WeightRoom

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve tolahs tarafından 5 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. tolahs

tolahs Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar herkese merhaba ,
    Bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var , Ben İzmir'deyim. Powerlifting-Weightlifting özelinde bir salon izmir'de bilmiyorum. Bu tarz salonları "weightroom" adı altında araştırabilrisiniz. http://footballscoop.com/news/photos-louisiana-lafayette-has-a-new-13000-square-foot-weight-room/
    İzmir'de olmadığını biliyorum da. Diğer şehirlerdeki arkadaşlarım ne diyecek merak ediyorum ? Boyle bir salon açan işletmeci batar mı ? Bu tarz bir salon neden kurulmaz anlamış değilim !

2. hanser35

hanser35 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Neden kurulsun ki. Spor salonları koşu bantları ile zayıflamayı vaat edip bunun tek yol olduğunu insanlara empoze ederse , insanlar da koşu bandı sayısı fazla olan spor salonu ararlar.Tesis sahibinin umrunda değil salona Squat rack getirmek , ne de olsa Smith Machine var . Spor salonlarında program hazırlarken bir tane squat , deadlift türevi çalışma eklemeyen fitness hocaları ve bu hocalara itimat eden spor salonuna kayıtlı tonla müşteri var. Bu müşterilerden ağız birliği ile squat rack talebi , deadlift platform talebi olsa tesis sahibi salona almak zorunda kalacak .
    Bornova'da bir arkadaşımla spor salonu arıyorduk.Ben salonu değiştirecektim. Arkadaşım yeni başlayacaktı. Salonun birine girdik salonu gezmeden , fiyat vs. bir şey sormadan direkt squat rack sordum . Antrenör şaşırdı. ''Squat rack Bornova'da bir tek bizde var.Biz kaldırırsak üyelerle kavga ederiz.'' dedi. (Demek ki salonun üyeleri bilinçli buradan bu anlaşılıyor.) Program soran arkadaşıma , Antrenör beni göstererek '' Bu arkadaş uygun programı ayarlar sana...'' şeklinde konuştu. Ben de '' Yok estağfurullah '' derken , Hoca: '' Yok yook bana gelip squat rack soran adama ben saygısızlık etmem.'' dedi. Şaşırdım. Öncelikle antrenörler bu kafa yapısına sahip olacak , daha sonra bilinçli sporcu yetiştirecek ancak bundan sonra koşu bandı sayısı azalmış , smith machine kaldırılmış , deadlift platform gelmiş , squat rack sayısı artmış , uygun dairesel ağırlık plakalarına sahip spor salonları görebiliriz çevremizde. O günleri görmek dileğiyle.

tolahs, zzzxxz ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  3. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    fitness zihniyeti spor salonlarını bitirdi. artık spor salonları ışıklı , gürültülü dışarıdan bakınca diskoya benzeyen ortamlar. bu adamlardan düzgün bir salon beklemek zor.

tolahs ve zzzxxz bunu beğendi.
  4. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    ben izmir mendereste oturuyorum "Sportlife" diye bir salon var oraya geçen sene gitmiştim,gidip hocayla konuştum
    Ben; squat rack var mı ?
    Hoca;yok sadece squat mı çalışıyorsun sen ?
    Ben;hayır dedim yaptığım harketlerden birisi
    Hoca; burada programı biz yazıyoruz dışardan program getiremezsiniz
    Ben; yani ben şimdi kendi kafama göre antreman yapamazmıyım
    Hoca; hayır bizm programlarımız çok etkilidir onu uyguluyorsunuz
    Ben; Hiç bir şey demeden çıkıp gittim
    Daha sonra bu hocayı salondan kovmuşlar onu öğrendim,aynı hoca Mendereste "Gold sporium" diye bir salon var o salona da 1 ay gittim
    orada karşıma çıktı bu sefer,salon sahibi burda kulağını çekmiş galiba bu sefer kendi programınızı yazabilirsiniz dedi
    bir gün squat yapıyordum yandaki klipsler takılı değildi daha ısınıyordum zaten 40 kilo takılıydı
    hoca hemen koştu geldi sen ne yapıyorsun o ağırlıklar yere düşerse birini sakatlarsın tak şunları diye bağırdı bende ona bağırdım bütün salon zaten buna odaklandı ben bağırınca hoca yanımdan uzaklaştı
    Deadlift yaparken ağırlıkları yere bırakınca da gelip yeri kırabilirsin demişti,hatta konusunu açmıştım o zaman linki
    https://www.bodyforumtr.com/threads/gold-sporium-menderes.127117/
    ağırlığı yere bırakma derken halter salonundaki gibi yere bırakma olayı değil ağırlığı tam yere bırakırken 10 15 cm kala elimden kaymıştı bu salak oturduğu yerden kalkıp hemen koştu yanıma zemini kırabilirsin dikkat et zeminin üstünde de kauçuk plaka var ayrıca
    salon sahipleri yine bunun ne mal olduğunu anlıyorlar geçte olsa
    daha sonra bu olaydan bir kaç gün sonra bu salonda da kovdular bu hocayı
    kendisi steroid kullanan ve büyük ihtimalle bunun ticaretinide gizliden yaptığına emin olduğum tam bir sporcu düşmanı çakaldır o yüzden resminide buraya koyucam bunu herkes tanısın
    SOLDAKİ

Son düzenleme: 11 Haziran 2017
    tolahs ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  5. tolahs

tolahs Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar , sahsi fikrim herseyde olduğu gibi spor konusunda da geriden takip ediyoruz. Bardağa dolu taraftan bakarsak insanlar spor yapmak istiyor spora ilgi duyuyor , başlamak için salonlara gidiyor.
    Boş tarafı ise bilgisizlik cok fazla , kafalar "Broscience" tabir edilen kulaktan dolma bilgiler ile dolu . Simdi sıra boş bilgilerden arınmakta. olaya bilim olarak yaklaşmakta. Biraz daha umutlu olmak istiyorum. İnanıyorum ki ülkemizde bu konu artık 2. evrede yani artık insanlar
    spora başladı ve artık doğru hizmet verecek salonlar açılacaktır. Hayal ediyorum ..
    Olimpik barlar ,werksan plakalar. Deadlift , squat platformu .. Ağırlığı dilediğmizce yere atabiliyoruz. Başka ne olsun isterdiniz , Sizlerde ekleyin ? :)

zzzxxz bunu beğendi.
  6. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    efsane bi tipmiş yalnız, cemaaatin badicisi

zzzxxz ve afka9 bunu beğendi.
  7. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen yüz vücut tam fotomontaj ile yaistirilmis gibi :)
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Haziran 2017 ---
    Aynen yüz vücut tam fotomontaj ile yaistirilmis gibi :)

zzzxxz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş