Yılbaşında ne yapıyorsunuz ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve fatiko15 tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    gönlüm yurt dışında kutlamak isterdi ama olmadı 1 defa fransada kutlamıştım harikaydı neyse şimdi dostlarımla diskoda kutlayacağım dans müzik eşliğinde kutlayacağım tabi bayan arkadaş sayısı daha fazla olacak hele birde büyük ikramiye çıkarsa tamamdır bu arada noel ağcımı süsledim güzel oluyor böyle şeyler insanın içine huzur doluyor en azından benim keşke cadılar bayramıda kutlansa oda çok eğlenceli herkül kıyafetiyle dolaşırdım sokaklarda

frodobagins000, Aykut Can, k.levrone1 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Bu yorumu yazınca ne tepki alacağım bilmiyorum ama

Ezan okunan ülkede yılbaşı telaşı niye?

Juiceles, Exacting51 ve TycoLoN bunu beğendi.
  3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Arkadaslar bilgilendirmek amaciyla yapilan yorumlara karsilik yilbasini müslümanlik yada hristiyanlikla bagdastirmak isteyen arkadaslar icin ufak bir Bilgi olsun.
    Hristiyanligin noel olarak Kabul ettigi ve onlar icin cok önemli olan gün 24 araliktir,yani 24 aralik aksami noel dir o aksam agac etrafinda toplanarak noeli kutlayip hediyeler verirler yemekler yerler v.s ve dini amacli olarak yapilan gün o gündür yani 24 aralik,25 aralik ve 26 aralik dan sonrada o noel agacini süsleri v.s hepsini kaldirirlar atarlar v.s,
    Gelelim yilbasina yani 31 araliga 31 aralik hristiyan aleminde hic birsey ifade etmez sadece yeni yila giristir yani biz türkiyede ne amacla kutluyorsak onlarda bu amacla sadece yeni yila mutlu bir sekilde girebilmek amaciyla kutlarlar eglenirler v.s,biz türkler olarak avrupa hayranligi tasidigimiz icin bir cogumuz onlarin dini günlerinin bugün oldugunu sanir hatta ve hatta 31 aralikta yeni yil cam agaclari felan süslenir,arkadaslar 31 aralikta avrupa vehristiyanlik aleminde hic bir cam agaci süslenmez ve bulamazsin bile o olay 24 aralik aksami olur ve biter bukadar,bu olayi büyüterek yok müslümanin yilbasiyla isi ne gibi ,dini ve Politik yönlere olayi cekmenin bir manasi yoktur.
    31 aralikta sizde yeni yilin gelisini ailenizle sevdiklerinizle birlikte kutlayabilirsiniz,bunun hristiyan inanisiyla hic bir ilgiside yoktur,tabiiki ogün dinimizce yasak olan icki v.s seyleri yapin demek istemiyorum,sadece amac ve düsünce olarak bunun hristiyan inanisiyla müslümanligi bagdastirmanin bir manasi yoktur diyorum.
    Herkeze mutlu yillar.

DaiMoNer, kaankar, columbu ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    yılbaşında evimde oturacağım. muhtemelen internette sürtüp, çekirdek çıtlatacağım.
    ama, "yılbaşı"nı kutlamak isteyene de saygı duyarım., çıkıp eğlenmek isteyene, içki içene, dansöz oynatana, tombala oynayana, kırmızı don alana,meydanda havi fişek patlatana, 10 dan geriye sayana vs, hepsine saygım var. hatta hristiyan vatandaşlarımızın "noel"ini kutlayana da saygım var. neticede onların inancına da saygılı olmak lazım. ve nasıl ki bir hristiyan yanımıza gelip de "ramazan bayramınız mübarek olsun" dediğinde hoşumuza gidecekse, bizim de onların inancına saygımız , hoşgörü ortamının yerleşmesinde önemli katkı sağlar.
    ancak, bekçi abimin de dediği gibi, noelin ne zaman olduğundan, ne olduğundan bihaber avrupa taklitçisi, dahası bunu da beceremeyen insanların gidip de sırf özentiden noel baba kılığına girmesi, ya da hristiyan-avrupa kültürüne ait kutlama şekillerini evin duvarında kuranı kerim asılı bir odada icra etmeye çalışması, komediden öte gidemiyor.

frodobagins000, HushMoney, mertkln ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Sıradan bi günden farkı yok benim için. Ya bişey kutlayacaksan arkadaşlarını ayarlarsın veya kız arkadaşını vs. çok kalabalık olmayan bi günde dışarıda eğlenirsin mis. Zaten kalabalığı hiç sevmiyorum bilmiyorum bi daralma geliyor bana. Çıkıp eğlensin insanlar güzel şeyler tabi ben tercih etmiyorum ama. Ben o saatlerde Fifa atıyor olurum heralde:D Belki de çalışırım günlük bilmiyorum.

onur04, neverbackdown. ve HushMoney bunu beğendi.
  6. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    memlekette din özgürlüğü var isteyen Hristiyan olur isteyen Budist ki zaten forumları bile var burada mesaj vermenin bir anlamı yok aşmalıyız artık bunları tek düşüncede inançta olan insanlar hiçbir zaman olmadı olmayacak zaten insan farklılıkları ile güzeldir birde zaten bizde var milletin politik dini inancını sorgulamak Avrupa çok sorgulanmaz dini inancın nedir politik görüşün falan tabi millet işine gücüne bakar sonuç olarak insanları insan olduğu için sevmeli ve her inanca saygı duymalıyız evet noel 24 aralıkta kutlanır 31 aralık yeni yıldır sadece ama mezheplere göre değişiyor yeni yıl için Ortodokslar için 6 ocak önemlidir

Bekci bunu beğendi.
  7. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Haram bir şeyi güzelmiş gibi göstermek için bu kadar yazmanıza gerek yoktu hocam, işin dini kısmında bu haramsa olay bitmiştir istediğiniz yerden bakabilirsiniz.
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Aralık 2014 ---
    Katılıyorum:)
    Aynen avrupa dini sorgulamaz avrupa ülkelerinde başı kapalı gezen müslüman bayan gördün mü? Hani sorgulamıyorsa?

Juiceles ve Exacting51 bunu beğendi.
  8. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    gördüm boşa konuşmam ben isteyen istediğine inanır bu ne beni nede seni ilgilendirir

frodobagins000 ve Bekci bunu beğendi.
  9. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Sadece gülüyorum

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

columbu, tarantino16, frodobagins000 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. marjiinalego

marjiinalego Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Bir suru dindar inanan musluman aileler var yeni yila girmeyi kutlayan bunla dinin ne alakasi var ki arkadaslar icki icmek 31 araliktada haram 1 ocaktada haram hep haram icki haram diye icmeyen adam yine icmeyecek yani yeni yila ailesiyle mutlu eglenceli girmek dindar bi adaminda hakki degil mi yada yeniyili kutlatinca dinden mi cikacak sacmalamayin

11. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    yalnız ben bişeyi anlamıyorum. şimdi bu noel baba aslında çok cömert biri imiş. yaşadığı şehirde insanlara yardım edermiş.şimdi de noel gecesi geyikleri ile birlikte ev ev dolaşıp insanlara hediye dağıttığına inanılıyor. öyle inanılıyor.
    bizim gaziayıntapta Mehmet Tekerlek amca var. 45 senedir hergün, istisnasız her gün, lokantalardan restoranlardan pastanelerden topladığı yemekleri tatlıları, geceden sabaha ford minibüsü ile ev ev dolaşıp ihtiyaç sahiplerine dağıtır. ama daha kimsenin mehmet tekerlek amca kılığına girdiğini görmedik.
    mesele avmlerde, tv programlarında , birileri bu amcanın kılığına girse, çocukları etrafına toplasa, "hoh hoh hoh, söyle bakalım bu akşam ne istersin? baklava var, kebap var, kuru fasulye var..." dese, fena mı olur? eğer maksat yardımlaşmayı, hediyeleşmeyi teşvik etmekse, bu geleneği yaşatmaksa, topraklarımızda yaşamış tek hayırsever noel baba değildir. elbette onu da kutlarız yardımsever kişiliğinden dolayı, ama sadece onu anmak, işte bu taklitçiliktir.

dogukank, frodobagins000, k.levrone1 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Yılbaşındada adresimiz belli akşamında GYM de olucam :D off gün ama gidip torba çalışırım veya güç çalışması yaparım.Arkadaşlarım çağırıyor ama 9 erkekle yılbaşı kutlamak pek hoş değil yani :D :D Birde bizim ailede her sene hep birlikte mutlu şekilde yemek yer yeni yıla öyle gireriz .Açıkçası kız arkadaşımda olsa veya çok yakın bir arkadaşımda istese ailemle geçirmek isterim o günü.

Gezmeyi severim ama banada daraltı geliyor böyle çok kalabalık arkadaş ortamlarında yani ya sevdiğim insanlar olucak ya da hiç olmasın..

Balboa7 ve marjiinalego bunu beğendi.
  13. marjiinalego

marjiinalego Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Ulkemizde artik herhangi gunluk bir olay dahi ya siyasetle yada dinle bagdastiriliyor umarim degisir bu durum zamanla

doxux, onur04 ve Balboa7 bunu beğendi.
  14. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    kutuplaştık kardeş kutuplaştık...
    keşke, keşke diyorum, alevi sünni hristiyan musevi katolik protestan türk kürt bir arada yaşamayı becerebilsek... keşke aşure günü alevi kardeşlerimizle beraber oturup aşure yiyebilsek, keşke kurban bayramında gayrı müslimler ile beraber mangal yapabilsek... aslında yine de şanslıyız. bu topraklarda onca provokasyona onca kirli ele rağmen, hala uyum içinde kardeşçe yaşayabiliyoruz. ama birileri hep kaşıyor. birileri bu ülkede etnik ve mezhepsel kavga çıkarmayı, araya uçurum koymayı, daha da kötüsü bunu siyasi ve ekonomik menfaatleri için yapmayı kendine misyon edinmiş durumda. oyuna gelenler var, gelmemek lazım.

HushMoney ve Balboa7 bunu beğendi.
  15. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Evet.
    Avrupada camiiye karşı çıkmaları ne olacak?!
    Haklısınız

Son düzenleme: 28 Aralık 2014
  16. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    aslında avrupa ile türkiyenin şöyle bir farkı var. türkiye de halk arasında dini ve etniksel bir ayrılık yok iken, devlet sürekli olayı kaşımakta, kendi varlığını güya korumak için,
    avrupa da ise devlet ayrım yapmamaya özen gösterirken, halk devleti provoke etmekte.

HushMoney bunu beğendi.
  17. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Aha gene din konusu acildi.artik bunalmaya basladim adamakilli bir sohbet edemiyoruz.simdi bunlari dedim diye bir dinci gelir bana sarar.dindicileri hic sevmem hatta en sinir oldugun insan modelidir ama dindarlar iyidir..

frodobagins000, Balboa7 ve HushMoney bunu beğendi.
  18. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Yobazlara bizde karşıyız:)

tarantino16 bunu beğendi.
  19. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Yılbaşı gecesi patlama gecesiiiii :D :D :D

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Yarım litre red label ve 2-3 kg abur cubur yicem.Patlama yaşıcam.

Sayfayı Paylaş