vitaminsiz ve kansızım ne yapmam gerek

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve dembaba28 tarafından 9 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    başlıktada belirttiğim gibi vitaminsiz ve kansızım. Vücudum hassas. Zayıfım ve bağışıklık sistemimde zayıf. Hem kilo almak hemde kan yapıcı besin ve bol vitaminli yiyeceklerini yazarsanız sevinirim internete baktım hep bilindik şeyler kopyala yapıştır hepsi önerilerinizi bekliyom

2. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    internette yazanları uygulayacaksınız bizimde burda yazacaklarimiz ayni seyler olacaktir.
    kansızlik olayını bilmem ama düzenli bi beslenmenin çoğu rahatsizligi cozecegine inaniyorum.

bol sebze meyve tuketin
    yumurta yulaf zeytin peynir
    c vitamini olarak biber
    d vitamini icin güneş
    b vitamini için protein kaynaklari

vitamin olarak b ile d vitaminlerin eksiktir diye dusunuyorum bol protein ve gunese cikmaniz iyi olur

3. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Uzun dönem yetersizlikler ilaç kullanmadan çözüme kavuşmaz(örn demir dopaları boşalmış demir anemili biri). O yüzden doktora danışmanı ve gerekli kan testlerine göre hareket etmeni tavsiye ederim. Sonraki süreçte besin konusunda yardım etmemiz daha uygun.

Sawtain bunu beğendi.
  4. AytovviÇ

AytovviÇ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kansizliği yenmen için günlük demir ve c vitamini ihtiyacini doldurman gerekir demir fasulye,fıstık kırmızı et ve özelliklede karalahanadan alabilirsin ama etdeki demirin emilimi kolay olduğu içim et tüket c vitamini için sadece kivi yersen 1 adet kivi günlük c vitaminini doldurur.

Sayfayı Paylaş