Weider Shock Treatmen

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kurar tarafından 21 Temmuz 2005 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. kurar

kurar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    satış/pazarlama
    Bu ürün hakkında bilgi verebilirmisiniz...??? tesekkur ederim..!!

2. Guest

Guest Guest

Joe weider firmasi son zamanlarda degisik supplementler cikardi.
    Amerika ve ona yakin ülkelerde bunun satislari hemen baslamisti ama avrupaya sonradan geliyor.
    Su an benim Joe weider listemde su ürünler yer aliyor:

NSP PROTEIN (750g)
    SOY 80+ PROTEIN (800g)
    WHEY PROTEIN (750g)
    CFM WHEY PROTEIN (750g)
    ANABOLIC EVOLUTOIN (1,5kg)
    CRASH WEIGHT GAIN (1,5kg)
    MAXIPLEX (1,5kg)
    ZELL VOLUME PLUS2 (2kg)
    32% PROTEIN BAR (60g)
    MAXIMUM PROTEIN DRINK (53g protein ihtiva ediyor)
    42% MAXIMUM PROTEIN (100g) (42 g protein ihtiva ediyor)
    SPEED BOOSTER PLUS1(400g)
    SPEED BOOSTER PLUS2(20x25ml ampulles)
    AMINO BLAST MEGA FORTE (20x25ml ampulles)
    AMINO POWER LIQUID (1000ml)
    PURE CREATINE (500g)
    CREATINE RIBOSE (270g)
    WHEY AMINOS (300 tablets)
    L-GLUTAMINE (300g)
    BCAA (130 tablets)
    SPEED BOOSTER (50tablets)
    MEGA MASS 4000 (7kg)
    MEGA MASS 2000 (3kg)

3. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    nerede gördünüz bu ürünü?

4. kurar

kurar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    satış/pazarlama
    bir arkadasım sordu..sanırım damarları falan acıyormuş..bilgi toplarmısın dedi....bende yazdım..!!

5. Guest

Guest Guest

arkadasin bu ürünü kullanmis ve damarlari acimaya baslamis. Dogrumu anladim?
    ürünün tam ismini vermelisin ben böyle bir ürünü ilk defa duyuyorum. Ingilteredeki arkadasa sordum böyle bir ürün olabilir bende duydum dedi ama su an elimde kesin bir bilgi yok.

6. kurar

kurar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    satış/pazarlama
    Yok abi... :D bu ürün damarları açıyormuş..(genişletişyormuş) :D ..türkçe karakter kullanmadık ne hale geldik... :D

7. Guest

Guest Guest

icinde yüklü miktarda demir ve b12 vitaminleri varsa ve vitamin C de varsa o zaman bu kombinasyonla dedigin gerceklesebilir ama asiri bir sekilde degildir. Sen bu ürün hakkinda genis bir bilgi al ve daha sonra inceleriz. Aldigi ürünün üstünde mutlaka hangi maddeler olacagini yazar.

8. BB

BB Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ürün hakkında bilgi isteyen bendim. Tam adı "Weider Shock Treatment" olmalı yani sonunda bir "t" eksik yazılmış. Damarları parmak kalınlığında genişlettiği bilgisini edinmiştim ancak ürün hakkında en azından fotoğrafa ihtiyacım var getirtmek için. Burada Weider satışı yapanlar da durumdan bihaber. Özellikle doping statüsünde mi değil mi bilmeliyim.

9. Guest

Guest Guest

doping statüsünde olmasi icin icinde coffein+efedrin+amfetamin+prohormon gibi maddelerin olmasi gerekiyor.

Bunun disinda bizim insanimiz bazi seyleri iyi abartirlar. Damar sismesi de ne demek oluyor ben anlamadim. Vücutgelistirmede öyle bir kavram yoktur. Birisi genetic yapisi iyidir ve bu maddeyi almistir ve antreman esnasinda damarlarda iyi kan pompalanmasi vuku bulmustur ve bunuda arkadaslari görmüstür o zaman hemen herkese reklam etmeye baslamistir ve bu lafda ordan geliyordur.bu tür maddeleri kullanmadan yada sormadan evel birde icindeki madde belirtilirse daha genis capta yardimci olabiliriz.

10. BB

BB Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende tam olarak bunu demek istiyorum. Weider ürettiğine göre supplement çözümüdür ancak parmak kalınlığında damar çıkarmanın tek yolu atardamarların kas yapısı ile oynamaktır ki bu bana göre ciddi bir sağlık sorunu yaratır. Ürün hakkında henüz bilgisi olana rastlamadım. Sanırım sizde durumdan bihabersiniz, bizde sağa sola sorarak öğrenmeye çalışıyoruz.

11. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    muhtemelen böyle bir ürün yok...zaten ismi de pek supplement ismini andırmıyor...bu isimde, weider'in yayınlarında(Flex vs) izah edilen bir antreman tekniği mevcut...ayrıca...damarların genişlemesini sağlayacak bir ürün olsaydı bunu, weider'dan çok daha önce ilaç firmaları piyasaya sürerlerdi...zira damar tıkanıklığı tıp biliminde hala önemli bir sorun...damarları bu kadar genişletici bir ürün bu hastalığı belki de kökünden çözebilirdi....

12. BB

BB Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Damar tıkanıklığı durumunda bunun gibi bir ilaç kullanılamaz. Nedeni atardamarların kas yapısı ile oynamanın neden olabileceği ölümcül sonuçlar. Atardamarlardaki kas yapısının temel mantığı kan basıncını ayarlamak ve tansiyonu dengede tutmaktır. Sıcağa çıkan 35 yaş üstü bir insanın damarları genişler ve kan basıncı düşer. Ancak 50 'li yaşlara gelindiğinde zaman içerisinde vücudda oluşan tahrifattan ötürü tansiyon kontrol edilemez. Bayılmalar ya da beyindeki bir damarın çatlayarak felç bırakma ihtimali yükselir. Bu yönde bir ilaç yapılabilir, nitekim insan vücudunda her türlü düzenlemeyi yapabilecek ilaçların olduğuun biliyoruz. Ancak bunun sonuçlarına insan katlamaz, yani ilacın getirisi götürüsünden az olur. Bu nedenle hiç bir bilim adamı damarları genişletmeyi düşünmez, en azından atardamarların genişleme ve daralma özelliğine bu gibi bir etki yapmazlar; sonuçlarını bilirler. Bu nedenle asıl olan damarlardaki tıkanıklığın sebebini ortada kaldırmak ardından duruma çözüm üretmektir.

Nitekim insan vücudundaki damarlar genişlerse akla ilk gelen olumsuz etkiler; düşük tansiyon, halsizlik ve bayılmalar olacaktır. Bunlar en masumane düşüncelerdir.

Weider 'ın böyle bir ürün çıkarmış olabileceğini duyduğumda yukarıda saydığım zararlı etkilerden ötürü doping olabileceğini düşündüm. Sporcunun sağlığına zarar verebilecek ürünler de doping kapsamında değerlendirir, maksat vücuduna zarar vermeyi göze alan ile almayan sporcuyu aynı kulvara sokmamaktır. Araştırmaya yönelmemdeki sebep weider gibi supplement çözümleri üreten bir firmanın bunu yapmada başka bir yol bulmuş olabileceğidir.

Düşünce baloncuğu ; Gelişim için zorladığımız adale bölgesinde damar genişletme etkisini ortaya çıkartabilecek bir ilaç..

13. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    atardamarların kas yapısı ne demek??...atardamarların kas yapısı mı olur? doku yapısı vs demek istediniz herhalde...damar genişletme bu denli tehlikeli ise, balon tedavisi denen bir yöntem var ki, damarın tıkalı yerini genişleterek daha fazla kan geçmesi temel mantığına dayanıyor, bu tedavi ne alaka o halde...50li yaşlara gelindiğinde vücutta tahrifat olacağı garanti mi?? bu denli kesin nasıl konuşuluyor anlamak mümkün değil...ayrıca...damarları 1 parmak genişletiyormuş diyen de sizsiniz...madem damar genişlemesi bu kadar tehlikeliymiş, o halde kullanmak da makul olmamalı, değil mi....

alakasız konulara yol açmaması ve yanlış yönlendirmeler oluşmaması için bu konuyu kilitliyorum...böyle bir ürün varsa, bulan arkadaş yeni başlık açıp gereken bilgiyi verir...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş