Whey ve Kreatin

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve BURAGBA tarafından 22 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Beyler benim gün içinde yediğim 400 gr tavuk göğsü + toplamda 12 yemek kaşığı bulgur bulgur karmadıysa 1 tabaklık barbunya kahvaltılarda da sütaş light peynir 100 gr da 25 gr ******gr yağ var 1 veya 2 dilim buğday ekmeği ile tüketiyorum onları ve son olarakta kahvaltımda 5 yumurta 3 beyaz 2 tam şeklinde hesaplarıma göre 100-120 gr mı geçmiyor aldığım protein 70 kg yum yaklaşık 140-160 gr civarı tüketmem gerekirken 40-50 gr bir açık kalıyor şuan 200 tl param var optimum whey mi almalıyım yoksa güç ve performans için kreatin mi ?

2. kas gucu

kas gucu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Bence Whey al , Kreatin dışarıdan alımı tehlikeli çünkü vücudun ürettiği birşeyi dışarıdan ekstra vermiş oluyorsun bu da vücut dengesini etkiliyor. Bir de şeker grupları al enerji için Maltodekstini tercih et ama spor esnasında kullanacaksan Dekstroz daha etkilidir (çabuk enerji eldesi için)

3. jonahhex

jonahhex Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Kreatin tehlikeli mi :D nerden duydun bunu yahu bir arastirma calisma göster de bakalim :) Kac aydir spor yapiyorsun buragba ?

4. kas gucu

kas gucu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Jonahhex kardeşim ben Gıda Mühendisiyim ve çalışma konularım bu tarz ürünler (Gıda takviyeleri, proteinler , şekerler ve kullanım oranları ayarlaması). Yani sadece konu üzerinde çok araştırma yaptım diye söylüyorum yoksa mesleğin önemi yok. Doktorluk yok ama :) Aşağıda bazı linkler veriyorum. Daha sonra vakit olunca yapılan tez çalışmalarını da gönderirim.

http://liusunney3.blogcu.com/kreati...-bobrek-yetmezligi-asama-2-tehlikeli/19746850
    http://www.cevapsepeti.com/yazilar/kreatin-yuklemesinin-tehlikeleri-nelerdir/

Böbrek yetmezliği yaptığı kanıtlanmış yani. Sen bunları incele kardeşim birşeye kafan takılırsa bana mesaj atarsın. Vücuda Kreatin yüklemesi yapmak tehlikeli aklınızda olsun bunun yerine vücudunuzun kreatin üretmesini sağlayın. Vücut kendi üretirse hep limitlerin altında tutar. Allahın hikmeti işte. Denge kurulu yani.

Ben uzun süredir spor yapıyorum. Üniversitede okul güreş takımındaydım. Minder güreşi ve yağlı güreş yaptım yalnız boy 1,82 kilo 75 olduğu için pek başarılı olamadık :( Güreşte boy kısa kilo çok olacak yani kiloyu kemikten almayacaksın.

5. eci

eci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Spor esnasında dekstroz :eek:

@BURAGBA, 200 TL'e ikisini alabileceğin kampanyalar oluyor supp. sitelerinde bir araştır istersen.

6. kas gucu

kas gucu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    oy kı
    Evet eci kardeş. Dekstroz en hızlı kana karışan şeker grubudur. Hızlı sindirilir ve enerji veriri. Hastaneye bitkin halde acilden giriş yaparsın bi serum basarlar (Serumun ana maddesi Dekstroz dur) hemen fişek gibi canlanırsın :) Bu işin şakası tabi Allah kimseyi acil hasta etmesin.

Dekstroz ana enerji kaynağı olarak hemen kullanılıp hızlı enerji sağlar. maltodekstrin ise daha geç parçalanır. Acil enerji kaynağı olmaz ama sporcuların eksik etmemesi gereken bir enerji kaynağıdır. Ayrıca kilo almak isteyenler kesinlikle Maltodekstrin kullansın. maltodekstrin fazlası yağ olarak depo edilir.

Arkadaşlar sorusu olan olursa bana yazabilir . Para falan da istediğim yok bilgi paylaştıkça çoğalır ve dinimiz ilmi paylaşın diyor. Birine faydamız olursa dua etsin yeter.

7. eci

eci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Araştırmalarında bir yanlışlık var galiba, Malto ve dekstroz sporcular için antrenman sonrası tercih edilir. Genelde insülini ani yükseltmemek, dengeli tutmak için esmer pirinç, kepekli bulgur, tam buğday veya kepekli ekmek tercih edilir.

8. kas gucu

kas gucu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Spor esnasında dediğim o zaten. Antreman sonrası yani. salondan çıkmadan bir miktar Dekstroz ile enerjini geri kazanabilirsin. Eğer çok yorgunluk olumşuş ise. ben solüsyon yapıyorum yani şöyle içeceğim suyun içerisine önceden dekstroz karıştırıyorum biraz da Limon sıkıyorum ( bu sadece lezzetlendirme amaçlı içimi daha güzel oluyor limonata gibi). Böylece yorgunluk falan kalmıyor. Senin dediğin de doğru ama amaçlar farklı kardeşim. Bunlar insülin oranı sıkıntısı yaşayanlarda ani yükselmeyi engelleme amaçlı yani Allah korusun şeker hastası isen ve spor yapıyorsan tabi bunları kullanmak tehlikeli. Bunun yerine şeker oranını kademeli yükseltecek ürünler lazım. Dediğin gibi Esmer pirinç gibi ürünler. Bu arada maltodekstrin de ani yükselme yapmaz.

Ben foruma eklem ağrılarım nedeni ile üye oldum ama ona çare araken bu konularda da tecrübelerimi paylaşmak istedim. Eğer bu tarz sıkıntı yaşayan veya çare bulan varsa rica edeceğim bana bilgi versin. Özellikle el bileklerimde ve baş parmaklarımda ağrı var. Spor yapmak eziyet oldu artık.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Eylül 2014 ---
    Bu arada Buragba kardeş kusura bakma senin konunu başka yere taşıdık. Sen bence Whey de kal. Hiç birşey yoksa bile riske girme.

9. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    doğrusunu söylemek gerekirse 1 yıl oluyor başlayalı ama 1 yıl evde yaptım haftaya yazılıcam salona ama takviye almam gerekiyormuş gibi geliyor altyapı oldu en azından zaten endomorf tipi olduğum için karbohdiratı düşük tutmaya çalışıyorum gün içinde halsizliğim felan oluyor antremanımı etkiliyor salonda daha ağır olcağı için takviye almak istiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Eylül 2014 ---
    bir kaç kez denk geldim de nutrex kreatini çok tavsiye ediyolar hem fiyatı ideal gibi 75 tl günde 1 servis kullanımla 100 servis çıkıyor etkili de bir ürün diyolar hakkında

10. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Kreatin üreticilerine bi garizin var galiba :D

Marsdan Dünyaya Tapatalk aracılığı ile gönderildi

11. kas gucu

kas gucu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Yok be kardeş doğruyu söyleyelim diyoruz ama takan yok;) Neyse biz söyleyelim de gerisini kullanan düşünsün

12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Sabaha kadar çalıştım, beynim kazan gibi ama umarım yanlış hesap yapmıyorumdur.Örnek bir protein tozuna baktım, 189 liraymış. İçinde 74 ölçek bulunuyor ve her ölçek 23.9 gr. Yani 189 liraya 1768 gr protein var. Örnek bir de tavuk göğsüne baktım, 200 liraya 15 kg alabiliyorsun. 100 gr'ında 20 gr protein olsa kilo başına 200gr, yani 15 kiloda 3000 gr protein içerir, ki yanlış hatırlamıyorsam tavuk göğsünde 20'den fazla protein var. 189 liralık aldığında 2835 gr proteine denk geliyor. Aynı fiyata aldığın protein tozu 1768 gr protein içeriyor. Daha ucuz markalar vardır elbet arada çok büyük fark olmadığı sürece tavuk yemek daha ucuz gözüküyor. O zaman yediğin günlük et miktarını 600 gr'a çıkartmak maddi açıdan daha mantıklı değil mi?

sadecespor ve gurkanisevic bunu beğendi.
  13. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    ben kana wheyler daha çabuk karıştığı için + gına geldiği için tavuk yemekten bıktım artık yani mecburiyetten yiyorum kekik felan sos felan katıp

14. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Kreatine karsiyim su dengesiyle oynadigina inaniyorum buda direk bobreklere sikinti acabilir ama bilimsel kanitim yok

Sayfayı Paylaş