Voit T600 Vs. T700

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve Piyanist89 tarafından 7 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Piyanist89

Piyanist89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    S.a arkadaşlar 1.5 senedir vücut geliştirme ile ugraşıyorum. son 3 aydır sporu bıraktım tekrar başlamayı düşünüyorum.ama spor salonuna gidip gelmek çok zaman kaybettiriyor nereden baksan yarım saatimi alıyor ve vardiyalı çalıştıgım için zorlanmaya başladım. hal böyle olunca nasıl olsa 1.5 sene yaptım. az çok tecrübem var altyapıda var. evde yapmaya karar verdim benim için artıları vakitten kazanacam vardiyalı çalıstıgım için istedigim saatte yapabilirim. pazar günleri kapalı şu saatte yapcam derdi yok vs vs. daha önce evde yapmadım ama daha pratik olacagını düşünüyorum bilmem yanlış mı düşünüyorum. Bir yerden sonra gelişim durdu bunun sebebi tamamen kendimden kaynaklı dogru ve yeterince beslenmeme ama bunlara artık ufak tefek bir çözüm bulup yoluna sokacam.Şimdi esas soru şu daha önce evde spor gibi tecrübem olmadıgından dolayı nasıl bir ekipman alacagım hakkında bir bilgim yok. Delta diye bir markanın sehpasını buldum bench bacak vs. var. dumbell felanda veriyor 30 kg ye kadar toplam 350 tl tutuyor. biraz araştırdım iyi bir marka olmadıgını çokta saglam olmadıgını duydum ve pek içime sinmedi agırlık çalısırken herhangi bir kırılma vs. olupta sakatlamayalım kendimizi işin şakası olmaz. onun için marka olarak biraz daha tanıdık markalara baktım voit te kararsız kaldım 2 tane model var .

1. Voit t600
    http://www.hepsiburada.com/voit-t60...MIt_-0j-XF1QIVwTLTCh3BXwMKEAQYASABEgJCNPD_BwE

2. Voit T700
    http://www.hepsiburada.com/voit-t70...MIkZfn0ObF1QIVCTwbCh1ZCAtcEAQYASABEgK_yfD_BwE

fiyat olarak baya fark var. ama 2.el olarak baktım
    t600 300 tl
    t700 450 tl

2.el olursa t700 alabilirim ama sıfır olacaksa t600 almak zorundayım. extradan bench bar dumbell bar ve 50 kg agırlık 350 tl tutuyor.

bu ürünleri daha önceden kullanan varsa veya bu fiyatlarda bu daha iyi bunu al diyen varsa yönlendirsin lütfen.

ayrıca voit saglamlık olarak nasıldır ?

2. Piyanist89

Piyanist89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yardımcı olacak kimse yok mu ?

3. Shiacuon

Shiacuon Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Ben senin yerinde olsam squat rack + bench sehpası alırım. İllaki ikisinin arasında Voit T600'i tercih ederim. Lat pull down yerine Barbell Row yaparsın hem eksik yer kalmayacak hem T700 de bacak yok.

Piyanist89 bunu beğendi.
  4. Piyanist89

Piyanist89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    öncelikle ilgilendigin için teşekkür ederim. söylediginde mantıklı. voit t700 de bacak var sadece gönderdigim linkte parçayı koymamıslar eksik resim. t600 den tek varkı lat pull down olması.
    lat pull down ı sırt kanat için düşünmemiştim. triceps için kullanırım diye düşündüm. bugün biraz daha araştırdım. voit t700 için bench press zor diyorlar ara mesafe kısa oldugundan dolayı barı tam tutacagın yerde barı tutan parça denk geliyormuş. burada videosu var. muhtemelen t600 de böyle onun için voitten biraz sanki sogudum gibi ama yakından görmek lazım.

birde şöyle bir ürün buldum bunda videoda neler yapılabilecegi anlatıyor.sanırım tek kötü yanı sehpa 90 derece dik durmuyor.

https://www.decathlon.com.tr/bm530-mekik-sehpasi--id_8288744.html

5. Piyanist89

Piyanist89 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Sayfayı Paylaş