Vitamin Minarel Takviyesi

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve byoaknx tarafından 29 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. byoaknx

byoaknx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadşalar size bir sorum olacak dün bi benzerini sordum hayatımda ilk defa spora başlıyacam hemen karbonhidrat protein tozu kulanmamı önermiyorlar,bide arkadaşlar vitamin eksikliğim var gibi araştırmalarım onu gösteriyor supplermentler.com da hardline vitamin minarel 120 kapsül gördüm araştırdım hoşuma gitti almayı planlıyorum bide çok ciddi kilo alma sorunum var yemek yiyiesim gelmiyor bunu kulandığımda pisklojik olarakta etkilermi acaba yemek yememi üründe bu https://www.supplementler.com/urun/hardline-vitamin-mineral-120-tablet-651

2. thisismusto

thisismusto Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    NETWORK SECURITY OPERATIONS ADMIN
    Yer:
    ISTANBUL
    ilk soruna gelecek olursak protein tozu vb. supplementlere hemen başlama.
    vitamin mineral takvisyesiyle ilgili de önce günlük beslenme durumunu bir değerlendirmek gerekir. ancak ne kadar iyi beslensekte gün içerisinde yediğimiz gıdalarda bazı vitaminler eksik olabiliyor. bu yüzden ilk 0-3 ay sabahları kahvaltıdan sonra omega 3-6-9 veya sadece b-6 takviyesi alabilirsin. daha sonrasında multivitamin desteğiyle beslenmeni destekleyebilirsin.

3. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Spora başlarken neden suplement takviyesi alınmaz bunu anlamıyorum , alınmaması gerekir bunda hem fikirim , beslenme duzeyinde makroları tamanlıyorsun suplement gereksiz masraftır fakat tamamlayamıyorsan suplement gereklidir.Kahvaltıda en az 5-6 tane zeytin ve haftada 2 kez balık urunu tuketerek,ve bol sıvı tuketerek karşılayabilirsin.Dediğim gibi beslenme yoksa verim de yoktur.Takviye alıp almayacağına sen karar ver kimseye sorma.

4. byoaknx

byoaknx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam kahvaltıda sabah pek birşey yiyemiyorum iştahım yok nedendir bilmem 5-6 parça pernir 6-7 parça zeynin yarım açık ekmek 3 adet kavurma ile kızartılmış yumurta yiyorum bu kadar öğlen pke bişey yiyemiyemiyorum atıştırmalık bişeyler öyle akşam yemeğinde 1 yemek yanında 1 tabak pilav yarım ekmek akşamlarıda çay ile birlikte 1-2 adet bisküvi 2 pardak çay gece yatmadan 1 adet portakal gün boyu yediklerimin özeti budur hocam boyum 1,82 kilo 68 işte nisan 1 de spora başlıyam ilk defa kilo alamıyorum

5. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Bu beslenmeyle zor gözüküyor üstad , sanırım sigara kullanıyorsun iştahı ona bağlıyorum aksi takdirde balık yağı hapları var doktoruna danışıp takviyesini alabilirsin,beyaz pirinç de iştahını açar yoğurtsuz tukettiğin takdirde.

6. byoaknx

byoaknx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam sigarada kulanmıorum. artık sabah kalvaltısına bal bazen reçel de ekledim öğlen mutlaka 1 tabak spageti makarana araya sokuşturdum akşamalrı çayla birlikte bol miktarda biskivü gofret cips ekledim geceleri yatmadan omlet yiyiyorum ve sonra yanında 1 bardak süt içine damak çikolatalardan atıyorum bakalım böyle kilo alınırmı acaba bilmiyorum

7. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Gofret cips çikolata bal reçel le kilo alamazsın hocam , çok büyük bir yanılgı içerisindesin.Forumun beslenme bölümüne göz atmanı öneririm.

8. byoaknx

byoaknx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bal Gibi şekerli gıdaların kilo yaptığı gördüm :S

9. thisismusto

thisismusto Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Yer:
    ISTANBUL
    spora yeni başlayan birinin vücudu, uzun süredir spor yapan birine göre daha hızlı gelişiyor. supplemente de neden ihtiyaç yok dememizin en büyük sebebi bu hızlı acemi gelişiminin olabildikçe sağlıklı olmasıdır. bu gelişim sürecinde en optimal değerlerde faydanabildiğin zaman bir yol alabiliyorsun. tabii buna antrenman programı ve beslenme programı da dahil.

10. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Sağlıksal açıdan sizinle hemfikirim fakat bahsedilen karb,protein,yağ karşılanamıyorsa ha noob gainde suplement almışsın ha 5-6 ay sonra.Vucut aynı vucuttur yaklaşık 10 gün sonra amatörlerin protein ihtiyacıds yaklaşık 1.5 gr olacaktır , mikro yırtılmalar tamir edilemiyorsa , yani besin değerleri kasların altında kaldığı yoğun strese dayanamıyorsa suplement gereklidir ve zaten bu yüzden vardır.Amator-Prof farketmez protein bir ihtiyaçtır ve bunları spor yapmayan insanlar bile kullanılıyor , amerikada bebeklere yediriliyor.Duzgun beslenilmediği takdirde şiddetle protein öneririm arkadaşlar aksi takdirde ha hergun ev taşımışsın boşa ha her gün spora gitmişsin.Herkese başarılar.

11. thisismusto

thisismusto Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Yer:
    ISTANBUL
    sanırım ikimizde aynı saftayız fakat anlaşamadık :) en iyisi şöyle kapatayım :
    protein veya supplement ihtiyacı yaptığımız sporun yoğunluğu ile doğru orantılı. vucut bu ihtiyacı karşılayamadığında tabii ki de yapacak bir şey yok.

Sayfayı Paylaş