Wing- Chun ile beraber hangi sporu yapmalıyım?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Erdeniz tarafından 25 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Erdeniz

Erdeniz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba, ben 16 yaşındayım 65 kilo 170 boyundayım. 4 ay gibi bir süredir wing chun yapıyorum.Wing chun gerçekten sokakata işe yarar bir spor ama wing chun da low kickler dışında tekme yok ve antrenmanlarında fazla fiziksel aktivite olmadığı için hareket etmiyorum çok fazla. Bu yüzden Wing chun yanında kick box, muay thai yada taekwondo başlamak istiyorum. Zaman ve maddi açıdan imkanım var. Sizce iki tane sporu bir arada yapmamın sakıncası olur mu ve hangi sporu önerirsiniz?
    (Boy uzamasını yavaşlatacak antrenmanları olan sporlardan uzak durmak isterim )

2. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Tekmeleri ve dövüşü ilerletmek istiyorsan muay thai, boks veya güreşe başlayabilirsin.Yok dövüş böyle iyi ben daha çok hareketi artırmak fiziği iyileştirmek istiyorum diyorsan,Yani daha güçlü olmak istiyorsan street workout a bakabilirsin, kendi vücut ağırlığınla barfix,şınav ve mekiğin çeşitli şekillerini yapıyorsun.İmkan yoksa muay thai, boks veya güreşe gidebilirsin.Başka dövüş sporları da olur.Body e gitmek ister misin bilmem ben şahsen sw varken tercih etmem.Yine de şunu söyleyeyim.Body boy uzamasını durdurmaz, yavaşlatmaz, boyu kısaltmaz.Yapacaksan da ilaç, steroid kullanmanı tavsiye etmem eğer ki çok aşırı derecede ilerlersen body de anca o zaman çok az kullanmalısın bence.
    Ben senin yerinde olsam wing chun + street workout yaparım.Beslenmeni de düzenli tut. Uyku düzenini falan da düzenli tut.

3. Erdeniz

Erdeniz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam cevap için öncelikle teşekkürler.. ben biraz böyle döner tekme falan atmak istiyorum :D body pek ilgimi çekmiyor o yüzden .. :D sanırım kick box a başlayacağım :D yarın salonlara bakıcam bi kick box için.

4. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Kickbox+Wing chun güzel olur gerçekten boş zamanlarında da barfix, şınav mekik çekersen süper olur.Ama döner tekme istiyorsan taekwondo + wing chun yapmalısın.Kick boks da pek döner tekme olmaz.

5. Erdeniz

Erdeniz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yani öyle uçan tekme değil tabiki istedğim.. high kickler olsun yeter :D kick box da karar kıldım ya taekwondo düşünmüyorum.. ama kick box un antrenmanları biraz sertmiş galiba :/

6. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Dert etme hem teknik vur hem de sert.High kick ini de atarsın işte.Buna değer.

7. Erdeniz

Erdeniz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Maalesef iki sporu bir arada yapamayacağım gibi görünüyor. Bugün bir kick boks salonuna gittim görüşmeye. Hoca dersi izle bugün dedi. Daha önce bir spor yaptınmı dedi. Wing chun yaptığımı ve yapmaya devam ettiğimi söyledim. Ama hocam ikisini beraber götürmenin mümkün olmayacağını söyledi duruş farkından dolayı... Birini seçmemi önerdi. Ne yapsam bilmiyorum :/

8. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ben senin yerinde olsam kick boks yaparım.Ya da kick boks + street workout.

9. hanser35

hanser35 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Konuyu hala takip ediyor musun bilmiyorum . Sana tavsiyem Wing Chun + BJJ yapman. 2 yıl Wing Chun yaptım . Zaman ayıramadığımdan dolayı bırakmak zorunda kaldım . Aklımda hep BJJ ile kombine etmek vardı. Eğer Wing Chuna devam edicem diyorsan bunu BJJ ile iyi kombine edebilirsin. Sebebi ise Sifum'un sürekli tekrarladığı şu sözü : '' Ayakta başlayan her mücadele dışarıdan bir müdahale olmadığı sürece mutlaka ve mutlaka yerde biter . '' İşte BJJ bu noktada devreye giriyor. Yerde sergileyeceğin performans sana mücadelenin mutlak sonucunu belirleyecektir. Bu kişisel fikrim. Bir göz at derim .

Sayfayı Paylaş