VG Hakkındaki aile baskısı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve BeBeT0 tarafından 30 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle herkese merhaba

VG ye evde çalışmaya başladım yakın zamanda spor merkezinde devam edicem ancak nedense ailem beni hiç desteklemiyor yada ne biliyim bişiler demiyor.ne zaman beni görseler "sanki olimpiyatlara katılıcak"demeleri beni bitiriyor ailelerin Vg den nefret etmelerinin nedenini anlayamıyorum hem spor yap derler hemde beğenmezler

annem "kadın gibi güğüs yaparsan yaklaşma yanıma homomu olucaksın"
    babam"fıtığı çıkartıcaksın uğraşma bu işlerile git futbol oyna git yüz"

demeleri beni çok etkiliyor spor yapasım kalmıyor ancak yinede onlara takılmadan yapmaya çalışıyorum.

Gerçekten arkadaşlar anne ve babalarımızın genelde bizleri Vg yapmamızdan alı koymalarının nedeni nedir aklım bir türlü almıyor.

2. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bu sporu yapacaksan bunlara alışacaksın başka yolu yok...
    en çok ön yargıların olduğu spor belkide bu,birçok kişide kıskandığı için senin motivasyonunu düşürmek için konuşacak,bunlara hafif tebessüm edip umursamaz bir şekilde baktığın zaman,olayı çözmüşsün demektir,onlara laf anlatmaya çalışma...

3. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Bilgisizlikten kaynaklanıyor vücut geliştirme sporun üst kültürüdür bu nedenle bu spora aşık olmayan insanlar bunu anlayamazlar ben bu konuda oldukça şanslıyım ailem spor yapmamı istiyor ve tam destek veriyor.

4. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Alışmak lazım gerçekten evde çalışmaklada olmuyor salona yazılcam ancak onunda önüne taş koymasalar olmicak işte ne yaparsınız.şanslıymışsınız sizinkiler destekveriyor bizimkilerde destek veriyorda VG haricinde hepsine VG hariç peh

5. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    ailem suplementlarıma kadar her turlu maddi desteği yapıyor,light süt ve yoğurtlar,multi vitaminlerim,lor peynirim,özenle seçilmiş yumurtalarım,kuru yemişlerim,yulafım,kırmızı etlerim,tavuklarım asla eksik olmaz,alışverişe çıkarken bunları mutlaka alırlar.Psikolojik sorunlarım var bu spor benı ayakta tutuyor bazen,ailem de dolayısıyla tırsıyor o yuzden cok yardımcı oluyorlar.
    Bir de aileyi bilgilendirmek lazım.tabi buda önyargılarına gore değişir.

6. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Benim ailem de desteklemiyor hele annem gördükçe deliriyor ama artık takmıyorum özellikle "göğüslere bak" dedikleri zaman sizde de yok mu diyorum hep :D biraz da ön yargı var herkez böyle yaptıktan sonra yaşlanınca vucudun çok kötü olacağını düşünüyor ya da v.g nin vucuda bir işkence olduğunu düşünüyor ama gelin görün ki yedikleri yağlı yiyecekler onları sanki 50 yıl daha fazla yaşatacak. Sen zaten aynaya bakınca "işte bu" diyorsan seni hiç bir şey etkilememeli buna izin vermemelisin.

DevrimYılmaz bunu beğendi.
  7. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bide beni en deli eden şey homomu olucaksın başımıza demeleri çıldırıyorum gördükleri yerde diyorlar.

ön yargılı olmak en kötü şey iyi bir spor oldugunu ögrenseler desteklerler bunun hakkında kitapları falan vericeksin okuyup anlicaklar ama nerde :)Desteklemelerini isterdim ancak önceye göre biraz daha fazla destekliyorlar gibi zamanla neler olucak görüceğiz

8. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    homo mu olacaksın dediklerinde şu cevabı vermeni öneririm: "Vucut geliştirme olanı büyütmektir(vucudu)" "homoluk olanı kestirmektir(anladınız:D)" demelisin :D

9. Misanthropic

Misanthropic Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bizim peder de gerikafalı anlamaz etmez her akşam rakı içer klasik türk erkeği gerçi artık konuşmuyoruz baya kavga ettik bu konuda :D

10. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Normalde onları dinle derdim fakat büyükler her zaman haklı olmayabiliyor.Zaman değişiyor ve onlar eski kafalı kalıyorlar malesef bunu söylediğim için beni affet fakat benimkilerde öyle :)

Sen kimseyi takma bence kulağına tak muzik çalarını sağlıklı bir şekilde sporunu ( VG ) yap bence.Çümkü yaptığın zararsız birşey.

Annemde bana kasaba et borcunmu var neden kilo alıp duruyorsun diyor :)

Sen sporuna devam et yaptığın güzel birşey...

Benim ki sana benim sütyenlerden vereyim diyor :D :D

Ama sağolsun onun ters tavırları sayesinde hem sporu hem yemek yapmayı hemde bulasık yıkamayı öğrendim :) Çok yeme bulaşık çıkıyor diyordu kendi bulasıklarımıda ben yıkamaya başladım hyper_

Son düzenleme: 9 Ocak 2011
    BeBeT0 bunu beğendi.
  11. ihsanerol

ihsanerol Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu tarz durumlarda çevremdekilere falan alkol alıp sıgara içen bi insan olsam dahamı iyiydi yada kilolu sağlık sorunları olan bi insan tarzında şeyler diorm susuyolar:D sonuçta vg hertürlü kötü alışkanlıktan seni uzak tutan hayatı ,kendini sevmeni sağlıyan ve azimle çalıştığın zaman herşeyin üstesinden gelebiliceğini her aynaya baktığında sana kanıtlayan bir spor :)

Bodybuildingke bunu beğendi.
  12. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Haklısın Gerçekten de ayrıca artık Bu sitedeki 1 kaç makaleyi okuttum Ve bilgilendiler hatta annem dambıl al diyordu en son geri kafalılıkları git gide azalıyor ki zaten fıtık ve meme olayından dolayı bana baskı yaptıkları

Kilolu yağlı hımbıl bi insan olmaktansa tabiri caizse memeli bir sporcu olmayı tercih ederim 60 yaşımda öleceğime sağlıklı yaşayıp 90 ımda ölmek bana daha cazip geliyor nedense.bu konuyu yakın zamanda evde uzun uzun tartışdım onlarda kendilerince haklılar.

Herkesin ailesinde bu tip sorunlar çıkmıştır ya spor yapma diyen yada yapta VG yapma diyen "Geri kafalı olmak" bu yüzden kötü bir şey :)

TEURG bunu beğendi.
  13. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Vücut geliştirme ders çalışmak bulmaca çözmek gibi birşey aslında adı üstünde geliştirme :) Ama geri kafalılar ah ah yapıcak bir şey yok bu yaştan sonrada pek anlamıyolar ama en azından güveniyorlar :)

Bende sana katılıyorum şuan tüm zararlı alışkanlıkları olan ve spor yapmayan bir insana sence kaç yaşına kadar yaşarsın diye sorsak eminim ki 60-70 arası bir şey söyler ama spor yapana özellikle VG yapana (Doğal olarak beslenen) Birisine sorsanız 90-100 der :)

babanın göbeği varsa dalga geç şuna bak kaç aylık baba falan de ben yapıyorum utanıyo koca göbeğinden :D :D Bak ben senden ağırım göbek yok diyorum peh diyor hyper_ hyper_

14. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Şimdi işin gairp tarafı babamda göbek denen bişide yok annemdede öyle ikiside baya zayıf babam fıtık annemde troitlerinden dolayı kilolarına dikkat ediyorlar haliyle evdeki yemeklerde ona göre oluyor.öyle bir şansımda yok dalga geçicek bir şansım

annem gene gördügü zaman bana yapma yapma bi yerine bişi olucak 2. fıtıklı olma diyor.Yanındada benim sütyenlerden kullanmaya başlarsın yakında diyor ki VG ye başlıyalı daha 3.5 ay olmamıştır. :D

15. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

O zaman şuna bak baba kolların incecik çelimsizsin baya gel bilek güreşi yapalım falan de bide kötü kötü gül :) :)

Bu arada Aile Büyüklerine Geçmiş Olsun fıtık ve trioit için.

Yanlış ağır kaldırmak gerçekten fıtık riskini hat safaya tasıyor.Ama sporumuzda buda mevcut her zaman bel ve sırt dik olucak ağırlığı bacaklarımız ile kaldırıcaz. :)

16. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Teşekkürler.her 5 kişiden 3 ünde olan bir hastalık fıtık troit de fıtık gibi Ağırlık denince zaten fıtık başta geliyor. Yanlış kaldırmalardan doğan sakatlıklar olarak

son zamanlardada benim sorunum kollarımda biraz yamukluk oldugu için yani bir garip durdugundan dolayı bench press, dambıll hammer vs vs yaparken hatta tam yapamazkenki sorunlarım bakalım ne olucak VG sporunu seçtim ancak bunuda yeni fark ettim.bu yüzdende bana çok baskı geliyor kırıcan bi yerlerini diye

Sanırım forumda başka kimsenin başına ailesi ile böyle garip dialoglar gelmemiş gibi :) ender rastlanıyor sanırım "geri kafalı" takımı :)

17. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Eğer söylediğin gibi eklem problemlerin varsa hareketin tam nizamiytinden baştan 1cm sondan 1cm çalabilirsin yani eklemleri üst üste getrmede biraz daha gergin kalsınlar

Sayfayı Paylaş