Whey Fix marka Whey protein kullanan varmı ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve guest007 tarafından 25 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. HGH-Fitman

HGH-Fitman Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Son noktayı koyuyorum. Türkiye de Supplement Pazarı dar bir pazardır ve bir kaç firma boy göstermektedir. Burada yorum yapan arkadaşların bir çoğu bu firmalar tarafından desteklenmekte veya bu firmalar ile bağlantıları bulunmaktadır.
    İnternet ucu açık bir ortamdır ve isteyen kafasına göre ileri geri herşeyi yazabilir. Lakin iyi veya kötü yorum yapan arkadaşlar biraz daha şeffaf olursa seviniriz. Şu bir gerçektir ki burada hem sağlık hemde ticari sektörün kar ve zararları aynı anda ele alınmaktadır.
    Kulaktan dolma sözler veya kafasına göre konuşan arkadaşlar bilemelidir ki, bu iş çocuk oyuncağı değildir.
    Şimdi gelelim nitrofull olayına. Bu firma Türkiye de Normal proteine Aroma katarak yıllar önce yerli piyasada girişim yapan ilk firmadır.
    Ürünlerinin Nişasta olduğunu idea eden arkadaşların hiçbirinin elinde Tarım bakanlığından veya tubitak gibi devlet kurumlarından alınmış resmi belgesi yoktur.!
    Bu adamlar bir Weider veya Muscletech değildir. Whey protein veya Soy protein Ham halindeyken tatsız tuzsuz bir maddedir. Büyük firmalar bu proteini teknolojileri ile zenginleştirerek piyasaya sunarlar.
    İşin ilginç tarafı bu ürünleri sunarken içlerine Glutamin, Bcaa, Creatin gibi bir çok aminoasit ve tatlandırıcı, renklendirici katarlar! hatta GDO'lu bir çok ham madde eklerler.!
    Tadı güzel olan bize de her zaman güzel ve kaliteli gibi gelir:))
    Klasik bir Whey Protein de üretim ve işlenmesine göre %70 ila %80 arasında protein bulunabilir.
    Evet arkadaşlar.. Nitrofull'un sahipleri ve kişiliklerini bir yana bırakırsak bu amcalar! Nişasta satmadılar ve satmıyorlar. Proteinleri zenginleştirilmiş protein değil dir ama Proteindir!!!
    Şöyle deneye bilirisiniz. Wheyfix proteinin içine 5 gr Creatin ve 5 gr extra Bcaa atın!! bakın bakalım Mucsletech etkisi alıyormusunuz? sonra 5 gr Glutamin ekleyin. Şimdide Weider etkisi geliyor:)
    Anlıycağınız Wheyfix veya Met gıdanın üretiminde olan bir çok protein türü zenginleştirilmemiş proteindir. Bu sebeple fiyatları uygundur. Protein içmek ve kas yapmak istiyorsanız işinizi görür.
    İstiyorsanız evde diğer aminoasitleri kendiniz ekleyerek zenginleştirebilirsiniz. Yok ben zenginleştirilmiş protein içeceğim diyorsanız! fiyatı 2 ile çarpar öyle bir protein alırsınız.!
    Lütfen diğer marka proteinleride aldığınızda içine bakın! Ne kadar whey, ne kadarı Süt, ve ne kadarı soya proteinidir. Ayrıca bir protein sizi ishal ediyor veya migde sorunları yaşıyorsanız! bunun sebebi süt olabileceği gibi içindeki aroma veya diğer katkı maddeleri olabilir.
    Protein bir çok insanda gaz ve ishal belirtileri gösterebilir. Proteini Su ile içmeniz emilimi için iyidir.
    Sağlıklı bir yaşam dilerken!! bilip bilmeden konuşan arkadaşlardan ricam, lütfen bilginiz dahilinde yorum yapınız.!

2. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    2 msj yazmissiniz oda sadece bu konuda,ilginc.
    Peki sizin elinizde bi belge varmi iceriginin %100 gercekleri yansittigina dair?icerigini kotuleyen kadar savunanda yanlis yapmis oluyor sizin dediginize gorede kendinizle celismissiniz.

3. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    hgh fitmann nikli arkadaş, çok sarkastik takılıyor olsa gerek. nitrofull eleştirisini bilgisizlik ve artniyetle bağdaştırıp, katışıksız destek çıkmak hayli ironik.
    zaten kendisinin katılım tarihi 2 yıl öncesinden olmasına karşın, attığı mesaj sayısı 2, ikisi de aynı paralelde.
    sanırım taşlar yerine oturuyor. :)

4. HGH-Fitman

HGH-Fitman Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Cevap vermekte geçikmeyen arkadaşların Nitrofull düşmanı veya Nitrofull'un işlerini bozduğu kişiler olduğu kanısındayım. Ne kadar ilgiililer ki, anında cevabı yapıştırmışlar. Bakınız ben en son 2 sene önce yazmışım! kimin ne kadar ilgili ve neyin peşinde olduğu ortada.!
    Ben Profesyonel Sporcuyum! 4 yıl önce kısa bir süre Nitroll ürünleri kullandım.Müthiş derecede memnun kaldığımı söyleyemem ama etkisinide görmedim diyemem. Wheyfix i denedim tadını beğendim. Fakat mali bütçem yüksek olduğu için farklı proteinler kullanıyorum.
    Genellikle Avrupa malı ürün kullanırım! Amerikan mallarına Avrupa malları kadar itibar etmem. Benden belge istemiş arkadaşın biri.. dostum satılan kutuların altındaki yazıyı okursan... Kocaman puntolorlar yazılmış Tarım bakanlığı onayı ve üretim iznini göreceksin. Daha nasıl bir belge lazımdır size?
    Eğer aksini iddea ediyorsan! gideceksin 90 - 100 TL e bir kutu protein yada gainer alacaksın.. götüreceksin tarım a veya tubitak'a orada test yaptırıp sonuçları bizimle yazılı ve resmi olarak paylaşacaksın.
    Benim iddiam zaten resmi olarak onaylı! onaylı olmasa ürünlerin kutularında onay ve tarım ibaresi geçmez. Sanırım çuvallamış oluyorsun.!
    Kullanıcı arkadaşlara tavsiyem internet te dolaşan bilgilere fazla itibar etmemeleridir. Bu iş tam anlamı ile zaman ve tecrübe işidir. 12 yıldır ürün kullanan biriyim ve piyasadaki tüm ürünleri kulladım.
    Tavsiye olarak kabul ederseniz.
    1. derece Avrupa ürünleri
    2. Amerikan
    3. Yerli ve Diğerleri derim.
    Y.dışından gelen ürünler Gümrük ve Vergi mevzuatına takıldığı için yerli ürünlere gere daha pahalıdır.
    Yerli ürünler ülkeye ham madde olarak girip burada kutulandığı için daha ekonomik dir.
    Fakat y.dışındaki ar-ge türkiyede bulunmadığı için (ar-ge = araştırma geliştirme , çogu zaman üniversite desteklidir )
    Yerli ürünlerin tatları ve içimleri yabancı ürünler kadar leziz olmazlar. Lakin içerik çoğu zaman aynı ayardadır.
    Fakat şunu bilmenizi isterim ki, iyi sonuçlar elde etmek istiyorsanız ! protein den daha ziyade vucutunuzun Testeron oranına dikkat etmelisiniz. Yeterli Testestoren olmadığı sürece dünyanın en kaliteti proteininide kullansanız bir şey ifade etmez.
    Burada eleştirmeye başlasam bir çok marka ve içeriği eleştiririm ! fakat bunlar yersiz sözler.
    Salondaki hoca ürün satmak için en karlı ürünü tavsiye eder, mağazalar ha keza aynı. Kullanıcı işi bilmediği ve ürünleri test etmediği sürece hiç bir zaman kendi için en iyi olan ürünü bulamaz.
    Sağlıklı bir yaşam dilerim.

Miktatiz bunu beğendi.
  5. tuna akis

tuna akis Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Sırf buraya yorum yazabilmek için ürünü sipariş ettim aldım. Kokusu, dokusu(taneciklerin duruşu resmen suda çözülmesin de içecek kişi bunu karıştırana kadar kaslarını da geliştirsin), içimi, tadı berbatın daha da ötesinde. Kimse çıkıp bana o Türk firması o yüzden kötülüyorsun vb. yorum yazmasın lütfen. Hardline kullanıcısıyım (whey, l-carnitine, creatine, arginine ve burner ını kullanıyorum). Alıp paranızı heba etmeyin. Kutuyu açtığım an burnuma direk şeker kokusu geldi. Bu protein tozu işe yaracaksa da içmem üç kuruş ucuz diye çekilecek çile değil.

emrah_yazgan bunu beğendi.
  6. tgh28

tgh28 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    BU marka gittiğim spor salonunda gördüm hocam hollanda ürünü dedi gainerini sana geliş fiyatından yani 70 tlden verim dedi şuan araştırıyorum ve ben sağlığımı düşünen birisiyim bunu bırakın hardline kullanma şansım bile yol optimummun gözünü seveyim :)

emrah_yazgan bunu beğendi.
  7. stadler

stadler Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    optimumun gözünü seveyim demişsinde şişirme reklamlar berbat protein tozu olarak görüyorum tabi bu benim görüşüm bir muscletech değil olamaz

Sayfayı Paylaş