Yıllar içerisindeki büyük çöküş

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve napolyon07 tarafından 4 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. napolyon07

napolyon07 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Selam arkadaşlar. Foruma daha önceden üyeydim, çok önceden aranızdaydım ama uzun bir ara verdim.

Başımdan geçenleri anlatayım ve hedefimi.
    6 yıl öncesinde profosyonel bir muay thai sporcusuydum. Lisanslı turnuvalara katıldım ve bircok kez bronz madalya ile ringlerde dövüştüm. Aynı şekilde o zamanlar fitness ile de uğrasıyordum. Anca başımdan geçen talihsiz bir sakatlanma sonucu, turnuvada 4 adet kaburgam kırıldı, ve kortizonlu tedaviye alındım, haliyle akabinde lisansım iptal edildi ve doktorlar tarafından agır spor yapmam yasaklandı. 4 Ay hastanede yattım. İşte burada başladı serüvenim; 4.ay hastanede hem üzüntü hem acı derken dısarıdan gelen fastfood 'lar sporsuzluk ve hareketsiz yasamda kortizonun da etkisiyle 15 kilo aldım. Sonrasında hastaneden cıktım, üniversitemi bitirdim, işe başladım ve 4 yıl önce de evlendim. Bu yıl da birtane kız cocuğumuz dünyaya geldi. Bu zaman içerisinde ise 74 kilodan 134 kiloya çıkmış bulunuyorum 6 yıllık bu inişli çıkışlı serüvende.60 kilo !!! o_O bir insan neredeyse...
    Ama o gecen yıllar içerisinde motivasyonumu o kadar yitirdim ki ayağa kalkamadım. Taki eşim artık bir dur diyene kadar! Artık tekrardan kendime gelmek için birşeyler yapmaya başladım, şu an için evde mekik şınav ve beslenmeyi yoluna koymak ilk amacım. Sonrasında ise bir fitness salonuna veya crossfit yapmayı planlıyorum. Henüz eve yakın veya tek vasıta ile gidilebilecek bir salon bulamadım istanbul beylikdüzünde. Sanki şimdiki vücudum hiç düzelmeyecekmis gibi hissediyorum kendimi :( Burada öncesi sonrası ve daha sonrası olarak dönem dönem fotograflarımı paylasacagım ve sizlerden yorum / destek / öneri alacağım tabikii yardımlarınızı ve fikirlerinizi esirgemezseniz.

Ilk muay thai ve ikincil antreman olarak salona başladığım zaman. Sene 2008

Yıl 2009 Turnuvalarda yer almaya basladım ve salonumu ihmal etmedim.

Burada ise Yıl 2010 ve ilk bronz madalyamı aldıktan 1 hafta sonra...

Beni zamanında yetiştiren ve insan ötesi bir sekilde motive eden "Vlademir Abdullaev" hocama ve fitness salon da can yoldasım olan ve çok sevdiğim "Erhan Selametoglu" hocama sonsuz teşekkür ediyorum. Ama simdiki halimi görseler benden utanacaklarından da eminim.

Evet arkadaslar uzun lafın kısası su anda 134 kiloyum , 0 motivasyon fakat degisme isteğiyle yanıp tutusuyorum.
    Şimdiki halim:

Kusura bakmayın üstsüz hiçbir fotografımı bulamadım an itabariyle o yuzden bunu paylasıyorum. En yakın zamanda ustsuz fotografımı da paylasacagım sizlerle.

Spora 0 'dan baslarmıs gibi calısmak ve yasamak istiyorum artık. Sabahları yulav veya musli, oglen is yerinde et varsa et ve yanında 4 kasık püre ve yanında 1 adet günün meyvesi, akşamları ise sadece et yemeklerinden az yiyip kefir içiyorum baslangıc olarak.

Tecrübeli arkadaslardan bir sekilde vakit ayırabilecek birisi olursa beslenme programı almak isterim. RMR ımı hesapladım 2900 cıktı ve kilom 134. Salona da en kısa zamanda yazılacagım birtane bulursam, crossfit oncelikli olsun istedim , bulamazsam da fitness.

Insallah daha iyi günlere varırız hepimiz de, öneri ve yorumlarını eksik etmeyen arkadaslara simdiden cok tesekkur ederim. Allaha emanet olun

Sayfayı Paylaş