Vucutta Olusan Catlak Ve Yirtiklar

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve arnoldjr tarafından 19 Ağustos 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    agirliktan kaynaklanan kollarda bacaklarda omuzlardaki yirtik ve catlaklarin olusumunu nasil onleyecegiz bilen varmi?

2. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    geçirdiğini yada azalttığını iddia eden kremlar var. ben vazelin kullanmıştım arkadaşın tavsiesi üzerine işime yaramadı açıkcası.

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Cremeler sadece önler gecirmez. En iyi sonuc lazer ile elde edilir.

4. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    zaten onlemek gerekkkkk..hangi kremler???

5. keloglan

keloglan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu yirtiklar genelde kütle olarak dolmus vücutlarda daha çokta bulk dönemde derinin iyice gerildigi dönemlerde rastlaniyor bu zamanlarda bence özellikle birde agir kilolarda asiri silkmeli çalismalardan kaçinmali yeteri katar süratte, özellikle agirligi kaslara yedire yedire, bunu yapanlara tik tikci deniyor bodybuildigde mesela dolmus bir vücutta asirida agir bir kiloda bencpres diyelim hizli birsekilde halt?r diye gögüse büyük bir hizla intirildinde birden esnemeyen deri cart diye yirtiliyor cildinde bir esneme yenetegi var once yavasca bir ?s?tmali bir kac indirmeden sonra deriyi esnetmeden sona yirtilmalarin azaldigini gordüm calisan arkadaslarda ve üstteki arkadaslarin tavsiye ettigi kremler ve tedavilerde kacinilmaz oluyor

6. xaures

xaures Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    bide

bide yırtıklar için çalışmaya başlamadan önce yağlı kremle ovalayıp iyice ısınmak lazımmış benim kolumda var ama zamanla geçiyor 100 de 100 olmasada geçiyor bide iyi beslenmek gerekli Protein çok almalıyız kesin çözüm LASER.... 8)

7. enginguzelsoy

enginguzelsoy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müthait
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba bu benim ilk msg ım. Mart 2004 avrupa seçmesinde turkiye birincisi oldum ve avrupada 3. aoldum ... Elimden geldiğince tüm arkadaşlarla bilgilerimi paylaşırım...

u yırtık oolayı birden buyumek ten kaynaklaniyor deri bu büyümeye uyum sağlayamadığından yırtılıyor diyebiliriz kısaca. Bunun bir önlemi var.

Ancak bu önlem yırtık olmadan önce yapmalısınız (kürden önce vs.) Badem yağı kullanırsanız bu yırtıklar oluşmaz deriye esneklik sağlarsınız. Ben bişzzat denedim ve faydasını gördüm...

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    selam engin siteye hosgeldin

9. xaures

xaures Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    hoşgeldin

sağol verdiğin bilgiler için gerçektende yarıyo

10. reddevil87

reddevil87 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar cinko yu denemediniz galiba.Önlemek icin mükemmel bir yoldur hergün bir kapsul tamam.Ayazın yazısını okuyun bir bence...

11. thranduil

thranduil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ben de bu dertten muzdarip biri olarak adamakıllı bi doktora göründüm doktorun tavsiyelerini ve tedavi şeklini sizlerle paylaşayım:

çatlak ( yırtık) denilen şeye baktıgımızda bağ dokunun yapısındaki kollajen liflerde önemli bi tahribatla karsılasıyoruz..dolayısıyla çatlak tedavisinde uygulanacak ilk adım bu kollaen liflerin tamirine yönelik olmalı.. bunu yapmanın ilk ve en önemli yolu retinoik (A vitamini) tedavisi nden geçiyor.. a vitamini kollaen liflerin tedavisinde ve onarılmasında önemli yol oynuyor...bunun için a vitaminli merhemle hasarlı yere günde 2 kere retionik içeren ( mesela acnelyse fiyatı 2.8 kuruş) ilaç sürülebiliyor.. bunun yanında tedaviye madecasol da eklemek beg dokusunu güçlendirmek adına oldukca yarayıslı..( yani biraz madecasol biraz da acnelyse yi karıstırıp deriye masala yedirioruz günde iki kez)
    TABİ önce adamakıllı bi doktora görünün ondan yardım isteyin ama bu yazdıklarım da aklınızda olsun çünkü doktorlar size uyduruk bi krem verip baslarından savabiliyolar...özellikle devlet hastanelerinin cogunda böyle galiba dermatoloji sanki önemsiz bi tıp dalıymış gibi sizinle pek ilgilenmiolar,üstünkörü bakıolar sonra ver ilaç gitsin..

işin kozmetk kısmına gelince piyasada çok sayıda krem çıktı son yıllarda bunların güvenilirligi tartısılır ayrıca cok da pahalılar.. eger çatlamanının üzerinden fazla zaman gecmemişse dedigim retinoik tedavisine baslanabilir ,(adamakıllı bi özele gitseniz bi kere bence deger bunun için)

yalnız retinoik tedavisi biraz zaman istiyor en az bi altı ay belki.. ayrıca hafifi tahriş edebilir cildinizi korkmayın...

bunun yanında bol su için, e vitaminli krem de kullanabilirsiniz arada (özellikle badem yagı)
    cildinizi banyo cıkısı nemlendirmeyi de unutmayın..

kolay gele

12. gurseshalil

gurseshalil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    osmaniye
    arkadaşlar bu konuda umarım alttaki ürün işimize yarayacaktır.

Fade Out
    Karın Cilt Çatlakları İçin Krem125 ml
    Cocoa Yağlı Nemlendirici Bakım Kremi
    Fiyatı: 47,00 YTL (47.000.000 TL)
    Hamilelik sonrası, ergenlik veya kilo alma / kaybetme periyodlarında karın, kalçalar, bel veya gerekli görülen bölgelere çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Vitamin A, E, K ve Panthenol ihtiva eder.

Hamilelik sonrası karın çatlaklıklarının görünümünü azaltmaya yardımcı olan etkili bir bakım kremidir. Cildin nem muhteviyatını ve esnekliğini arttırmak için Cocoa Yağı ile formüle edilmiştir. Cilt evenning primrose ile besleniyorken Aloe vera da karın çatlaklarını azaltmaya yardımcı oluyorken; A, E, K vitaminleri ile Panthenol de cildi yumuşatır ve pürüssüzleştirir.

En iyi sonucu almak için hamilelik sonrası, ergenlik veya kilo alma / kaybetme periyodlarında günlük olarak kullanınız. Karın, kalçalar, bel veya gerekli görülen bölgelere yukarı doğru dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayınız.

İngiltere'den ithal edilmiştir.

not: yalnız bu kremi bildiğim kadarıyla sürekli kullanmak gerekiyor. büyük ihtimalle deriyi olduğundan daha esnek hale getiriyor.

13. soner

soner Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    bu lazeri yaptıracağım bir yer biliyormusun veya sende yaptırdınmı acaba

14. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Türkiyede nerede uygulanir bilemicem ama burada Lazer epilasyonu, Akne tedavisi vs yapan yerlerde yaptirtabiliyorsun.

15. kenanc

kenanc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bir-iki hafta önce televizyonda izlemiştim, buz ile tedaviden bahsediyordu, çatlakların tedavisinde başarılıymış

KRYOTERAPİ ( BUZ TEDAVİSİ) UYGULAMALARI
    Kryoterapi (buz tedavisi), sıvı haldeki azot gazının veya
    başka soğutucu maddelerin ( nitrous oxide) bazı cilt lezyonlarına
    uygulanması esasına dayanır.
    Kryoterapi yani buz yönteminin kansız olması, anestezi
    gerektirmemesi, ve kozmetik sonuçlarının mükemmel olması en büyük
    avantajıdır. Sıvı azot özel bir alet ile sprey şeklinde sıkılarak yada pamuk
    uçlu aplikatörle uygulanır.
    Kryoterapi uygulaması yapılan alanda ödem ve kabuklanma sonucunda
    lezyonlu deri atılır ve alttan yeni ve taze deri gelişimi sağlanır.
    Kryoterapi sonrası hafif bir ödem, kabuklanma veya bazen su toplaması
    olabilir. Kryoterapi uygulanan alan 2 hafta içinde iyileşir.

16. Muay Thai

Muay Thai Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten catlamis/yirtilmis bir yeri kremin duzeltmesi zor bence. Ama catlamamasi/yirtilmamasi icin derinin yumusak ve esnek tutulmasi lazim bunu nasil yaparsiniz. Bildigimiz Johnsonn and Johnson baby oil veya nivea vucut kremi gibi kremleri antrenman oncesi ve sonrasi vucudumuza ve ozelliklede zarar gormeye daha uygun yerlere (ornek kollara, gogusun etrafina) uygulayarak. Hamilelik oncesi uygulanan krem ve yaglarda bire birdir cunku gerilme ve yirtilma ayni sebeplerden oluyor.

17. HARD CHILD

HARD CHILD Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben badem yagı kullandım faydasını gördüm veya da lazer

18. XtremePumpTR

XtremePumpTR Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Almanya|Istanbul
    bu arada Zink de ise yariyor az olsada
    arti cilti koruyor
    arti steroid kullanan arkadaslar günde 100-150 Zink kullansinlar
    meme ucu büyümesini de önlüyor az da olsa

bench_O

19. mad_rayn

mad_rayn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadslar bişey sorabilirmiyim ben 15 yasımdayım ve sırtımda yırtıklar olusmaya basladı acaba boyum mu uzuyo yoksa ne olabilir bana bilgi verirseniz sevinirim şimdiden tesekkür ederim

20. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bu hafta farkettim.Sağ omzumla göğüsün birleştiği yer çatlamış ama sol tarafta yok.Ben kür filanda yapmıyorum çok aşırıda kilo almadım açıkcası.

Çokta üzüldüm rüyama bile girdi artık krem filan idare edeceğim.

Sayfayı Paylaş