Yılların Boyun ve Sırt Ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve MMT86 tarafından 15 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. MMT86

MMT86 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar.
    Ben de lise 4'ten beri (sınav çalışmalarından dolayı) sırt ve boyun ağrısı var. Aynı şekilde sınav zamanları bu ağrı artar öteki zamanlar azalır. Yaklaşık 4 yıl oldu. Örneğin üniversite hazırlık da bu ağrılarım çok azdı. Çünkü çok fazla masa başı çalışmam yoktu. Doktora gittim. Bir sorunum olmadığını söyledi. Kaslarımın sertleştiğini (daha doğrusu taşlaştığını) söyledi ve bir kaç fizik tedavi hareketi verdi. Kaslarımı güçlendirmem gerekiyormuş. Pek bir işe yaramadı.
    Bu arada 1,5 aydır bodybuilding çalışıyorum. Beslenmeme de dikkat etmeye çalışıyorum. Ektomorf bir yapıya sahibim. Bir çok yerdeki tavsiyelere uydum ve haftada 3 gün olmak üzere tüm vücut çalışması yapıyorum. Ekstra olarak da 2 gün olmak üzere tercih ettiğim bir bölgeyi çalışıyorum. (Yabancı bir bodybuilding sitesindeki araştırmam sonucu bu şekilde çalışıyorum. Ayrıca hocamın verdiği programa uyarak çalışıyorum.) Ben ağrılarımdan ötürü bu ekstra dediğim 2 günde sırt ve omuz çalışmayı tercih ediyorum. Fakat kaslarımın bu noktalarda güçlenmesi için ağır çalışıyorum. Bazı hareketleri yaparken de katır kütür diye tabir ettiğimiz sesleri duyuyorum. Bugünkü çalışmamdan sonra da ağrılarımı daha fazla hissetmeye başladım.
    Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Hatta ellerinizden öperim. :)
    Bu konuda tavsiyeye çok fazla ihtiyacım var.
    Teşekkür ederim şimdiden.

2. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Garip gelebilir ama stress bunlarin temel sebebi olabilir, onun disinda bildigim kadariyla bu sekilde bolgesel sertlesmis kaslar icin genelde germe/esnetme hateketleri yaptirilir.. bodybuildingden ziyade yoga falan ilginizi ceker mi?

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

3. MMT86

MMT86 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    testorhan dostum. Hiç garip gelmedi aslında. Bunu söyleyen çok kişi var. Piatesi denedim. İçeriklerini ayrıntılı olarak bilmiyorum ama yoga ile pilates benzer sporlar diye biliyorum. Biraz etkisini gördüm diyebilirim. Çok uzun süreler sürdürememiştim. Pilatesi pek salonda yapmak istemiyorum açıkçası ama hocamdan da aldığım bir kaç hareketi (cat&camel ve superman hareketleri) antrenman bitişinde hep yaparım. Yurtta kaldığım için de pek pilates yapabileceğim bir ortamım olmuyor. Antrenman sonrası yaptığım hareketlerle ve bu iki günlük bu bölgelere yaptığım ağırlık çalışmasıyla kalıyorum. Ağrılık çalışmam yanlış mıdır acaba? Bu noktadaki kasları güçlendirir diye düşünmüştüm. Ama antrenman sonrası pilates hareketlerine biraz daha ağırlık vereceğim gibi şimdilik.

Sayfayı Paylaş