Whey ve Casein Proteinlerini Bir Arada Kullanmak

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve gs_taraftar tarafından 9 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. gs_taraftar

gs_taraftar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    6
    Meslek:
    Yarı Profesyonel Futbolcu ve Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İyi forumlar, şu anda elimdeki "Weider Premium Whey"'in dibine gelmiş bulunmaktayım. Sizlere birkaç sorum olacak.

Bu protein tozunu:

-Sabah kalkar kalkmaz ve
    -Antrenmandan hemen sonra olmak üzere

günde iki defa kullanıyordum.

Ama casein protein de alıp onu sadece yatmadan önce, ve de yeni alacağım Optimum Gold Whey'i de sadece antrenmandan sonra bir ölçek almak istiyorum.(toplamda yine günde 2 defa) Hem daha uzun ömürlü kullanmış olurum, hemde vücut gece boyunca aç kalmaz.

Ama hem casein hemde wheyin alımı bana 354 tl gibi bir fiyata mal olacak. Halbuki tek başına whey alsam 160 tl.

Sizce ikisini birden mı alayım, yoksa optimuma başlayıp eski sistemimi devam mı ettireyim ?

Yorumlarınızı bekliyorum..

2. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Bence casein oldukca faydali bir supplement. Ozellikle yatmadan bir kac saat once proteinli birseyler tukemiyorsaniz.

Ancak fiyati bana asiri pahali geliyor. Su an kazein alma imkanim bulunmasina ragmen yine de almayi dusunmuyorum. Bende sizin gibi sabah ve antrman sonrasi whey kullaniyorum. f/p olarak bu daha mantikli bir tercih gibi geliyor bana.

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Tabi ki durumun varsa caseini de almanı öneririm. Hatta yapılan araştırmalarda antrenman sonunda whey proteinin içine katılan yarım ölçek casein proteinn daha fazla kas kütlesi oluşturduğu çıkmış. Bu biraz senin ekonomik durumunla alakalı bir şey

4. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    weiderden sonra optimum almak attan eşege ınmek gbi birşey :D

Sayfayı Paylaş