Whey Protein mi Amino Asit mi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve dexterli tarafından 25 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dexterli

dexterli Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaşlar ben 15 yaşındayım 1yıldan biraz daha fazladır spor yapıyorum aldıgım tek besin takviyesi whey protein di ama arkadaşım bana protein tozu yerine amino asit kullanmayı önerdi arjinin ve glutamin kullanman daha etkili ve iyi olur dedi bende kararsız kaldım hem whey hem amino asit kullansam zararı olurmu yardım ederseniz sevinirim iyi forumlar

2. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    En iyisi bol bcaa tüket ha marka istersen yumurta

buffdudes jr bunu beğendi.
  3. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Bunu neye göre söyledi arkadaşın :) Bence senin için en iyisi kaliteli bir proteinden devam etmek olur eğer tek supplement diyorsan neden dersen protein tozlarının içerisindede amino asitler bulunmaktadır BCAA da dahil buna. Ama protein tozu yanına amino almanı öneririm maddi durumun iyiyse likit amino alabilirsin multipower ve weider likit amino kullandım çok memnun kaldım. MP nin BCAA sıda çok güzelmiş duyduğum kadarı ile. Amino asitler proteinin yapı taşlarıdır ama proteininde amino asidinde etkileri farklılık gösterir forumu araştırmanı tavsiye ederim.

dexterli bunu beğendi.
  4. dexterli

dexterli Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    8
    aslında yag oranım biraz fazla o yüzden dedi arkadaşım maddi durumum yeterli ama definasyona girmeyi düşünüyorum protein tozu olarak whey 3 matrix kulanıyorum ama bitmek üzere sizce protein tozunu degiştriyim mi yoksa 3 matrix iyi midir aslında bu 3 matrix i bulk da kulanıyolar ama protein oranı fazla oldugu için aldım arkadaşım yaza kadar bulk yap yaza 1-2 ay kala definasyona gir dedi

5. dexterli

dexterli Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaşlar kullandıgım protein tozunu degiştiriyim mi ? yoksa whey 3 matrix iyimidir

6. burak717

burak717 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Definasyondaysan karbo ve sekerı az olan whey proteın tozu + bcaa kullanabılırsın, bcaa larda defınasyonda kas kaybını engellemek ıcın genel olarak onerılır

7. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Bcaa daki aminoasit profili whey protein tozundan farklıdır. Aminoasitler kas gelişimi için özel oranda karıştırılır. O yüzden dietinde bcaa kullan. Spordan 40 dk önce ve antremanın hemen sonrasında kullan bence.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş