Yüzden kilo almak için ne yapmalı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve platonia tarafından 24 Nisan 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. platonia

platonia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba,1 yıl gibi bir süre içinde,diyet artı evde yaptığım spor ( crunch, ip atlama, plates) ile yaklaşık 12 kilo verdim. Şuan 53 kiloyum, boyum da 158. Bir kaç kilo daha vermem gerekiyo ancak şöyle bir problemim var; hem yüzümden kilo almak, hem de karın bölgemden 2-3 kilo vermek istiyorum. Bunu yapmak mümkün mü? Günlük yumurta, süt, et miktarını arttırsam, mesela; günde 9 yumurta, her gece yatmadan önce 1 bardak süt, ve akşam yemeklerinde tavuk yiyip, spora ağırlık versem yüzümdeki kas kaybı yerine gelir mi? Bu arada zaten çok düşük olan b12 seviyemi de yükseltmiş olursam, yüzümden kilo alabilir miyim? Bu konularda hayli bilgisizim, tavsiyelerinize ihtiyacım var:(

2. sporcudyt

sporcudyt Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba, ağırlık kaybında bazı bireylerde yüzden kayıp fazla olabiliyor. Bunu değiştirmeniz maalesef mümkün değil. Karın bölgenizdeki yağlardan kurtulmak için haftada mümkünse 4-5 gün 45 dk-1 saat orta tempo yürüyüşler yapabilirsiniz. Günlük 4-5 fincan kadar yeşil çay tüketmeniz de karın bölgesindeki yağların azalmasında etkili olur. Bunların yanında D vitamini alımı için günlük en az 15 dk (öğle saatleri hariç) güneş görmeniz ve kalsiyum ihtiyacınızı karşılamanız(özellikle süt grubundan) da size yardımcı olacaktır. B12 eksikliği için iss hayvansal proteinlere yönelmeniz gerekiyor..
    Bir bayanın günde 9 yumurta tüketmesine gerek yok ayrıca. Başarılar

3. platonia

platonia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevabınız için teşekkürler. Düzenli olarak yeşilçay içiyorum, çok da faydasını gördüm. Ama protein ağırlıklı beslenerek, hem b12 seviyemi yükseltmek, hem de yüzüme kan can gelmesini istiyorum. Bunun için de yumurtaya abanayım diye düşündüm ama 9 abartılı bir rakam oldu galiba gerçekten:p normalde 2 taneyi bile zor yiyorum..Son olarak; solgarın supplement takviyesi+ yatmadan önce süt( laktozsuz mu,köy sütü mü, devam sütü mü onu da bilmiyorum ya neyse:p) sabahları, yumurta , lor mor falan deneyeceğim bi şeyler:)

Sayfayı Paylaş