Yıllar sonra 165 olduğunu öğrenmek

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve magicemre1 tarafından 8 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. magicemre1

magicemre1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    saatten anlayabiliceğiniz üzere uykumu kaçıran bir durumu anlatmak istiyorum.Ben genelde boyumu ölçmezdim yani kkısayım zaten moralimi bozmaya gerek yok diyip bakmazdım. bir arkadaşım kara harpten subay olmak için geçen sene girmişti ben de mezuna kalıp sonradan girmek istedim. İşte bilirsiniz 165 sınırı olduğundan ben de dedim kısayım da o kadar kısa değilim diye güvenip ölçmedim zaten o giren arkadaşım da benden biraz kısa ya da nerdeyse aynı boydaydık. Bu gece beynim benimle taşşak geçer gibi durduk yere boyumu aklıma getirdi. gidip duvarda ölçtüm mezurayla da hesapladım ve gördüm ki 165. öyle bir anxiety tuttu ki intihara kadar düşündüm. zaten kız arkadaşımla internette tanıştım ve boyu 168 ben de ona 170 galiba felan demiştim. eğer normalde buluştuğumuzda boyumdan dolayı soğursa gerçekten depresyona girerim.
    msüyü o arkadaşla kendimi karşılaştırınca tamam oluyorum ama kız arkadaşım aklıma gelince çok canım sıkıldı. ne yapıcağım bilmiyorum. kimse bana boyunu dert etme demesin gerçekten yaşamadıkça insan anlamıyor nasıl bir duygu. neden böyle bir hayat yaşamak zorundayım ki. sadece elimde olmayan bir şeyden dolayı hayatta böle yaşamak zorunda olmak. neyse sadece paylaşmak istedim.

ahmet377 bunu beğendi.
  2. QuheyLaN

QuheyLaN Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim bu söylediklerin elinde olmayan sebepler.Ona bakarsan bir başka kişide 1.85 boyunda ama çirkin olduğunu düşünüyor.Bir başkası boyu uzun yine yakışıklıda ama bacakları tutmuyor.Yani diyeceğim o ki şükretmek lazım halimize.Ne dertler var bir bilsen.Sağlığın yerindeyse gerisi teferruat.Senin kalbini beğenen öylede beğenecektir.Selametle.

igormami, Constance, furkannzmn ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. magicemre1

magicemre1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Evet haklısın elimde olmayan bir sebep ama sence kaç insan bunu düşünerek birine bakıyor? kız arakdşaımla daha bugün çok güzel konuştuk muhabbet ettik en güzel zamanalrımı geçirdim. şimdi gelip benim boyum bu desem ne der bilmiyorum.tabi dediğin gibi kalbimi seven beni öyle de sever ama ilk tanıştığımız gün bana sorduğunda ben kısa dmeiştim o da ısrar etmişti sanırım 170im demiştim o da ben de 165 sandım korktum dedi. eğer onu yazmasaydı daha kolay bir şekilde atlatabilir kendimi açabilirdim. yaşım 19 belki onunla buluşana kadar 1-2cm de olsa uzar bilemiyorum. eğer söylemeyip uzamayı beklesem ,sonuçta msü boy sınırını geçiyorum, en azından bir şansım olucak ama hergün uzadım mı uzamadım diye düşünmeden duramıyıcam. söylersem soğuma ihtimali var. gerçekten 5 tane sevgilim oldu ama ben kimseyi bu kadar kaybetmek istemedim. elimde olmayan bir sebepten dolayı onu kaybedersem o günden sonra özgüvenimi toplayabilir miyim bilmiyorum.sabah sabah baş ağrıttım özür dilerim. gerçekten çok kötübir his. önceden intiharı çok düşünürdüm 1-2 kez denemelerim oldu sonra ise çok saçma bir şey yaptığımı düşünüppişman olmuştum. uzun süreden sonra tekrar intihar etmeyi düşünüyorum. toplum 165 boyunda erkek mi olur dedikçe benim gibi insanlar toplumda yeri olmayacak. matematik fizik'e ilgiliyim, tipim tanıdığım kızlara göre çok iyi diyorlar, kendimi çoğu alanda geliştirdim. elimde olan her şeyi iyi hale getirmeye çalıştım. ama sırf elimde olmayan bir şey için hor görülüceksem bu hayatta, yaşamanın ne anlamı var? zaman ayırdığın için teşekkür ederim.2 kelime duymak bile güzeldi. umarım bazı şeyler benim için doğru gider, yoksa bu hayatta yerim olmadığını düşünüyorum.

4. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Her insan mükemmel yaratılmamış. Her insanın iyi olduğu yanlar olduğu gibi kötü olduğu yanlarda bulunmakta. Önemli olan iyi özelliklerini keşfedebilmek ve durumunu kabullenmen. Aksi halde yaptığın şey yapay durur ve sana yakışmaz. Tvlerin ve sosyal medyanın bize dayattığı en mükemmel insan diye tasvir ettiği kişi bile emin ol mutlaka bepenmediği birçok özelliği bulunmaktadır. Bu aslında bir tür algı yaratmak. Örneğin bundan yıllar önce antik mısırda kilolu kadınlar ilgi çekiciyken günümüzde bu tam tersi. Neden mi? Yaratılan algı mekanizması yüzünden. Kısacası kısa boyunda avantaj olduğu birçok yer var. Eğer bunu dezabivantaj olarak görüyorsan emin ol başka özelliklerin mutlaka vardır. Dediğim gibi önemli olan kendini keşfedebilmek. Bunun yanında bu duygularıbıb temeli bir kızsa ve onun görüşlerini önemsiyorsan bu durumubu hiçbir zaman takıntı etmemeni öneririm. Sen takıntı ettiğin kadar karşı tarafa da bu takıbtını belli etmiş olursın. O kişinin umrunda olab bir durum olmasa da sen takıntı ettiğin için o da takıntı edecek duruma gelecektir. Her şeye rağmen het şey olumsuz gitse bile koy ver gitsin derim.

magicemre1 bunu beğendi.
  5. magicemre1

magicemre1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Deseğin için teşekkür ederşm söylemmeyi planladım belki yanlış ölçmüşümdür belki de doğru. düşünüyorum da sadece boyumdan dolayı o benden soğursa bu onun karaktersizliği olur. dediğiniz gibi ben bu boy konsu dışında bi eksiğimin olduğunu düşünmğyorum amagerçekten sosyal medaydaki insanlar midemi bulandırıyor.

6. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum boyundan ötürü kız seni terk ederse kız seni zaten hiç sevmemiştir. Bundan dolayı sana iyilik yapmış olur onunla vakit kaybetmemeni sağladığı için

7. Furkancastle

Furkancastle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Dostum boyunun kısa olduğunu kafana takma bende MSÜ veya PMYO girmek istiyodum 1.5 yıldır da fitness la ugrasiyodum 2 gün 15 derece skolyoz olduğunu öğrendim gelde buna delirme yani

8. magicemre1

magicemre1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    haklısın dostum ben de biraz umursamamaya başladım son günlerde. birdaha ölçtüm 168 çıktım. aslında sorun edceğini sanmıyorum çünkü aramızda güçlü bir bağ oluştuğuna inanıyorum hadi eğer ki terk etti, dediğin gibi değmez.
    Geçmiş olsun. Gerçekten ne kadar kötü bir his olduğunu anlıyorum. Allah şifa versin, benim de tek hayalim bu umarım nasibim olur. çok çalışıyorum kafam dop dolu oluyo. ufak bir sebepten dolayı elenirsem üzülürüm zaten mezunum gelecek sene deneme şansım olmaz. en kötü astsubaylık denerim ama gene subay olmak benim hayalim. Eğer deneyimlerini benimle paylaşbilirsen çok memnun olurum. özel mesaj atarak konuşabiliriz.

Furkancastle bunu beğendi.
  9. Furkancastle

Furkancastle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkür ederim alt sınır 163 zaten MSÜ de ama sana barda asılı durmayı tavsiye ederim ağırlık antrenmanlarını hiç istemesemde bırakmak zorunda kaldım bı kaç gündür sadece barfixdemirine asılı durup 5 10 da barfix çekiyorum asiliyken yere değmeyen ayağım değer oldu 1 2 cm uzandım heralde sende dene

10. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    ayakkabının altına koyulan tabanlardan kullan ben kullanıyorum

11. magicemre1

magicemre1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    evet o aslında geçici birçözüm evde barfiks çubuğunda asılı kalıyorum 2cm daha uzun oluyor kısa bir süreliğine ama tekrar normal boya geliyorsun.
    demek istediğinizi anlamaıdm
    -
    bu arada kız arkadaşımla konuştum bu konuyu ve bana hiçbir sorun olmadığını söyledi ve bana destek oldu. artık kafama dahi takmıyorum ama tabi problemlerim biter mi bitmeeezz :')

ahmet377 bunu beğendi.
  12. Burakgoku

Burakgoku Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Kardeşim senin o gördüğün mr. Olimpiyalar bile bazıları 1.65 1 70 1 75 arasında adamlar asn düşün ve kafana takma gerçekten seni seven kız boya değil üstteki arkadaşında dediği gibi kalbine bakıcaktır sağlıcakla kalll :innocent:

13. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    O boy 1.70 olur daha 19 yaşında adamsın. Esneme hareketlerini eksiksiz yaparsan, uykuna dikkat edersen ( growth hormonunun salınım saatine bak) ve yemene içmene dikkat edersen 21 yaşına kadar 170 garanti olursun dostum. Erkeklerde 21 e kadar her türlü uzamaya devam eder, ancak 1 cm mi 5 cm mi ona sen karar vereceksin, gerçi 165 e intihar eden adamın 170'e normal demesi de ayrı bir mevzu ama dediğim gibi dostum 170 olmazsa gel suratıma tükür o kadar söylüyorum sana.

14. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    knk en fazla 170 olur şu saatten sonra bu adam

15. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Ugrasirsa 170 olur ama, imkansiz veya olaganustu birsey olmaz bu adamin 170 olmasi

16. yılmazgüney0

yılmazgüney0 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Alt sınırın 163cm olduğuna emin misin tam olarak?
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mayıs 2020 ---
    Aga uğraşmak derken nasıl bir uğraş yani?
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mayıs 2020 ---
    Aga seni bir YouTube yoruminda da görmüştüm, boyunu uzatmaya çalışıyordun sanırım, uzattiysan nasıl yaptığını da söyler misin?

17. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    daha yaşın genç. önünde az da olsa vakit var. genetik ve hormon yapısına göre değişir hangi yaşa kadar uzayacağın. birden bire boy da atabilirsin. kız arkadaş olayını bilemeyiz. bir sürü faktör var insanları birbirine çeken. ben lisede kısacık boyumla manken gibi kızlarla çıkmıştım. basketbol kız takımında forvette oynayan sevgilim vardı. ah gençlik ah.

18. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Birincisi kız 1.68 diyorsa emin ol en fazla 1.65 falandır. İkincisi gece ölçtüğün için normalden daha kısa çıkabilirsin gün boyu omurgana yük bindiği için 1-2 cm garanti oynar. Üçüncüsü böyle saçma şeyler için intihar kelimesini kullanman bile yanlış. Dördüncüsü uzaman büyük ihtimal durmamıştır, elinden geleni yapmaya devam et ( Beslenme,spor,uyku vs.). Beşincisi msü senin tek şansın değil önünde kocaman hayat var, yüzlerce meslek var kafana takma.

19. Furkancastle

Furkancastle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Valla kardeşim barda asılı durmaktan başka çözüm yolu yok ayrıca ziplamakatada fayda var

20. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    Bir insan sırf boyun sebebiyle senden soguyacaksa tek söylenecek şey Allah'ın sevdiği kulu olduğundur. Boyunu takan, kazandığını takar, saçını takar, giydiğini takar, takar da takar... Seni hiç bir zaman olduğun.gibi kabul etmez. Böyle stres dolu bir ilişki ve yaşamı kabul eder misin? Sanmıyorum. Bir de insanların her zaman elinde olanla mutlu olamaması ve elinde olmayanı araması mevzusu var o yüzden sen de sende olan güzel özelliklere olumlu taraflara odaklan. Boy dediğin gereksiz bir ayrıntı.

Sayfayı Paylaş