Weider Premium Whey ve Premium BCAA'nın Diğer Ürünlerden Farkları ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mac81 tarafından 25 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. mac81

mac81 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba gereksiz bir konu mu oldu bilmiyorum ama eminim ki kafamdaki sorulara cevap verecek arkadaşlar çıkacaktır.Whey protein , BCAA ve kreatin almak istiyorum çoğu supplement sitesini araştırdım fakat weider ürünlerinde diğer ürünlere göre minumum 50 TL ve hatta protein , gainer gibi ürünlerde 100 TLye ulaşan fiyat farkları var , e tabi genelde pahalı şeyler insanlara cazip gelir , merak uyandırır zaten weider genelde kalitesi övülen bir marka fakat bu kadar fiyat farklarını verip almaya değermi gerçekten bilmiyorum , bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.Ayrıca biliyorum çok düşük bir ihtimal ama weider ürünlerini daha ucuza alabaliceğimiz yerler bilenler varsa onuda yazsın lütfen şimdiden teşekkürler :)

2. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Kardes almanyadan ucuz diye weider amino likit mega fort ve weider premium bcaa getirttim o kadar da abartildigi gibi degil piyasa ucuz ve kaliteli bir cok whey var bcaa var kreatine var

Whey olarak optimum universal bsn gibi markalarinda weiderden geri kalacagini sanmiyorum hemde °%30-40 daha ucuz fiyata kreatin olarakda 300 gr kreatinlerin hemen hemen her markasi weider hariç :) 40-60 tl arasinda hemde micronized formda bcaa olarak weider kullandigimi soyledim dedigim gibi pekte abartildigi gibi degil piyasadaki uygun fiyatli urunlere yonlenmen daha mantikli yoksa hammadde olarak hemen hemen hepsi ayni

3. NORTHS

NORTHS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar kullandığımız supplementlerin ham maddeleri aynı olabilir ama hammade kaliteleri değişebiliyor creatin olarak weider kullanmaya başladım ve farkı gördüm

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Weider in farkı,Diğerlerinden neredeyse %50 daha pahalı olması olabilirmi?

5. NORTHS

NORTHS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    fiyat olarak farkı bu ama performans olarak daha çabuk sindiriliyo ve daha etkili

6. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    bencede weiderin farki pahali olmasi mesela weider whey almak yerine hem ucuz kaliteli bir whey ve yanina guzel bir amino alabilirsin

Amino 3001 i amino likit mega forta tercih ederim cunku ikisinide kullandim 3001 o kadar kaliteliki 3.kutuyu bile bitirdim

-optimum whey 180 lira
    -universal 3001 120 lira
    ________Toplam 300 lira

-weider whey protein 300 lira iste farki bu---------------

7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Eminmisin?

8. ZeyKOO

ZeyKOO Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Ben suan weider kullanicisiyim arkadaslar sunu soyleyebilirim sadece suplementlerin yarari max %7 geriye kalan senin elinde ama weidee bu %7 yi tam anlaminda karsiliyormu dersen kesinlikle karsiliyor pahali evt ama hakkini verdigini soyleyebilirim . Iyi sporlar.

9. [Bukowski]

[Bukowski] Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    bende optimum gold standart var qnt bcaa qnt glutamin var 440 tl verdim hepsine memnunum ama bidahakine sadece protein tozu alicam amino almicam onun yerine bir olcek icecegime iki olcek icicem spordan sonra sonucta vucut 40 gram protein sentezliyor bir seferde bu sekil daha mantikli geldi

10. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Öğününde yediğin tavuk ne kadar etki ediyorsa Weider de o kadar etki ediyor. Aralarındaki tek fark whey proteininin bio yararlılığının biraz daha fazla olmasıdır.

11. ZeyKOO

ZeyKOO Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Aynen hocam katiliyorum .

12. Wicca

Wicca Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ben bugün Optimum Gold Whey, Universal 2700 amino ve Scivation Xtend aldım. Ayrıca elimde Weider Pure Creatine var. Ağustos ayında almıştım ancak kullanmak nasip olmadı. Sabah ve Spor sonrası protein tozu 3 tablet spor öncesi 3 tablet spor sonrası 2700 spor öncesi Weider Creatine ve Spor Sırasında da Xtend kullanıcam. Umarım faydalarını görürüm. Bu 4 ürünün bana toplam maliyeti 560 lira kadar tuttu. Tüm ürünleri başarılı olduğunu ve kullanıcıların yorumlarına göre aldım. Faydasını göreceğimi düşünüyorum.
    Weider'in ürünlerine gelecek olursak, gereğinden fazla pahalı. Hidrolize olmayan bir protein tozu için inanılmaz fahiş fiyatlara satış yapıyorlar. Dolar kurunun etkisi olup olmadığını bilmiyorum ama 1 önceki seri Ağustos ayında 250 liraya satılıyordu. Optimum da zamlandı ama 20 lira kadar zamlandı. Bu kadar uçmanın ne anlamı var bilemiyorum. Anladığım kadarıyla Weider'in türkiye de piyasayı kontrol altında tutma gibi bir amacı yok.

13. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Kullandigin urunler kaliteli. weider gercekten gereksiz ve pahali, adamlar whey i 300 liraya satiyolar sen o paraya optimum gold whey + xtendi almissindir..

14. arnoldtr0694

arnoldtr0694 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Weider Premium Whey

Seveni cok. Ama iceriginde hosuma gitmeyen birkac nokta var. Yorum yapmadan yazıyorum.

Asagıdaki tablolarda avrupanın 4 buyuk whey protein ureticisinin whey proteinlerinin amino asit tabloları var. Aslında isim geregi yılda onumden 70-100 arası bu speclerden geciyor. Ama en cok kullanilan 4 tanesini koydum. Amacim a.a lerin kendi icindeki oranini gorun.
    Sadece amino asit degerlerini vermemin sebebi bu hammadde speclerinin ArGe mize zimmetli ticari sır iceren belgeler olmasıdır. Ayrıca Weider in da Amino Asit tablosu karsılastırmanız icin verilmistir.

Neyse uzatmadan konuya gecelim.

1- Asagıdaki A.A listelerindeki Valin, Leucine ve Isoleucine i toplayın. 0.8 e bolun (Urunler %80 lik whey icindir) cıkan sonuc hicbir zaman 21 veya 22 yi gecmeyecektir. 25g BCAA/100g protein olan bir whey yoktur. Bu genetikte bir inekde yoktur. (Yorum degil, Bilgidir)

2- Glutamine degerine bakarsanız 14.5 oldugunu gorursunuz. Ve gene asagıda verdigim hammadde a.a listelerinden yukardaki gibi karsılastırırsanız 100g Whey proteinde min.17.5 ile 19g arası Glutamin oldugunu gorursunuz.

3- biraz matematik. %60 ı konsantre diyor. o zaman 0.60x80 diyelim 48gr.
    %20 izole diyor. (CFM de max %94 diyelim) 0.20x94=18.8
    48+18.8=66.8gr protein/100g + 6.7g L-Glutamine katılmıs. 73.5gr protein eder 100gr da.

30gr lık olcekde ise 73.5x0.30=22.05gr eder.

Sayfayı Paylaş