wing chun vs kıckbox

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve superman11 tarafından 26 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. superman11

superman11 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    sizce 2 'sinden biri Hangisi kazanir dövüşü ?

2. VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY

VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    DIŞ TİCARET
    Yer:
    İZMİR
    Kimin dövüştüğüne bağlı , 1 yıllık wing chun çalışmış biri , 5 yıllık kick bokscu önünde kum torbası olacaktır, Stiller değil İnsanlar dövüşür, ben Karate çalıştım , kungfucu, taekwondocu, TaeKuk Muusulcusu yerli yabancı bir çok kişiyle müsabaka yaptım ,
    Kazanmanızı sağlayan biriktirdiğiniz antreman , odaklanmanız, ve kazanmak için ortaya koyduklarınız, sonucu bu belirliyor , yoksa wing chun , kick boks , karate çok fark etmez

3. superman11

superman11 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Vallahi çok Doğru bir cevap geçenlerde ipman filmini Izlemiştim Adam zar zor nakavt edebilmişti boksöru Sanırım gerçek. Hayattan uyarlanmış bir filmdi.

VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY bunu beğendi.
  4. VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    DIŞ TİCARET
    Yer:
    İZMİR
    Tabi Yip Man'nın biyografisi ve wing chun reklamı olarak yayınladılar , gerçekten yaşanmış olaylardan bahsediyorlar , uzakdoğu dövüş sanatlarına bakılınca bu tür birçok örnek var ,
    Mesela 60 - 70 kg bir Karateci 150 kg'luk bir Sumocuyu yenebilir mi ?
    Cevap yener, Karate ustası Sensei Kanazawa'yı böyle kızdıran bir Sumocu göğsüne aldığı tek yumruk darbesiyle çöküp kalmıştır , işte stil değil insanlar kazanır veya kaybeder

5. superman11

superman11 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Acaba wing chun eğitimi Veren Türkiye'deki ustalar kimlerden eğitim almıştır. Bunun için çine gidecek Halleri yoktur sanırım :)

6. VOLKAN VEYSEL DURAKÇAY

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    DIŞ TİCARET
    Yer:
    İZMİR
    Ben gittim diyene de rastladım ama nereye gitti ? Shanghai 'da gezdi dolaştı mı ? birde 15 günlük Çinde kalmayla olmaz , bir salondaki eğitimi almak için, form tutmak için 3 ay - 6 ay gibi kalınmalı,
    wing chun da olan genel bir hata , ünlü hocaları YipMan >(Çince Yi Wen diyorlar) diğer stillere , okullara ne kadar saygılı, toleranslı ve kibar yaklaşıma sahipse bugünki wing chuncuyum diyenler o kadar saygısız , toleranssız ve bozuk fikirlere sahipler, benim konuştuğum bir wing chun sahibine göre kick boks, karate , hiç birinin değeri yoktu ,
    ama tüm Savaş sanatları aslında insanı sağlıklı olması amacını güder , yoksa diğer stillere meydan okuma , aşağı görme amacı gütmez , herhalde wing chunda şampiyona olmadığı için bunların kendini gösterme , kanıtlama yerleri yok , onuda işte şunu sokakta dövdüm , bunu yendim diyerek halletmeye çalışıyorlar !!!

Barkın Taşcan bunu beğendi.
  7. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Yalnız ustaları inanılmaz seri yumruk atıyor.post doktora çalışmaları için 2 yıl Çinde kalmıştım. Bir arkadaşın isteği üzerine salonlarına gittim.Hocaları duvara monte edilmiş bir cisme (adını bilmiyorum:) ), o kadar seri ve inanılmaz yumruk atıyordu ki.Seri atış yapan kalaşnikoftan çıkan mermi gibiydi. Bu sporu hiç yapmadım ama estetik açıdan wing Chun çok hoş. Ama dövüşte işe yaramaz.

8. superman11

superman11 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Bencede Hoş bir dövüş Sanatı Ama yıllarını Vererek bu spora Bence Sokakta işe Yarayabilir :).
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Ağustos 2016 ---
    Çok Doğru .

Sayfayı Paylaş