Yılbaşında taksimde taciz rezaleti

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve iscrotix tarafından 1 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Addamın turist olması sorun olmamalı bu turistler zaten polisten doğru düzgün yardım alamamışlar bizim mahkememizemi güvenip davacı olacaklar.
    Bugün git yarın gel diyecek mahkeme,uzadıkça uzayacak.
    Devlet zaten yapacağını yapmış . ( 57 ytl para cezası o paraylada ne yaparlar artık orası meçhul )

2. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    En baştaki yazıda 50 kişilik guruptan bahsetmiş arkadaş o biraz kafamı karıştırdı 50 kişilik bir gurup taciz yapıyor ve bunlar da turist ve arkasından kameremanlar olayı görüntülüyor bizim milletimiz kameramanlara saldırmayı adet etmiş olan bir toplum buna rağmen kameramanlara görüntü aldırabiliyor ve akasından turistler davacı olmuyor 57 ytl. lik bir para cezasıyla kurluyor valla bana çok ilginç geldi.

Tacizin hiç bir türlüsü kabul edilir yanı yok bunun yorumu bile yapılmasını gereksiz görüyorum ama bu kadar tesadüf de bana fazla tesadüf geldi.Bir ülkeyi dünya kamuoyunda rezil etmek için en önemli unsur medya halka arz etmek açısından ve anında orda ve hiç kimse kameraya çekme diye saldırmıyor rahat rahat görüntü alıyor hatta kişiyi tespit edebiliyor vede turistlerde şikayetçi olmuyor.

İlginç....birden çok tesadüf var şimdi biz bile taksimi artık tacizci yeri olarak kafımızda kazınmasına neden oldu.Bir turist için düşünemiyorum bile....

1 kişi bunu beğeniyor.
  3. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yazımı dikkatli okusaydın davayı kendi ülkelerindende takip edebileceklerini belirttim.Tek yapacağı iş bir avukata vekalet vermek ve gerektiği takdirde ülkesinde ifade vermek.Hiçde zor bi olay değil.Tv kayıtları,görgü tanıkları olduğu için adamlar kesin hapse girerlerdi şikayetçi olunsa.Belkide tacizcilerin hallerine acıdılar.

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Önceki mesajlarımla biraz tutarsız bi yorum yapacağım.
    Yılbaşı kutlamak bizim adetimiz olmadığı gibi bizede çok yakışmıyor ki çokta yakışıklı birşey sayılmaz hani.
    Tekrar düşündümde..
    Şimdi bu turist kızlarda sütten çıkma ak kaşık değil, büyük ihtimalle kendi ülkelerinde kameralara göğüslerini açan ahlaksız (bana göre ahlaksız) tipler. O mekanında o anda tacizcilerle dolu olduğunu bilmeselerde en azında bitakım tabiri caizse manyaklıkların yapıldığını tahmin etmiş olduklarını düşünürsek..

Diğer grup ise muhafazakar toplumda (özellikle İran ı düşünürsek ki bence Türkiyede bu açıdan çok çok farklı sayılmaz) zira kadına aç bırakılmış, hemde ahlaksız, hem aç gözlü olmuş, hemde ruhsal zerafetten uzak bu zekasızları illaki kışkırtacak birşeyler olmuştur yoksa öyle evliyadan kaldımı ki masumken böyle istirmar edilipte sonra şikayetçi olmasın.

Bu insanların bir araya gelmesi ilginç bi tesadüf

Böyle durumlar olupta Türkiyenin imajı zedeleneceğine yılbaşında en ufak taşkınlığa bile meydan verilmeyen bir Tr. imajı bence daha güven verici olur.

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Ocak 2008
  5. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Müslaman bir toplum olduğumuz için böyle bir açıklama yapıyorum
    Peygamber efendimiz Müslamanlığın yayılmasından sonra eskiden kalma bayramların kutlanmamasını söylemiştir, bize 2 tane bayram verildiğini ve bunları zamanı geldiği zaman kutlamamız gerektiğini söylemiştir. Ayrıca Peygamber efendimiz müşriklerin yaptığının tersine şeyleri yapmıştır çoğu zaman, onlar ne zaman saçlarını kısaltmışsa O uzatmış, ne zaman sakallarını uzatmışsa o kesmiş. Bunları bir hocadan dinledim, o daha birçok örnek verdi bu konuyla ilgili... Buradan anlaşılıyorki "Yeni yılı kutlamak" amacıylada olsa başka dinlerinin adetlerini yapmamalıyız, tabiki bunları Müslüman kardeşlerim için söylüyorum.

Centaur bu kızların nasıl kızlar olduğunu bilmeden ön yargılı yaklaşmak bize yakışmaz. Kızlar göğüslerini kendi ülkerinde açsalar bile bu muameleyi haketmiyorlar, çünkü kızlar tacizi kendi rızalarıyla olmuyorlar fakat ülkelerinde yaptıklarını kendi rızalarıyla yapıyorlar. İşte bu istemleri dışı olan şey belkide onların canını en çok yakandır. Unutmayınki onlar birer insan! Irak'ta, Afganistan'da Müslüman kardeşlerimiz gibi birer insan! Biz o kardeşlerimize yapılan insanlık dışı muamelenin yokmuş gibi davranılmasını nasıl hazmedemiyor, kızıyorsak. Turistlerde birey olarak görülen muamelenin sessiz karşılanmasını hazmedemeyeceklerdir.

Şimdi benimde kafama takılan neden davacı olmadıkları...
    Ama belkide ülkede en çok polisin çalıştığı bir günde, ülkenin en kalabalık yerinin (Taksim Meydan'ı) ortasında yapılan polisler tarafından görülmüyorsa, dava açsan neye yarar, gel bunu turiste anlat...

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    '' Müslaman bir toplum olduğumuz için böyle bir açıklama yapıyorum
    Peygamber efendimiz Müslamanlığın yayılmasından sonra eskiden kalma bayramların kutlanmamasını söylemiştir, bize 2 tane bayram verildiğini ve bunları zamanı geldiği zaman kutlamamız gerektiğini söylemiştir. Ayrıca Peygamber efendimiz müşriklerin yaptığının tersine şeyleri yapmıştır çoğu zaman, onlar ne zaman saçlarını kısaltmışsa O uzatmış, ne zaman sakallarını uzatmışsa o kesmiş. Bunları bir hocadan dinledim, o daha birçok örnek verdi bu konuyla ilgili... Buradan anlaşılıyorki "Yeni yılı kutlamak" amacıylada olsa başka dinlerinin adetlerini yapmamalıyız, tabiki bunları Müslüman kardeşlerim için söylüyorum. ''

Konuyu değiştirmeyelim bunun yılbaşı ile ne alakası var bu bir konser,karnaval,miting, yada başka bir kalabalık toplum getirisi olan etkinliktede olabilirdi

1 kişi bunu beğeniyor.
  7. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Flexor Centaur'un söylediklerine karşı yazdım bunu...
    Dikkatli okuduysan "Yılbaşı kutlamak bizim adetimiz olmadığı gibi bizede çok yakışmıyor ki çokta yakışıklı birşey sayılmaz hani" demiş Centaur . Bende onun söylediğini desteklercesine bir örnek verdim... Konu zaten değişmiş, eğri yolun doğrusu anlıyacağın...

1 kişi bunu beğeniyor.
  8. CENTAUR

CENTAUR Guest

Flexor; haklısın farkında olarak veya olmayarak hassas konulara girdik. Herkesin katılabileceği platformda hassas konuları masaya yatırmanın sakıncalarını daha önce forumda yaşadık. Daha dikkatli olmaya çalışırız

Konuyu taşırdım biraz..
    Coştum galiba kendimi alamadım, ama hakkatende yılbaşı sanki alkol almak için taşkınlık yapmak için bahane olmuş. Başka böyle zaman ayarlı taşkınlık potansiyeli yok galiba. Ama tabi bunun konumuzla alakası yok:D.

Birazda olayın bakılmayan kısmına gireyim dedim.

İnsanlar hemen işin iç yüzünü bilmeden polisi ve adalet sistemini yargılıyor.
    Medya hem olayı tezgahlayan rolünde hemde asılsız sansasyon yaratmak adına ülkenin imajını zedelemekten geri kalmıyor. Normalde kameramanları linç ederler bu sefer mübarek film seti gibi. Ben bu işten pek bişey anlamadım.

Flexor yılbaşında ağrıyan göğüslerimle alkol komasına girdiğim için (kas yıkımını düşünün) gıcığım var kendisine. Tav oluyoruma32.
    :D
    Allah başka dert vermesin.

Esenlikler.

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Ocak 2008
  9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Arkadaşlar yine tekrarlamaktayım konumuz yılbaşından öte bir bayana müessir fiilde bulunmak yada bir turiste,yada bir insana insanca davranışta bulunmamasını yadırgamak yada yargılamak.

İçkiyi yok etmek yasaklamak kolay ya beyin

Hiç içki içmeyipte bir kişinin neleri yapmak istediğini ve yapamadığını daha sonra bunu içki içerek yaptığını biliyormusunuz burada içki sadece bir araç bu gibi işleri yapma adına destekleyici şu dünyada araç olarak kullanılacak o kadar madde varki. içkinin bahsi bile olmaz

tekrar cevap yazmayacağım
    (bunun anlamını herkes bilir)

Son düzenleme: 13 Ocak 2008
  10. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    gecen gün deşifre programı tacizciyle röportaj yapmış onu izledim. adam evli 2 cocuk babasıymış. işten atılmış, karısı evi terk etmiş cocuğum suratıma tükürdü diye ağlıyodu koca adam :) yani kanunlar adamın cezasını vermemiş ama duyarlı insanlardan gereken cezayı almış.

Despo, sarc4stic ve FleXoR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş