Yüzmede vücut gelişimi

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve ssscs tarafından 23 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. yüzmeylçn

yüzmeylçn Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Ben 16 yaşındayım profesonel olarak yüzüyorum diyebiliriz, hatta seneye bu zamanlar bir aksilik çıkmazsa milli takımdayım diyebiliriz neyse, yüzme antrenmanında şunu unutmaman gerek stilni hiç bozmayacaksın ilk ikkat etmen gereken o suyun içinde olduğun için daha çok yoruluyorsun ve yavaşlıyorsun antrenman sırasında kendini zorla ayrıca omuz ve göğüs gelişimi için en etkilisi kurbağa stilidir, kelebek sırt arka kol ve karın kasları, serbest ön kol biseps bacak kaslarıdır yüzerken tüm kaslar tabi ki çalışır ama bunlar en faal olanları yardımcı olduysam sevinirim

2. vivianas

vivianas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Bende yuzucuyum 19yasindayim yaklasik olarak bu sporu 3senedir yapiyorum. Yuzerek vücut gelistirmek istiyorsan oncelikle yaptigin hareketlerin doğru olmasi gerek oncelikle bi kursda dogrulari öğren. Kelebek cok zor bir stildir oncelikle digerlerini tam yapabilmen gerek. Vücut gelistirme isine gelince yuzerken pes etmiceksin zorlicaksin kendini,diyet yapicaksin,evede dumbel seti aldimmi tamamdir keyfine dicek yok ;)

3. Korgem

Korgem Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bende yüzmeyle uğraşıyorum. Evde dumbell setim var. Optimum Gold Standart Whey de aldım. Protein tozunu yüzmeden ne kadar önce almak gerek ? Dumbell setini yüzmeyle birlikte nasıl kullanıyoruz ?

4. vivianas

vivianas Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Protein tozunu ağırlık çalıştıktan sonra güzel bi karışım yaparak icebilirsin. Dumbell çalıştıktan yani vücudunu çalıştıktan sonra yüzme yaparsan daha iyi olur. Hem dinlenmiş olur vücudun hemde kasların açılır. Ben yuzmeyi tek yapıyordum ama hastalık yüzüne bırakmak zorunda kaldım. Şuanda sadece koşu ve ağırlık çalışıyorum. Yüzme işini cardio olarak gör. Yani haftanın 2 günü düzenli yüz yağ yakıminda müthiş değişiklik olur. İyi sporlar

5. Korgem

Korgem Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yüzmede mümkün olduğunca stilin tarzını koruyarak spirint yapıyorum antremanın son 5-6 DK sı. Kendimi çok yoruyorum bunun ağırlık çalışmadaki gibi bir katkısı olur mu ?

6. Tamerburak

Tamerburak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Antrenörlük
    Yer:
    İstanbul

Arkadaşım profosyonel olarak yüzme sporu ile uğraştım 18 yıl boyunca ve 5 yıldır da aantrenörlük yapmaktayım sana tavsiyem kulaktan dolma bilgiler ile havuza gitme.
    Ayrıca 2,5 saat kesinlikle yüzme saçmalık ben milli takıma hazırladığım çocuklarıma o kadar antrenman yaptırmıyorum.

Sana yüzme programı verecek değilim ama şunları söyliyeyim;

1. Kelebek deltoid ve trapeziusun gelişimine en çok yardımcı olan branştır.
    2. Kafana göre durmadan yüzerek gelişim değil, zarar görürsün.
    3. Uzun mesafe düşük tempo çalışıp aerobik çalışmalar sonucu vücudunda ki kaslarıda kaybetme.
    4. Kendine el paleti edin, el paleti ile yüzmeler yap kaslarında ki şişmeleri hemen hissedeceksin.
    5. Uzun mesafelerden ziyade kısa mesafeler yüksek şiddette az dinlenmeli yap.
    örn; 4x(4x25m) 1. set serbest el paleti ile @10'' ara %80 tempo
    2. set sırt-kelebek @15'' ara %85 tempo
    3. set serbest @20'' ara %90 tempo
    4. set sırt-kelebek @30 ara %95 tempo
    6. Bol ısınma yap, soğumayı suda yapma aerobik etkiye girip kas kaybedersin onun yerine streching yap.
    7. 1 saat yeterli yüzme için.
    8. Dinlenme sırasında havuz kenarında ki mermerlerde bastırmalar yap aralarda çık şınav yap, şiştiğini hisset.
    9.Ve kesinlikle proteini ilk 15 dkka içinde tüket çalışman bitince.

10. BİR YÜZME ANTRENÖRÜNDEN ÖRNEK PROGRAM AL ONA DANIŞ. KENDİ KAFANA GÖRE İŞ YAPMA !

columbu bunu beğendi.
  7. Korgem

Korgem Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Barfiks çeksek suyun içinde kolları geniş açıp skolyoza faydası olur mu ?

8. Tamerburak

Tamerburak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Antrenörlük
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşım barfiksi falan geç. Eğer skolyozun var ise kesinlikle yüzme çalışmalarını sırt üstü stiline göre programla.

Antrenmanının %65-70 i sırt üstü branşında olsun, streamline pozisyonda çalışmalar yap. Şuan işe gidiyorum akşam özelden mesaj atarsan sana antrenman yazabilirim, yardımcı olmak isterim.
    4 sene skolyozu olan bir sporcu ile çalıştım özel olarak. Deneyimim var.

9. osmanozen

osmanozen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    15 yaşındasın ve 1.80 boy he :eek:

yüzmede haftanın 5 günü yap 1-1.30 saat yüzersen daha iyi olacaktır.

10. Justice League

Justice League Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Gözle görülür bir değişme olur ama senin düşündüğün gibi bir gelişmenin olacağını sanmıyorum. Yüzmeyi seven tanıdıklarım var çok iyi de yüzerler ama henüz öyle geniş omuzlu kimse görmedim ama yağ yakımına yardımcı olup şekillenmeni sağlayabilir.

Sayfayı Paylaş