yüz şişmanlığı

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve superlord tarafından 30 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 43 üye.
  1. kfks

kfks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    yüz şişmanlığı yağ yakımıyla ilgili kesinlikle....kilosu az olanlar da yüz şişmanlığında şikayetçi ise onlarında kilolarının büyük bir kısmının yağdan kayankladğını gösterir , bu yüzden önce yağ yakıp sonra kas yapmalıyız..

tabi bu sadece bir sebebi..diğer sebebleri genetik ve hormonlarla ilgili bir sorundan kaynaklanıyor olabilir.

2. muskulus06

muskulus06 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    sağlık
    Yer:
    ankara
    kfks yorum yaparken kesin diye ibare kullanmıssın yağın yuzde bu kadar şişme yapasını hangı bilgiye dayanarak verdin açıklarsan bizde aydınlanmış oluruz..şimdiyüzde neden şişlik olur ona gelelim.yüzde şişme ay sendromu olarak bilinir yüzün ay şeklinde yuvarlak hatlara dönüşmesi bununda sebebi vucudda su tutmayı(gereğinden fazla)sağlayarak ödem olusturması.örnek olarak steroıdler ayrıca suplementlerden canitininde ayyüz sendromunu ortaya çıkarır..saygılar...

Achilles1980 bunu beğendi.
  3. kfks

kfks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    biraz insan anatomisi hakkında fikir sabihi isen , bu yorumu yapmak zor olmaz.

4. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Benimde kiloma göre yüzüm şişman. aslında şişmanda demeyeyim. alt yanaklar fazla tam sıkmalık. Erkeksi yüz hatlarına sahip olmayı isterdim. Belirgen bir çene. biraz çıkık elmacık kemikleri avurtlar biraz çökük. Acaba bunu sağlayabilirmiyiz. Sert sakız çiğnemek işe yarar mı

5. muskulus06

muskulus06 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    sağlık
    Yer:
    ankara
    kfks anatomıyı iyi bilirim hemde çok iyi.6 sne tıp fakultesi 5 sende uzmanlıkta...bunu sormamın amacı bılımsel bı verş yada makaleye dayanarak mı verdgındı ama kişisel fıkrınmıs anlasıldı...

6. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer vücut zayıf yüz biraz tombul gibiyse bu anatomiktir çevrenize bakarsanız anlarsınız spor salonundada görüyorum adamın kafası vücuduna omuzlarına oranla büyük...yağ oranı deme sakın onunla ilgili olduğunu bizde biliyoruz ama anatomik özelliklerden dolayı kaynaklanan durumlarda var...

7. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    kafanın büyük olmasıyla,yüzün şiş olması aynı şey değil.

8. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı

1-Göz Düzeltici

Faydaları

Göz düzeltici, gözü çevreleyen orbicularis aculi kaslarını çalıştırır.Vücuttaki en önemli kaslardan biri olan bu kas gözün açılıp kapanmasını sağlar.
    Bu kas bütün göz çevresine kan pompalanmasını, alt ve üst gözkapağımızın güçlenmesini sağlar.
    Ayrıca bu egzersiz göz altındaki şişkinliklerin azalmasını, göz altındaki çukurların dolmasını sağlar.
    Başka bir etkisi de göz yuvasının genişletmesi, size geniş, parlak gözlere sahip bir görünüm kazandırması.
    Bu nasıl mümkün olabilir?İşte gerçekler.
    Yaşlandıkça, üst göz kapağı kaslarımız gerginliklerini kaybediyor ve göz yuvasına doğru sarkıyor,
    bütün alanı ele geçiriyor ve göz yuvamızı olduğundan küçük gösteriyor.
    Üst ve alt göz kapaklarımızı kasarak ve kaldırarak göz yuvamızın daha belirgin ve geniş görünmesini sağlayabiliriz.
    Metod:

1-Bu egzersizi yatarak veya oturarak uygulayabilirsiniz.
    Orta parmaklarınızı kaşlarınızın ve burun kemiğinizin arasına koyun.
    İşaret parmaklarınızı hafif bir baskı yapacak şekilde gözünüzü dış kenarlarına koyun.
    Başınızın üstüne doğru bakın.Alt göz kapaklarınızı güçlü bir şekilde kısın.
    Dış göz kasınızdaki nabzı hissedin.Her seferinde atan kasa odaklanarak 10 kere
    kısın ve bırakın.Dikkat edin, burada gözlerimizi kısıyoruz, kapatmıyoruz.

2.Gözlerinizi kısılı, etlerinizi sıkı tutun ve kırka kadar sayın.
    Gözlerinizi sıkıca kapalı tutmanız çok önemli, böylece siz sayarken etleriniz sıkışır.

İpucu

Göz düzelticiyi günde iki kere tekrarlayın.Eğer derin çukurlarınız veya siddetli göz altı şişkinlikleriniz
    varsa egzersizi günde 3 kere tekrarlayın.Orta parmaklarınızla kaşlarınızın arasına hafif bir basınç uygulayın.
    Bu cildinizin kırışmasına izin vermez.
    İşaret parmaklarınız gözlerinizin dış köşesinde tutun, cildinizde kırışıklık oluşmaması için
    hafif bir baskı uygulayın.

3.Alın Kaldırıcı

Yararları

Çok amaçlı egzersiz kaşların kaldırılmasına yarayan epicranius kasını,
    alındaki derinin öne gitmesini sağlayan Frontalis
    alındaki derinin arkaya gitmesini sağlayan occipitalis ve bu ikisine katılan galea aponeurotica kasını çalıştırır.
    Egzersiz alında oluşan çizgileri tamamen geçirir veya azalmasını sağlar ve kaşları yükseltir.
    Aynı zamanda üst göz kapaklarında yaş ilerledikçe kas sıkılığının azalmasından meydana gelen sarkmayı da önler, varsa azaltır.

Metod

1.Bu egzersizi oturarak ya da yatarak yapabilirsiniz.
    Ben bunu yatarak yapmayı seviyorum böylece egzersizi yaparken daha çok gayret sarfettiğimi hissediyorum.
    İşaret parmaklarınızı alnınızın ortasına, kaşlarınızla paralel olacak şekilde, yerleştirin.
    Parmaklarınızı kaşlarınıza doğru çekin.Onları aşağıda tutun.
    Parmaklarınızla bastırırken, kaşlarınızı yukarı itmeye çalışın.
    10 kez kaşlarınızı yukarı itin ve serbest bırakın.

2.Kaşlarınız yukarıdayken ve ellerinizle aşağı doğru iterken pozisyonunuzu koruyun ve kaşlarınızla minik itmeler yapın.
    Bu itmelere kaslarınızın çalıştığını hissedinceye kadar devam edin ve ondan sonra 30 a kadar sayın ve bırakın.
    Rahatlayın ve alnınızın merkezine dairesel hareketlerle masaj yapın.
    Bu kası rahatlatır ve en iyi sonucu elde etmenize katkıda bulunur.

İpucu

Alın kaldırıcıyı günde iki kez yapın.
    Ağırlaşmış ve sinirli gibi görünmenize sebep olan alnınızı düzeltmek için günde 3 kez yapın.
    Eğer parmaklarınız kayıyorsa, bir parça kağıt mendil kullanın, yuvarlayın, daha iyi-çekim için- işaret parmaklarınızın altına koyun.

4.Yanak Geliştirici

5.Yüz Uyarıcı

6.Burun Kısaltıcı

Yararları

Burun Kısaltıcı uygun bir biçimde kanı uyarıyor ve üst dudak ve burun çevresi boyunca oksijen akışını sağlıyor.
    Bir çok müşterim bunu burun çevresinde karıncalanma olarak tarif etti.Bu iyi bir şey.
    O bölgede kan dolaşımının arttığının işareti.Zaten biz de bunu istiyoruz.
    Daha öncede bahsettiğim gibi, yaşamımız boyunca burunlarımız büyüyor.
    Burunun düşmesinin ve genişlemesinin işareti.
    İyi haberse bu egzersiz burunu kısaltıp, darlaştırıyor.Bu egzersiz depressor septi kasını çalıştırıyor.
    Pinokyo kitabımı okumalı:)Yalan söylemeye devam edebilir ve kimsenin bundan haberi olmaz.
    Dünya çapındaki politikacılar düzenli bir şekilde bu egzersizi yapıyorlar çünkü hepsi işe yaradığını biliyor.

Metod

1.Bu egzersizi hareket ederken, otururken veya yatarken yapabilirsiniz.
    Benim tercihim telefondayken yapmak.
    Burnunuzu işaret parmağınızla kuvvetlice yukarı doğru eğin.
    Burnunuzu, üst dudağınızı dişlerinizin üstüne doğru aşağı çekerek veya
    burun deliklerinizi ittirerek, aşağı doğru bükün.Bir saniye tutun.

2.Dudağınızı serbest bırakın.Egzersizi 35 kere tekrarlayın.
    Her seferinde burnunuzun parmağınızda doğru eğildiğini hissetmelisiniz.
    Hareketi tekrarlarken normal sıklıkta nefes almayı unutmayın.

İpucu

Burun kısaltıcıyı günde bir kez yapın.
    Eğer burnunuz istediğinizden biraz uzunsa veya biraz daha genişse bu egzersizi günde iki kez yapın.
    Müşterilerimden rinoplasti(kırık burnu tedavi ameliyatı) ameliyatı olan bazıları, bir kaç hafta bu egzersizi yapmanın
    burunlarına daha doğal ve heykelimsi bir görünüm verdiğini bildirdi.
    Bunun doğru olduğunu biliyorum çünkü bende de işe yaradı.

7.Ağız Kenarı Kaldırıcı

8.Dudak Şekillendirici

İpucu

Ağız çevresindeki orbicularis oris kasını çalıştırarak, dudağınızın daha genç görünmesini, sıkılaşmasını ve dolgunlaşmasını sağlar.
    Bu egzersiz dudaklarınızın genişlemesini ve üst dudağınızın pürüzsüzleşmesini sağlar.

Metod
    1.Bu egzersiz yatarak veya oturarak yapılabilir.
    Ben yatarak yapmaktan hoşlanıyorum çünkü ara sıra yatmaktan hoşlanıyorum.
    Dudaklarınızı birbirine bastırın, en iyi surat asma taklidinizi yapın:).
    Dudaklarınızı büzmeyin.Dişlerinizi sıkmayın.
    İşaret parmağınızı dudaklarınızın ortasına yerleştirin.
    Dudaklarınızın arasında bir kalemi sıkıştırdığınızı farzedin.
    2.Parmağınızı yavaşça dudaklarınızın merkezinden uzaklaştırın.
    Kalemin uzayıp büyüdüğünü hayal edin.
    Kaleminizi yukarı doğru kaldırdığınızı farzedin ve hayali kaleminizi yanmayı hissedene kadar uzatın.
    Yanmayı hissettiğinizde parmağınızı seri bir şekilde üst ve alt dudaklarınıza hafifçe vurun,
    bu hareketi yaparken içinizden otuza kadar sayın.
    Dudağınızı dışa doğru püskürterek(puff yaparak:), laktik asiti serbest bırakın.

İpucu

Dudak şekillendiriciyi ince dudaklarınızı dolgunlaştırmak için günde iki kez yapın.
    Bu stresi ve gerilimi ağız çevresinde tutanlar için muhteşem bir egzersizdir.
    Dudaklarınızı büzmeyin, basitçe birbirine bastırın.
    Dudak çizgisinde hiç bir kırışıklık görmemelisiniz.

Not:Bu egzersizi ağzınıza gerçekten kalem alarak yapmanız daha mantıklı ve bir yüz yogası uzmanı da öyle göstermişti.Aşağıdaki videoda var.
    http://video.milliyet.com.tr/default...get=01.05.2007
    Videoyu izleyemeyenler için: Dudaklarınızla bir kalemi sıkıca tutun ve kaldırabildiğiniz kadar yukarı, burnunuza doğru, kaldırın.

9.Dudak Üstü Sıkılaştırıcı

10.Boyun Güçlendirici

11.Çene Güçlendirici

12.Yüz Genişletici

13.Yüz İnceltici

Yararları

Yüz inceltici geniş bir yüzü daraltır, sarkmaları toparlar, sıkılaştırır.
    Yüzünüz zaten inceyse, bu egzersiz yüzünüzün yanlarını sıkı tutar.
    Buccinator kasını çalıştırmak yüz kaslarının sıkılığını artırır.
    Eğer yüzünüzün geniş veya dar olup olmadığını bilmiyorsanız, iyi bir arkadaşınıza sorun.

Metod

1.
    Bu egzersizi oturarak veya yatarak yapabilirsiniz.
    Şahsen ben yatarak yapmaktan hoşlanıyorum çünkü daha kolay geliyor, yer çekiminin etkilerini tersine çeviriyor.
    Ağzınızı açın ve dudaklarınızı üst ve alt dişlerinizin üstüne kuvvetlice kıvırın.
    Dudaklarınızın köşelerini arka dişlerinize doğru çekin ve onları da sıkıca yuvarlayın.
    Ellerinizi çenenizin her iki yanına yerleştirin,
    sonra yavaşça yüzünüz boyunca ellerinizi yüzünüze değdirmeden yukarı doğru çekin, hayalinzde yüzünüzün kalktığını canlandırın.
    Akıl-kas bağlantınızı kullanın ve ellerinizi yüzünüzün yanlarından yukarı ve dışa, başınızın üstüne doğru hareket ettirin.
    Gözlerinizle başınızın üstüne doğru bakın.
    Ellerinizi tekrar başlangıç pozisyonuna alın ve aynı hareketleri yüzünüzün yanlarında yanma hissedinceye kadar devam edin.

2.Bu harekete yüzünüzün yanlarında laktik asitten kaynaklanan yanmayı hissedene kadar devam edin.
    Yanma hissine ulaşınca, ellerinizi yüzünüzün yukarısında tutun, bu pozisyonu koruyun ve otuza kadar sayın.
    Rahatlayın ve dudaklarınızı nefes vererek dışarı doğru püskürtün(puff yapar gibi:).

İpucu

Eğer yüzünüz ağır ve dolgunsa yüz incelticiyi günde iki kez yapın.
    Eğer yüzünüz zayıfsa, bu egzersizi genel sıkılaşma için günde bir kez yapın.

14.Boyun ve Çene Sıkılaştırıcı

Yararları
    Bu egzersiz platysma kasının çalışmasını ve güçlenmesini sağlar ve çenenin, boyunun ve çene hattının sıkılaşmasını sağlar.
    Gıdığın gözle görülür şekilde azaltır ve kimi insanlarda hemen hemen görünmez yapar.

Metod

1.Dik ve düzgün oturun, çenenizi yüksek tutun.
    Dudaklarınızı kapayın ve güçlüce gülümseyin(dişlerinizi göstermeden).
    Bir elinizi boğazınızın başlangıcına, köprücük kemiğinin üstüne koyun ve
    sıkı bir tutuşla cildinizi aşağı doğru hafifçe çekin.Yukarı, başınızın üstüne doğru bakın.
    2.Başınızı geriye doğru yatırın ve serbest bırakın.Çene ve boyun kaslarınızda kuvvetli bir çekiş hissetmelisiniz.
    Başınızı geriye yatırın, üçe kadar sayın ve normal baş pozisyonunuza(metod 1) geri dönün.Bunu 35 kere tekrarlayın.

İpucu

Bunu günde iki kez tekrarlayın.Eğer gıdık probleminiz olduğunu hissediyorsanız, günde 3 kez tekrarlayın.

kaynak : http://www.kadinlarkulubu.com/cilt-...zu-genclestirmek-icin-yuz-egzersizleri-5.html

VENGEANCE, Lavinya10 ve fitnessboy bunu beğendi.
  9. narses

narses Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    sakız çiğnemenin yüz için faydası var mı acaba???

10. Iron_Man

Iron_Man Üye

Beğenileri:
    262
    Ödül Puanları:
    0
    Hızlı kilo alımlarında ve testesteron seviyesiyle beraber öströjen hormonunda yükselmesi sonucu ,yüz kasları ve dokularında su birikmesi ile oluşur. Psikolojik olarak kişiye rahatsızlık verir. Tek çaresi diyet yapmak ve ödemi engellemek için bol bol su içmek..

fitnessboy bunu beğendi.
  11. malko

malko Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bende de yüz şişmanlığı var malesef hele yanaklarım çok kötü şişme yastık gibi fkakat bu şişmanlık kilo almaktan dolayı değil genetik malesef, her halde geçmez bu, keşke şöyle kemikli, elmacık kemiklerin dışarıda ve çenemde uzun ve dışarı çıkı olsaydı:(

12. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    Aynı durum bende antrenmanı uzun süre b ırakıp başladığımda protein felan kullandığımda ilk 1_2 ay oluyor sonra geçiyor

13. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    İnsan yüzündeki şişkinliğin yağlanmaylada çok alakası var.Yağlı veya kilolu olan bir insanda en azından yanaklarda şişkinlik genelde oluyor etrafınızda hiç görmedinizmi.Ama şuanki konu antrenman süresinde şişen suratlardan bahsediyoruz

14. asparagas

asparagas Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    yüzdeki şişkinliğin kiloyla ilgisi var o ayrıda,beslenme şekliyle de ilgisi çok var,bir kere karbonidrat ağırlıklı beslenmek daha yuvarlak yüz hatlarına yol açıyo bunu tvde de duymuştum hem spora yapmanın da etkisi var bilmiyorum bunun nasıl bi açıklaması var ama kendimden biliyorum bunuda

15. ferdiakpinar

ferdiakpinar Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul Avcılar
    Her vgcinin başına gelir bu olay.Takmayın kafaya.Yok sert sakız çiğne yok yüzüne bilmem ne yaprağı koy maymuna çevirmeyelim kendimizi arkadaşlar,erkeğiz sonuçta.

16. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    yağ yakımı+kas kütleni arttır,
    çenen sivrileşecektir ha tabi sıvı alımıda önemli

17. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Bende body e başlamadan önce şişkindi vücut zayıftı 1.75 boy 67 kgdım 5 ay önce şu an suratım bayağı bi zayıfladı arkadaşlar body yaramış diyor ve şu anda boyum 1.79 belki de 1.80 olmuştur boyumun çok uzamasından kaynaklanıyor bu galiba kilomda 72 vücutta kas :) ama suratımın şuanki halinden bayağı bir memnunum tanımayanlarda oluyor ama 3 sn bakınca anlıyorlar kim olduğumu

18. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    bazı insanlar sivri ve yanak kemikleri düz çıkıntılıdır ve onlar kilo almış gibi gözükmez ronnie coleman gibi ama jay cutlere bakarsan o da kilolu gözüküyor arasındaki farkı anlarsın.benim sana tavsiyem yüzünün insanlar tarafından zayıf gözükmesini istiyorsan.yüzünü her sabah sıcak suyla yıka görüceksin değişimi herkes te zayıflamışsın diyecektir.ve sabun kullanma yıkarken.boş sıcak su ile yıka.eyer illada sabun kullanaacağım dersen o zaman sabunu sadce saçına sür ve sıcajk suyu saçına dök yüzüne de gelir sabun bu da yine yüzünü zayıf gösterir.yüzde yüz başarılı olmuştur.çoğu insanda ben önerdim yaptılar.sende yap kaybadecek bir şeyin yok.;) olumlu sonuçları bekliyorum senden.

Lavinya10 bunu beğendi.
  19. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Bendede tam tersi bir olay var, yüzüm ve boynum kiloma, cüsseme göre baya ince çok zayıfmışım gibi bir izlenim veriyor.Hele profilden filan bakınca, harbiki öyle değil 180boy 85 kilo filanim, tuzlu filan besleniyorum vücut su tutsunda suratim biraz canli gözüksün diye.Hele diyet dönemlerinde su kaybedince dahada kötü bir hal alıyor.

20. makara34

makara34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde kilo ma göre yanaklarım şişkin bende 2gündür Koşarken kar maskesi takıyorum işe yarar mı acaba?

Sayfayı Paylaş