. bulgaristan, romanya vs bunlar sadece uydurma optimum un resmi sitesinde bu konu hakkında tüm bilgiler var ingilizce bilenler bakabilir.

purulence bunu beğendi.
  10. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara

dediğin dükkanı anladım ama cidden hiç duymamıştım şimdiye kadar irlanda vs..

11. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    irlanda daki merkez üretim yapmıyor. işleme ile üretmeyi birbirine karıştırmayalım. sadece amerikada üretilen hammaddeyi işliyor sadece prosesten geçiriyor. bunun nedeni de nakliye sorununu ortadan kaldırmak. düşünün binlerce kutulanmış paketlenmiş ürünü amerikadan buralara kadar getirmek ne kadar zor ve masraflı olur. bu masrafta tüketiciye yansıcak tabiki. ama hammadde nakliyesi kolay ve masrafsız. lojistik olarak pazarlama yerlerine yakın bi proses (işleme) merkezi kurarsınız hammaddeyi orda işlersiniz ve o noktadan tüm avrupa ülkelerine dağıtımı yaparsınız, kalite aynı, ürün aynı, sadece işleme yapan ülke farklı olay bundan ibaret.

purulence bunu beğendi.
  12. purulence

purulence Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    System Tech.
    Yer:
    Ankara
    sorun yok o zaman,paketlenme irlandada yapılıyorsa.Sonuç olarak malzeme ABD malı.made in USA yazısını öyle kafadan yazamazlar.

Sayfayı Paylaş